Baner eko soft 2023 bdo

Profil zaufania - rejestracja BDO

Założony przez Maja 12 listopad 2019 o 07:51

Gość

05 maj 2020 o 16:51

Witam wysłałam wniosek ale niemam nr rejestrującego i loginu jak się dowiedzieć gdzie ten nr znaleźć .Pozdrawiam Ola 

F4odpowiedz

Gość

06 maj 2020 o 10:26

Gość napisał:

Witam wysłałam wniosek ale nie mam nr rejestrującego i loginu jak się dowiedzieć gdzie ten nr znaleźć .Pozdrawiam Ola 


Wniosek rejestrowy w 2020 r. jest składany z profilu zaufanego danej osoby, więc do tej osoby zostanie podłączona firma, jak wniosek będzie rozpatrzony, a firma uzyska numer.
Karolina S
F4odpowiedz

Gość

14 maj 2020 o 18:40

Gość napisał:



Od dwóch dni próbuje się zalogować przez tak zwany

certyfikat kwalifikowany czyli podpis elektroniczny - nie ma szans.  czy ktoś w taki sposób się już logował i podpiął swoją formę?


 




F4odpowiedz

Gość

14 maj 2020 o 21:18

Gość napisał:tak ja dziś się logowałam, lecz teraz wyskoczyły teksty w stylu - profil zaufany serwis do godz. 23.00 przepraszamy


Gość napisał:






Od dwóch dni próbuje się zalogować przez tak zwany


certyfikat kwalifikowany czyli podpis elektroniczny - nie ma szans.  czy ktoś w taki sposób się już logował i podpiął swoją formę?




 










F4odpowiedz

Gość

16 luty 2021 o 07:45

napisał:


Gość napisał:



Jak założyć profil zaufany na firmę ?  Dotychczasowy login hasło do BDO  nie działa .   Wydaje się ze jedynym sposobem jest utworzenie profilu zaufanego:(
nie jestem osobą wpisana do KRS i nie mam nawet komórki służbowej  czy zatem mam udostępniać swoje prywatne dane ?  -  
Rozumiem, że każdorazowe logowanie czy wystawianie KPO wymaga autoryzacji przez sms - czy mam korzystać z prywatnej komórki w tym celu ? czy w celu wystawienia KPO lub sporządzenia sprawozdania mam się logować przez moje prywatne konto bankowe ? przecież to jakiś absurd . co mogę zrobić w tej sytuacji ? 
Wystawiam KPO  w ilości 2 lub 3 kart miesięcznie i  jestem jedyna osobą w firmie, która potrzebuje dostęp do BDO  tak wiec dotychczasowy sposób logowania w zupełności wystarczał .
na infolinie BDO nie sposób się dodzwonić , wysłałam już kilka formularzy z zapytaniem ale nie ma żadnej odpowiedzi chociaż mija już 3 tydzień ….






Jak założyć profil zaufany na firmę - prawdę mówiąc nie wiem, ale domyślam się, że musi to zrobić osoba upoważniona - wpisana do krs...

Wiem tylko, że osoba główna przypisana do konta w BDO - jak się już z nim połączy - i jest osobą uprawnioną wpisaną w krs - to jeden kłopot ma z głowy. Nie musi mieć upoważnienia przy składaniu sprawozdań i wniosków... choć niestety musi robić to sama (Prezes?, Prokurent? Członek Zarządu?...)



Ja jako pracownik firmy wszedłem przez wcześniej założony profil zaufany - osobisty/prywatny - który automatycznie mnie zweryfikował a w kolejnym kroku przypisałem firmowe BDO do mojego profilu starym hasłem. Starym - bo nie używanym od ... dawna - ale ostatnim jakie wprowadziłem samodzielnie.



Fakt - teraz jestem głównym użytkownikiem konta BDO firmy - i wysyłanie sprawozdań (które paradoksalnie niby nie wymagają podpisów) muszę opatrzyć dodatkowo UPOWAŻNIENIEM DO SKŁADANIA SPRAWOZDAŃ w BDO ...

nie wiem tylko czy każdorazowo taki załącznik będzie potrzebny, każdego roku nowy i do wszystkich wniosków...?

Może ktoś to już rozgryzł?






Na drugiej stronie pelnomocnictwa - jest napisane , że pelnomocnictwo udziela sie od dnia ..................... do dnia................. (lub do odwolania) 
I spawe masz z glowy



F4odpowiedz

Gość

16 luty 2021 o 11:48

Profil zaufany musi byc prywatny - to jest tak jakby pospis identyfikujący osobę, która sporządza daną KPO. Można się zostac równocześnie użytkownikiem głownym i podtrzędnym, wtedy do wystawiania KPO nie trzeba sie logowac przez bank. 
Niestety sposób logowania pozostawia wiele do zyczenia. tez korzystam z prywanego profilu i prywatnej komórki. 
DO każdego sprawozdania czy wniosku aktualizacyjnego należy załączyć pełnomocnictwo i opłate jeśli użytkownik głowny nie jest osobą upowaznioną w KRS. Jęlsi jest ono bezterminowo wyetawiono to co roku załacza się to samo pełnomocnictwo. 

F4odpowiedz

Gość

16 luty 2021 o 13:01

WITAM CZY TESZ MACIE PROBLEM  Z KODAMI AUTORYYZACYJNYMI POPROSTU NIE DOCHODZĄ WYSWIETLA SIĘ BŁĄD SERWERA??

F4odpowiedz

Gość

24 luty 2022 o 14:14

napisał:

12.12.2019 mogłem się jeszcze zalogować na stronie, poprosiła tylko o aktualizację hasła. Dzisiaj wyświetla mi, że hasło lub login są niewłaściwe. Z kolei firmy zajmujące się odbiorem twierdzą, że Oni nie mieli problemów z logowaniem, ale 1 klient zgłaszał im już problem.




F4odpowiedz

Gość

28 kwiecień 2022 o 14:06

napisał:


BKT napisał:


Profil zaufany odzyskuje się przez stronę https://pz.gov.pl/ i tam można odzyskać hasło i login do profilu zaufanego.

profil zaufany to ja już mam ale nie pamiętam loginu i hasla do bdo, to jak przywrocic?




F4odpowiedz

Gość

29 kwiecień 2022 o 07:51

napisał:


napisał:




BKT napisał:



Profil zaufany odzyskuje się przez stronę https://pz.gov.pl/ i tam można odzyskać hasło i login do profilu zaufanego.

profil zaufany to ja już mam ale nie pamiętam loginu i hasla do bdo, to jak przywrocic?







Jak sie logujesz przez PF to nie trzeba loginu ani hasła. Polecam przez bank.



F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter