Baner eko soft 2023 bdo

Maja

Liczba postów: 11

Od: 23.10.2019

12 listopad 2019 o 07:51

Witam, jak to jest z profilem zaufania w rejestracji, jeśli ktoś ma zarejestrowana firme ale nie ma profilu zaufonego? Dotychczas BDO obsługiwała jedna osoba, natomiast teraz zamierza się dodać innych użytkowników podrzędnych, czy w takim wypadku należy zakładać profil zaufany? 

F4odpowiedz

Gość

12 listopad 2019 o 08:22

Z tego co słyszałem nie trzeba.... urzytkownicy podrzędni mogą logować się za pomocą loginu i hasła

F4odpowiedz

Maja

Liczba postów: 11

Od: 23.10.2019

12 listopad 2019 o 10:10

Gość napisał:

Z tego co słyszałem nie trzeba.... urzytkownicy podrzędni mogą logować się za pomocą loginu i hasła


 ok dzieki za odpowiedź a zastanawia mnie jeszcze taka sytuacja
pracodawca tworzy profil zaufany, następnie dodaje główna osobę odpowiedzialną za odpady jako administratora, czy w tej sytuacji wymagany jest profil zaufania ? Czy administrator też może logować się wyłącznie poprzez logi i hasło, tak jak jest to dotychczas.

F4odpowiedz

Gość

12 listopad 2019 o 12:26

W celu rejestracji w BDO szef kazał mi wprowadzić dane firmy, by otrzymać numer rejestrowy. Praktycznie, to w system będzie "wchodziło" kilka osób z firmy, by wprowadzać dane. O co chodzi z tym profilem zaufanym i jaką rolę pełniłaby taka osoba zaufana, za co musiałaby być odpowiedzialna ?

F4odpowiedz

Gość

13 listopad 2019 o 08:16

Byłam na szkoleniu i mówili, że Profil zaufany jest potrzebny do powiązania osoby z zarejestrowaną firmą. Osoba powiązana staje się "użytkownikiem głównym" , która będzie mogła wyznaczyć "użytkowników podrzędnych" który nie będą musieli mieć profilu zaufanego. "Użytkownicy podrzędni" nie będą mieli do wszystkiego dostępu, ale  będą mogli prowadzić ewidencję.  

F4odpowiedz

Gość

13 listopad 2019 o 12:43

Nasza firma posiada numer rejestrowy bdo. Po założeniu profilu zaufanego kiedy otrzymam login i hasło będę mogła zalogować się na stronie https://rejestr-bdo.mos.gov.pl/web/login? Czy ta strona zostanie od 1 stycznia rozbudowana? Jak można powiązać profil zaufany z firmą?

F4odpowiedz

Gość

13 listopad 2019 o 18:12

Własnie tez do końca tego nie rozumiem, mam login i hasło do logowania w BDO, zapewne po 1 stycznia możliwe będzie zalogowanie pierwszy raz poprzez profil zaufany, bo trzeba nadać choćby jedngo administratora. to że potem użytkownicy dostana swoje loginy i hasła to jest zrozumiałe. Teraz pytanie, kto może być administratorem? Pracownik, osoba z KRS, dowolna osoba lub firma zewnętrzna?
Profil zaufany zawsze musi byc na firmę zarejestrowaną w BDO, czy mozna dowolną osobę posiadająca profil zaufany dodać jako administratora?

F4odpowiedz

Gość

14 listopad 2019 o 10:39

Osoba posiadająca profil zaufany będzie głównym użytkownikiem i to ta osoba będzie miała dostęp do wszystkich możliwości bazy. Osoby wyznaczone jako podrzędne po zalogowaniu nie będą widziały wszystkich funkcji - jeżeli stworzycie konto podrzędne dla kierowcy to będzie on mógł generować potwierdzenie i zamknięcie podczas transportu jednak nie wygeneruje on np sprawozdania.
Będą się pojawiać kolejne informacje na stronie BDO jak również ma ruszyć infolinia działająca 24h/dobę.
Są też w planach kolejne bezpłatne szkolenia bo było bardzo dużo chętnych.

F4odpowiedz

Gość

15 listopad 2019 o 12:11

Dzień dobry, ktoś z Państwa zakładał profil zaufany? jak należy to zrobić. Nasza firma ma nadany login i hasło pewnie jak każdy kto złożył wpis o nr rejestrowy BDOale co teraz. To jest hasło dla firmy nie nadaje uprawnień czy to wystarczy. Ze szkolenia wynikało, że jedna osoba musi mieć ten profil założony by mogła przyporządkować wgląd i prace w programie ale też założyć konta pozostałym uczestnikom. Czy zakładaliście ten profil? jak to zrobić, być może to ja źle interpretuje.Czy ten profil  może mieć osoba która w firmie faktycznie odpowiada za gospodarkę odpadową i późniejsze kontrole z urzędów czy np. prezes firmy czy z KRS ktoś.

F4odpowiedz

Gość

15 listopad 2019 o 12:40

Gość napisał:

Dzień dobry, ktoś z Państwa zakładał profil zaufany? jak należy to zrobić. Nasza firma ma nadany login i hasło pewnie jak każdy kto złożył wpis o nr rejestrowy BDOale co teraz. To jest hasło dla firmy nie nadaje uprawnień czy to wystarczy. Ze szkolenia wynikało, że jedna osoba musi mieć ten profil założony by mogła przyporządkować wgląd i prace w programie ale też założyć konta pozostałym uczestnikom. Czy zakładaliście ten profil? jak to zrobić, być może to ja źle interpretuje.Czy ten profil może mieć osoba która w firmie faktycznie odpowiada za gospodarkę odpadową i późniejsze kontrole z urzędów czy np. prezes firmy czy z KRS ktoś.


Informację jak założyć taki profil znajdziesz na stronach rządowych np. https://obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany

Właśnie najgorsze jest to, że nie wiadomo kto może zostać tym użytkownikiem głównym. Nikt się nie odnosi do tego czy musi być to osoba , która może reprezentować firmę (zgodnie z KRS), czy pracownik zajmujący się tym tematem w firmie.
F4odpowiedz

Gość

18 listopad 2019 o 12:02

Gość napisał:



Właśnie najgorsze jest to, że nie wiadomo kto może zostać tym użytkownikiem głównym. Nikt się nie odnosi do tego czy musi być to osoba , która może reprezentować firmę (zgodnie z KRS), czy pracownik zajmujący się tym tematem w firmie.


Dokładnie tak - czy ja jako osoba zajmująca się odpadami w firmie muszę mieć założony profil zaufany dla siebie i na firmę, czy wystarczy mój prywatny profil zaufany który już posiadam??
I właściwie to w którym miejscu BDO potrzebny jest ten profil zaufany i od kiedy, bo obecnie loguję się do BDO za pomocą loginu i hasła i nigdzie nie widzę opcji profilu zaufanego.
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter