Baner eko soft 2023 bdo

Profil zaufania - rejestracja BDO

Założony przez Maja 12 listopad 2019 o 07:51

Gość

02 styczeń 2020 o 11:25

Jak założyć profil zaufany na firmę ?  Dotychczasowy login hasło do BDO  nie działa .   Wydaje się ze jedynym sposobem jest utworzenie profilu zaufanego:(
nie jestem osobą wpisana do KRS i nie mam nawet komórki służbowej  czy zatem mam udostępniać swoje prywatne dane ?  -  
Rozumiem, że każdorazowe logowanie czy wystawianie KPO wymaga autoryzacji przez sms - czy mam korzystać z prywatnej komórki w tym celu ? czy w celu wystawienia KPO lub sporządzenia sprawozdania mam się logować przez moje prywatne konto bankowe ? przecież to jakiś absurd . co mogę zrobić w tej sytuacji ? 
Wystawiam KPO  w ilości 2 lub 3 kart miesięcznie i  jestem jedyna osobą w firmie, która potrzebuje dostęp do BDO  tak wiec dotychczasowy sposób logowania w zupełności wystarczał .
na infolinie BDO nie sposób się dodzwonić , wysłałam już kilka formularzy z zapytaniem ale nie ma żadnej odpowiedzi chociaż mija już 3 tydzień ….

F4odpowiedz

Leszek

Liczba postów: 5

Od: 19.03.2017

02 styczeń 2020 o 13:54

Gość napisał:

Jak założyć profil zaufany na firmę ?  Dotychczasowy login hasło do BDO  nie działa .   Wydaje się ze jedynym sposobem jest utworzenie profilu zaufanego:(
nie jestem osobą wpisana do KRS i nie mam nawet komórki służbowej  czy zatem mam udostępniać swoje prywatne dane ?  -  
Rozumiem, że każdorazowe logowanie czy wystawianie KPO wymaga autoryzacji przez sms - czy mam korzystać z prywatnej komórki w tym celu ? czy w celu wystawienia KPO lub sporządzenia sprawozdania mam się logować przez moje prywatne konto bankowe ? przecież to jakiś absurd . co mogę zrobić w tej sytuacji ? 
Wystawiam KPO  w ilości 2 lub 3 kart miesięcznie i  jestem jedyna osobą w firmie, która potrzebuje dostęp do BDO  tak wiec dotychczasowy sposób logowania w zupełności wystarczał .
na infolinie BDO nie sposób się dodzwonić , wysłałam już kilka formularzy z zapytaniem ale nie ma żadnej odpowiedzi chociaż mija już 3 tydzień ….

Jak założyć profil zaufany na firmę - prawdę mówiąc nie wiem, ale domyślam się, że musi to zrobić osoba upoważniona - wpisana do krs...
Wiem tylko, że osoba główna przypisana do konta w BDO - jak się już z nim połączy - i jest osobą uprawnioną wpisaną w krs - to jeden kłopot ma z głowy. Nie musi mieć upoważnienia przy składaniu sprawozdań i wniosków... choć niestety musi robić to sama (Prezes?, Prokurent? Członek Zarządu?...)

Ja jako pracownik firmy wszedłem przez wcześniej założony profil zaufany - osobisty/prywatny - który automatycznie mnie zweryfikował a w kolejnym kroku przypisałem firmowe BDO do mojego profilu starym hasłem. Starym - bo nie używanym od ... dawna - ale ostatnim jakie wprowadziłem samodzielnie.

Fakt - teraz jestem głównym użytkownikiem konta BDO firmy - i wysyłanie sprawozdań (które paradoksalnie niby nie wymagają podpisów) muszę opatrzyć dodatkowo UPOWAŻNIENIEM DO SKŁADANIA SPRAWOZDAŃ w BDO ...
nie wiem tylko czy każdorazowo taki załącznik będzie potrzebny, każdego roku nowy i do wszystkich wniosków...?
Może ktoś to już rozgryzł?



F4odpowiedz

Gość

09 styczeń 2020 o 10:04

Gość napisał:

W celu rejestracji w BDO szef kazał mi wprowadzić dane firmy, by otrzymać numer rejestrowy. Praktycznie, to w system będzie "wchodziło" kilka osób z firmy, by wprowadzać dane. O co chodzi z tym profilem zaufanym i jaką rolę pełniłaby taka osoba zaufana, za co musiałaby być odpowiedzialna ?



F4odpowiedz

Gość

09 styczeń 2020 o 14:38

Również nurtuje mnie ten temat bo nie mogę wejść w BDO na starym loginie .
A prywatny profil zaufany nie zamierzam z nim wiązać.

F4odpowiedz

Gość

09 styczeń 2020 o 15:24

Leszek napisał:


Gość napisał:


Jak założyć profil zaufany na firmę ?  Dotychczasowy login hasło do BDO  nie działa .   Wydaje się ze jedynym sposobem jest utworzenie profilu zaufanego:(
nie jestem osobą wpisana do KRS i nie mam nawet komórki służbowej  czy zatem mam udostępniać swoje prywatne dane ?  -  
Rozumiem, że każdorazowe logowanie czy wystawianie KPO wymaga autoryzacji przez sms - czy mam korzystać z prywatnej komórki w tym celu ? czy w celu wystawienia KPO lub sporządzenia sprawozdania mam się logować przez moje prywatne konto bankowe ? przecież to jakiś absurd . co mogę zrobić w tej sytuacji ? 
Wystawiam KPO  w ilości 2 lub 3 kart miesięcznie i  jestem jedyna osobą w firmie, która potrzebuje dostęp do BDO  tak wiec dotychczasowy sposób logowania w zupełności wystarczał .
na infolinie BDO nie sposób się dodzwonić , wysłałam już kilka formularzy z zapytaniem ale nie ma żadnej odpowiedzi chociaż mija już 3 tydzień ….


Jak założyć profil zaufany na firmę - prawdę mówiąc nie wiem, ale domyślam się, że musi to zrobić osoba upoważniona - wpisana do krs...

Wiem tylko, że osoba główna przypisana do konta w BDO - jak się już z nim połączy - i jest osobą uprawnioną wpisaną w krs - to jeden kłopot ma z głowy. Nie musi mieć upoważnienia przy składaniu sprawozdań i wniosków... choć niestety musi robić to sama (Prezes?, Prokurent? Członek Zarządu?...)



Ja jako pracownik firmy wszedłem przez wcześniej założony profil zaufany - osobisty/prywatny - który automatycznie mnie zweryfikował a w kolejnym kroku przypisałem firmowe BDO do mojego profilu starym hasłem. Starym - bo nie używanym od ... dawna - ale ostatnim jakie wprowadziłem samodzielnie.



Fakt - teraz jestem głównym użytkownikiem konta BDO firmy - i wysyłanie sprawozdań (które paradoksalnie niby nie wymagają podpisów) muszę opatrzyć dodatkowo UPOWAŻNIENIEM DO SKŁADANIA SPRAWOZDAŃ w BDO ...

nie wiem tylko czy każdorazowo taki załącznik będzie potrzebny, każdego roku nowy i do wszystkich wniosków...?

Może ktoś to już rozgryzł?



Witam, dzwoniłam dziś na infolinię BDO z tym pytaniem - odpowiedziano mi, że jeśli jestem użytkownikiem głównym (zalogowałam się przez profil zaufany i powiązałam się z firmą w której pracuję) nie trzeba dodatkowego pełnomocnictwa .... jestem pracownikiem ds. oś, zajmującym się ewidencją, sprawozdaniami itp., nie jestem osobą z KRS. Tak naprawdę zobaczymy czy puści sprawozdanie jak będzie już można je wygenerować.... dziś mówią trak, jutro może być inaczej...














F4odpowiedz

Gość

09 styczeń 2020 o 20:32

Oby było tak jak piszesz, że po powiązaniu juz mojego prywatnego profilu (tez jestem pracownikiem) będe mogła złożyc sprawozdanie. Jeśli potrzebny będzie skan pełnomocnictwa to jeszcze też ok. Ale jeśli tak jak przy rejestracji firmy pełnomocnictwo potwierdzone podpisem kwalifikowanym to juz gorzej

F4odpowiedz

Gość

16 styczeń 2020 o 20:19

Podpowiedzcie proszę:
czy jest szansa, że idąc do urzędu marszałkowskiego uzyskam nowe hasło na miejscu. Do docelowego urzędu marszałkowskiego firmy mam jakieś 400km, nie chcę na darmo jechać. Hasło obecne nie pozwala powiązać firmy.

F4odpowiedz

Gość

17 styczeń 2020 o 09:48

Gość napisał:

Podpowiedzcie proszę:
czy jest szansa, że idąc do urzędu marszałkowskiego uzyskam nowe hasło na miejscu. Do docelowego urzędu marszałkowskiego firmy mam jakieś 400km, nie chcę na darmo jechać. Hasło obecne nie pozwala powiązać firmy.

Ja wysyłam zapytanie o odnowienie hasła mailem. Odpowiadają w 2-3 dni. W urzędzie wydają hasła od reki. Ale jest armagedon, kolejki po 4-6 godzin.

F4odpowiedz

Gość

21 styczeń 2020 o 13:21

Gość napisał:


Gość napisał:


Podpowiedzcie proszę:
czy jest szansa, że idąc do urzędu marszałkowskiego uzyskam nowe hasło na miejscu. Do docelowego urzędu marszałkowskiego firmy mam jakieś 400km, nie chcę na darmo jechać. Hasło obecne nie pozwala powiązać firmy.

Ja wysyłam zapytanie o odnowienie hasła mailem. Odpowiadają w 2-3 dni. W urzędzie wydają hasła od reki. Ale jest armagedon, kolejki po 4-6 godzin.


a dokąd wysłać zapytanie o nowe hasło? na jaki adres. ja pisałam w to miejsce skąd otrzymałam hasło i login i pani poinformowała, że nie może wydać kolejnego hasła i że obsługą zajmuje się jakaś firma w Warszawie

krótko i ucięła a ja loguję się ale nie mogę powiązać podmiotu nie powiodło się


F4odpowiedz

Gość

27 styczeń 2020 o 11:47

czy jako użytkownik podrzędny, muszę być pracownikiem danej firmy, czy może to robić osoba nie związana z firmą?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter