Baner eko soft 2023 bdo

Profil zaufania - rejestracja BDO

Założony przez Maja 12 listopad 2019 o 07:51

BDOKraków

17 luty 2020 o 22:21

Witam,

Co w przypadku gdy użytkownik główny założy konto podrzędne nie dla osoby a np dla działu?
W firmie zostałem oddelegowany do zarządzania BDO więc jestem użytkownikiem głównym, nie mam ochoty za każdym razem logować się przez profil zaufany, aby wykonać czynności, które może wykonywać użytkownik podrzędny. Mój pomysł - założyć konto podrzędne, podając dane użytkownika "dział zzz"
Ewentualnie - może ktoś potwierdzić, że posiada 2 konta - główne i podrzędne równocześnie (np. na różne mejle)?

F4odpowiedz

Gość

18 luty 2020 o 09:12

Witam,
czy ktoś z Państwa organizował pełnomocnictwa dla użytkowników? Widziałam, że ktoś pisał, że na infolinii odpowiedziano, że nie są one potrzebne, jednak gdy ja dzwoniłam z tym samym pytaniem, Pani nie umiała odpowiedzieć powtarzając w kółko instrukcje dodawania użytkownika... W internecie jest jednak wzór, złożenie go wydaje się logiczne, a nasz prawnik też uważa, że powinniśmy je opłacić i złożyć te upoważnienia do Marszałka i tu się pojawia pytanie - we wzorze napisane jest, że należy je przesłać elektronicznie z elektronicznym podpisem, ale gdzie, jak? Haha, mailem do Marszałka?
Wzór pełnomocnictwa ze strony BDO:
https://rejestr-bdo.mos.gov.pl/files/pelnomocnictwo-wzor-BDO.pdf

F4odpowiedz

Gość

18 luty 2020 o 10:28

BDOKraków napisał:



Witam,



Co w przypadku gdy użytkownik główny założy konto podrzędne nie dla osoby a np dla działu?

W firmie zostałem oddelegowany do zarządzania BDO więc jestem użytkownikiem głównym, nie mam ochoty za każdym razem logować się przez profil zaufany, aby wykonać czynności, które może wykonywać użytkownik podrzędny. Mój pomysł - założyć konto podrzędne, podając dane użytkownika "dział zzz"

Ewentualnie - może ktoś potwierdzić, że posiada 2 konta - główne i podrzędne równocześnie (np. na różne mejle)?




Zakładając konto główne nie podawałam maila (ale to było jeszcze w grudniu na wersji testowej, potem zostałam z automatu przeniesiona jako główny). Bez problemu założyłam sobie użytkownika podrzędnego i teraz mam dwa.
Ewentualnie poproś informatyka o utworzenie nowego konta mailowego, np. bdo@....

F4odpowiedz

Gość

18 luty 2020 o 12:10

Gość napisał:

Witam,
czy ktoś z Państwa organizował pełnomocnictwa dla użytkowników? Widziałam, że ktoś pisał, że na infolinii odpowiedziano, że nie są one potrzebne, jednak gdy ja dzwoniłam z tym samym pytaniem, Pani nie umiała odpowiedzieć powtarzając w kółko instrukcje dodawania użytkownika... W internecie jest jednak wzór, złożenie go wydaje się logiczne, a nasz prawnik też uważa, że powinniśmy je opłacić i złożyć te upoważnienia do Marszałka i tu się pojawia pytanie - we wzorze napisane jest, że należy je przesłać elektronicznie z elektronicznym podpisem, ale gdzie, jak? Haha, mailem do Marszałka?
Wzór pełnomocnictwa ze strony BDO:
https://rejestr-bdo.mos.gov.pl/files/pelnomocnictwo-wzor-BDO.pdf

Pełnomocnictwo wg wzoru tylko dla użytkownika głównego, który będzie się kontaktował z urzędami. Na resztę szkoda kasy. Pełnomocnictwo musi być w wersji z podpisem elektronicznym, więc pocztą ciężko byłoby wysłać, chyba że na pendrive :). Na szkoleniu mówiono, że podczas składania wniosku aktualizacyjnego należy dodawać załącznik jako "pozostałe" czy jakoś tam. Niestety, nie wyjaśniono jak tego dokonać, skoro "pozostałe" przyjmują tylko 1 plik a pełnomocnictwo bez potwierdzenia opłaty jest nieważne. No, chyba że ktoś zna sposób połączenia dwóch plików bez utraty uwierzytelnienia...Ja składałam wniosek na 2 lokalizacje, więc do jednej dopięłam pełnomocnictwo a do drugiej potwierdzenie wpłaty.
Pozostali użytkownicy - jak macie w regulaminie zakładowym, pełnomocnictwo, upoważnienie lub wpis w zakres obowiązków. Proponuję jednak upoważnienie z dokładnym zakresem co wolno a co nie, żeby mieć ....krytkę.


F4odpowiedz

Gość

18 luty 2020 o 14:45

Przez komputer loguje sie do bdo bez problemu
Przez telefon nie mam takiej mozliwosci
Skad pobrać wersję mobilną bdo ?

F4odpowiedz

Gość

19 luty 2020 o 10:30

BDOKraków napisał:



Witam,



Co w przypadku gdy użytkownik główny założy konto podrzędne nie dla osoby a np dla działu?

W firmie zostałem oddelegowany do zarządzania BDO więc jestem użytkownikiem głównym, nie mam ochoty za każdym razem logować się przez profil zaufany, aby wykonać czynności, które może wykonywać użytkownik podrzędny. Mój pomysł - założyć konto podrzędne, podając dane użytkownika "dział zzz"

Ewentualnie - może ktoś potwierdzić, że posiada 2 konta - główne i podrzędne równocześnie (np. na różne mejle)?




To tak: jako główny zakładasz konto podrzędne na np jednym adresie mail, który podczas rejestracji potwierdzasz i nadajesz hasło, po czym podajesz adres email(login) i hasło wybranym przez Ciebie pracownikom, i zarówno oni jak i Ty możecie logować się bez profilu zaufanego.


F4odpowiedz

Gość

19 luty 2020 o 19:51

Podobno nie da się być jednoczesnie użytkownikiem głownym i podrzędnym (choć nie próbowałam) - info z webinarium BDO, ale juz sama nie wiem czy wierzyć. 

ale za to da się założyć konto jako Święty Mikołaj albo Katarzyna Wielka - i tak się bedzie drukowało na KPO 

F4odpowiedz

Gość

24 luty 2020 o 13:46

Czy do logowania , otrzymania sms kodu można dodać kilka numarow telefonów ?

F4odpowiedz

Gość

27 luty 2020 o 09:01

Witam,

Jestem nowym pracownikiem w firmie- przejęłam adres e-mail po mojej poprzedniczce. Ona była użytkownikiem podrzędnym w BDO teraz ja mam przejąć jej obowiązki. Niestety po kliknięciu w link z maila od użytkownika głównego przy próbie zalogowania wyskakuje komunikat

Wystąpił błąd




Zaproszenie nie istnieje lub jest nieważne.


Jaka może być tego przyczyna? Czy możliwe, że system powiązał tego maila z poprzednim użytkownikiem dlatego nie chce przepościć dalej? Jak to można naprawić?





 

F4odpowiedz

Gość

27 luty 2020 o 20:01

Link trzeba potwierdzić w ciągu 48 godzin, najlepiej na nowo dodać uzytkownika podrzędnego z Pani danymi i adresem mailowym

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter