Baner eko soft 2023 bdo

Profil zaufania - rejestracja BDO

Założony przez Maja 12 listopad 2019 o 07:51

Gość

30 grudzień 2019 o 13:34

Gość napisał:

Od 16

grudnia próbuje się zalogować do BDO za pomocą dotychczasowego loginu(

nr rejestrowy) i hasła
– niestety bezskutecznie.


Czy mam rozumieć,  iż

w związku z uruchomieniem wersji produkcyjnej jedynym możliwym sposobem jest

utworzenie profilu zaufanego i logowanie przez niego ?


Na szkoleniu organizowanym

przez IOŚ  było potwierdzone iż oba sposoby logowanie będą dostępne .


 


Czy będąc zwykłym

pracownikiem firmy mam logować się przez swoje prywatne konto w banku ???


Przecież konto  BDO

jest założone na firmę a nie na mnie jako osobę prywatną .
będę wdzięczna za informacje co w tej sytuacji zrobić ?


Pamiętam ze szkolenia, że było mówione iż pierwszego logowania musi dokonać osoba powiązana z firmą poprzez Profil Zaufany i następnie może utworzyć konta podrzędne. Jednak, aby mieć dostęp do pełnego systemu trzeba logować się jako użytkownik główny - a ten loguje się poprzez Profil Zaufany (ew. bank).
Jeżeli się mylę, proszę o sprostowanie.

F4odpowiedz

Gość

30 grudzień 2019 o 13:52

Dzień dobry,

ja loguję się przez profil zaufany i z tym nie ma problemu. Problem pojawia się w momencie kiedy próbuję połączyć profil z kontem podmiotu. Wpisuję otrzymane nr rejestrowy i hasło i pojawia się komunikat, że powiązanie się nie powiodło. Czy udało się komuś rozwiązać taki problem?

pozdrawiam

F4odpowiedz

Gość

30 grudzień 2019 o 14:18

Gość napisał:



Dzień dobry,


ja loguję się przez profil zaufany i z tym nie ma problemu. Problem pojawia się w momencie kiedy próbuję połączyć profil z kontem podmiotu. Wpisuję otrzymane nr rejestrowy i hasło i pojawia się komunikat, że powiązanie się nie powiodło. Czy udało się komuś rozwiązać taki problem?


pozdrawiam



Loguje się pan przez swój prywatny profil?? 
F4odpowiedz

Gość

30 grudzień 2019 o 15:46

A ja mam takie pytanie czy ktoś ma podobnie? logowanie 

Logują c się przez profil zaufany (jako główny uzytkownik) powiązuję z sukcesem swoje konto za pomocą loginu i hasła ,nastpenie się wylogowuje.
Logując się na nowo za każdym razem procedura jest taka sama . Czy tak powinno być że za kazdym razem muszę  "powiązać użytkownika z firmą" czy nie powinno byc to zapamiętane na stałe za pierwszym razem z mozłiwością pożniejszej zmiany ? 

F4odpowiedz

Gość

30 grudzień 2019 o 19:06

Tak, loguje się przez prywatny profil zaufany. 

F4odpowiedz

Robert

30 grudzień 2019 o 21:26

Gość napisał:


Gość napisał:






Dzień dobry,



ja loguję się przez profil zaufany i z tym nie ma problemu. Problem pojawia się w momencie kiedy próbuję połączyć profil z kontem podmiotu. Wpisuję otrzymane nr rejestrowy i hasło i pojawia się komunikat, że powiązanie się nie powiodło. Czy udało się komuś rozwiązać taki problem?



pozdrawiam






Loguje się pan przez swój prywatny profil?? 
a jest inna możliwość ? profil zaufany jest przypisany do os. fizycznej, chyba?

F4odpowiedz

Gość

30 grudzień 2019 o 21:51

Gość napisał:



Dzień dobry,


ja loguję się przez profil zaufany i z tym nie ma problemu. Problem pojawia się w momencie kiedy próbuję połączyć profil z kontem podmiotu. Wpisuję otrzymane nr rejestrowy i hasło i pojawia się komunikat, że powiązanie się nie powiodło. Czy udało się komuś rozwiązać taki problem?


pozdrawiam



Dzień dobry. A w jaki sposób otrzymam nr rejestrowy i hasło ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
F4odpowiedz

Gość

31 grudzień 2019 o 09:58

Gość napisał:

A ja mam takie pytanie czy ktoś ma podobnie? logowanie 

Logują c się przez profil zaufany (jako główny uzytkownik) powiązuję z sukcesem swoje konto za pomocą loginu i hasła ,nastpenie się wylogowuje.
Logując się na nowo za każdym razem procedura jest taka sama . Czy tak powinno być że za kazdym razem muszę  "powiązać użytkownika z firmą" czy nie powinno byc to zapamiętane na stałe za pierwszym razem z mozłiwością pożniejszej zmiany ? 

U mnie jest tak samo, niezależnie czy loguję się jako użytkownik główny, czy podrzędny. Nie mogę również zmienić hasła do konta...

F4odpowiedz

Gość

31 grudzień 2019 o 10:55

Gość napisał:


Gość napisał:


Od 16


grudnia próbuje się zalogować do BDO za pomocą dotychczasowego loginu(


nr rejestrowy) i hasła
– niestety bezskutecznie.



Czy mam rozumieć,  iż


w związku z uruchomieniem wersji produkcyjnej jedynym możliwym sposobem jest


utworzenie profilu zaufanego i logowanie przez niego ?



Na szkoleniu organizowanym


przez IOŚ  było potwierdzone iż oba sposoby logowanie będą dostępne .



 



Czy będąc zwykłym


pracownikiem firmy mam logować się przez swoje prywatne konto w banku ???



Przecież konto  BDO


jest założone na firmę a nie na mnie jako osobę prywatną .
będę wdzięczna za informacje co w tej sytuacji zrobić ?




Pamiętam ze szkolenia, że było mówione iż pierwszego logowania musi dokonać osoba powiązana z firmą poprzez Profil Zaufany i następnie może utworzyć konta podrzędne. Jednak, aby mieć dostęp do pełnego systemu trzeba logować się jako użytkownik główny - a ten loguje się poprzez Profil Zaufany (ew. bank).

Jeżeli się mylę, proszę o sprostowanie.

W takim razie jak założyć profil zaufany na firmę a nie osobę prywatną nie udostępniając swoich prywatnych danych typu pesel itd. ?








F4odpowiedz

Gość

31 grudzień 2019 o 13:48

jak założyć profil zaufany na firmę ? czy powinna być to osoba wpisana do KRS  w tym przypadku przez czy zwykły pracownik może otworzyć profil zaufany ?
czy jest konieczne udostępnianie swoich  prywatnych danych jeśli konto BDO jest utworzone na firmę a nie na pracownika ?


F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter