Baner eko soft 2023 bdo

Profil zaufania - rejestracja BDO

Założony przez Maja 12 listopad 2019 o 07:51

Koleszka2000

27 styczeń 2020 o 14:25

Witam wszystkich tutaj zgromadzonych.


Jestem IT i próbuję w firmie ogarnąć temat systemu BDO. Osoba która będzie głównym użytkownikiem zajmuje się w mojej firmie sprawami związanymi z BDO. Ma już stworzony profil zaufany potwierdzony za pomocą banku. Nie chce ona używać swojego konta bankowego do logowania się na profil zaufany w pracy. Rozumiem, że jedynym rozwiązaniem będzie unieważnienie aktualnego profilu zaufanego potwierdzonego za pomocą banku i stworzenie nowego profilu zaufanego potwierdzając go fizycznie w urzędzie ? Aktualnie innego rozwiązania nie widzę.

Pozdrawiam serdecznie.

F4odpowiedz

Gość

27 styczeń 2020 o 21:49

Tak, Trzeba unieważni c profil założony przez bank

F4odpowiedz

Gość

28 styczeń 2020 o 08:57

Hmmm, ja założyłam profil zaufany poprzez stronę banku ale teraz loguję się loginem hasłem w krajowym węźle  i potwierdzam sms ale nie poprzez stronę banku. 

F4odpowiedz

Gość

16 luty 2020 o 15:53

Witam

Nie mogę powiązać konta BDO z moim profilem. Loguję się przez bank i przy powiązaniu prosi mnie o podanie loginu (nr BDO) i hasła. O jakie hasło chodzi o to które podałem przy logowaniu do systemu z banku ? Jeśli je podaję otrzymuję komunikat że powiązanie konta się nie powiodło.

F4odpowiedz

mark

16 luty 2020 o 19:57

Gość napisał:



Witam



Nie mogę powiązać konta BDO z moim profilem. Loguję się przez bank i przy powiązaniu prosi mnie o podanie loginu (nr BDO) i hasła. O jakie hasło chodzi o to które podałem przy logowaniu do systemu z banku ? Jeśli je podaję otrzymuję komunikat że powiązanie konta się nie powiodło.






F4odpowiedz

mark

16 luty 2020 o 19:59

login to nr rejestrowy hasło dostałeś razem z numerem jeżeli brak to od ręki dostaniesz u marszałka

F4odpowiedz

art

17 luty 2020 o 14:15

Witam mam podobny problem loguję się przez profil zaufany, i pojawia mi
się goła strona bez mozliwości przypisania konta podmiotu, telefonu nikt
nie odbiera, a na email z serwisu czekam.......

F4odpowiedz

Gość

17 luty 2020 o 15:29

Dobra wiadomość jest tak, że po drugiej stronie biurka jest jednak ktoś żywy.
Ja czekałem tylko 43 dni na odpowiedź e-mail.
A moje logowanie wygląda tak, że loguję się do banku gdzie mam informację "Brak uprawnień".
Wylogowuję się i otrzymuję kod sms do zalogowania. Proste. :)

F4odpowiedz

Gość

17 luty 2020 o 15:38

jeśli da sie zalogować przez profil zaufany a dalej nic to zapewne wina przeglądarki. Prosze spróbować na Chrome ub Firefox. 

F4odpowiedz

malkni

17 luty 2020 o 21:45

Witam!
Czy może ktoś z Państwa powiedzieć jak zmienić to tymczasowe hasło do logowania w bdo? Nigdzie nie moge znalezc takiej opcji po zalogowaniu

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter