Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

14 wrzesień 2020 o 13:15

Mam pytanie, czy ktoś miał problem z wypełnieniem sprawozdania o wytworzonych opakowaniach, chodzi o takie informacje jak klasa zagrożenia? Co tam należy wpisać w przypadku kartonu i palet?

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

14 wrzesień 2020 o 13:34

Gość napisał:


dessiaczek napisał:






witam


Czy mogę prosić o pomoc.











Mam problem ze sprawozdaniem „O wytwarzanych odpadów i gospodarowaniu odpadami”.






  1. W


    Dziale XI przy liście miejsc nie jest zaznaczona ”pozycja uzupełniona”


    mimo, że uzupełniłam tam wszystko co się dało. Czy to dlatego, że nie


    jestem użytkownikiem głównym?



  2. Data


    rozpoczęcia działalności w zakresie gospodarki odpadami - czy w


    przypadku wynajmu lokalu pod dane miejsce wytworzenia odpadu może to być


    data zawarcia umowy najmu? Czy wpisać jakąś inną datę?



  3. Parę lat temu skończyło nam się pozwolenie na wytwarzanie i zbieranie odpadu takiego jak zużyte akumulatory. Nie są one przekazywane w ogóle przez za pomocą KPO. Mimo tego w sprawozdaniu za 2018 rok ktoś te akumulatory uwzględnił. Czy dobrze myślę, że w tym roku lepiej ten temat w sprawozdaniu w ogóle pominąć?
















Może ktoś słyszał o jakimś szkoleniu, najlepiej stacjonarnym w woj. Warmińsko-Mazurskim lub ktoś doradzi do kogo mogę się zwrócić po porady w kwestii tego sprawozdania? Wypełniam je pierwszy raz. W zeszłym roku zajmowała się tym pani, która już nie pracuje. Wychodzą różne błędy i problemy merytoryczne. Nie chcę być za to obciążona winą.

















Niestety każdy z nas po raz pierwszy robi sprawozdanie w BDO. Wcześniej nie było tak bardzo szczegółowe jak teraz. Wszyscy dopiero się tego uczą ,a co do szkoleń ...w tej chwili wątpię ,czy są stacjonarnie. Raczej teraz są online- wcześniej takie  szkolenia były prowadzone przez Odpady help.pl. Teraz też są ,ale online.

F4odpowiedz

Gość

14 wrzesień 2020 o 13:47

Czy ktoteż ma problem że jak wejdzie w sprawozdawczość i później sprawozdawczość o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami ładuje się i nie może sie załadować? Internet jest ok. Hdzie szukać przyczyny?

F4odpowiedz

Gość1

14 wrzesień 2020 o 13:51

Witam mam pytanie mam pozwolenie na wytwarzanie zbieranie i
przetwarzanie odpadów wypełniłam w sprawozdawczości za 2019 rok dział I ,
XI, XII, XIII czy powinnam wypełnić też dział III ? proszę o podpowiedź,

F4odpowiedz

Gość

14 wrzesień 2020 o 15:17

Gość napisał:

Czy ktoteż ma problem że jak wejdzie w sprawozdawczość i później sprawozdawczość o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami ładuje się i nie może sie załadować? Internet jest ok. Hdzie szukać przyczyny?


U mnie moduł sprawozdawczości chodzi bez problemu. Za to moduł ewidencji odpadów ładuje, ładuje i załadować się nie może.
F4odpowiedz

Gość

14 wrzesień 2020 o 15:19

Dzień dobry,
jeżeli firma nie wytworzyła żadnych odpadów w 2019 r. na danym miejscu prowadzenia działalności, to czy składa się sprawozdanie "zerowe" w takiej sytuacji? Na infolinii powiedziano, że nie składa się, jak dzwoniłam do Urzędu Marszałkowskiego powiedziano, że tak. Jak jest u Was ? Ktoś ma jakąś podstawę prawną i udzieli odpowiedzi?

F4odpowiedz

Gość

14 wrzesień 2020 o 16:49

Dzień dobry. Pracuję w firmie budowlanej, która świadczy usługi według w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy o odpadach. Zgodnie z tym zarówno KPO jak I Ewidencje są wpisywane pod adres siedziby firmy a następnie po zaznaczeniu odpowiedniej opcji o wykonywaniu usług można wyznaczyć gminy w których jest ona prowadzona.
Tu mam problem z wypełnieniem sprawozdania.


Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i
o gospodarowaniu odpadami składa się do organu właściwego ze
względu na miejsce
prowadzenia działalności podmiotu; podczas generowania nowego
sprawozdania należy wskazać Adresata właściwego ze względu na
miejsce prowadzenia działalności.


W tym wypadku będzie to Marszałek
województwa mazowieckiego według naszego adresu siedziby firmy? Choć prowadzimy usługi w innych województwach?





W Dziele I wpisujemy dane siedziby
firmy?




W dziale XI informacjach o składowiskach
odpadów w  tebeli 1. podajemy adres siedziby firmy(tak jak
wpisano w dziele I) następnie zaznaczamy odpowiednie okienko
mówiące, że prowadzimy usługi i dopiero teraz dodajemy gminy, w
których je prowadzimy. Wszystkie gminy czy tylko jedną? pamiętając, że są one w innych województwach.




F4odpowiedz

Gość

15 wrzesień 2020 o 07:00

Czy działa komuś w dziale XI zaciąganie MPD firmy z działu I w wyszukiwarce? Mi nie działa, problem zgłoszony mailowo do BDO i na razie brak odpowiedzi na ten problem. Zostało 1,5 miesiąca na złożenie sprawozdania, a tutaj już na samym początku same problemy.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

15 wrzesień 2020 o 07:03

Gość1 napisał:

Witam mam pytanie mam pozwolenie na wytwarzanie zbieranie i

przetwarzanie odpadów wypełniłam w sprawozdawczości za 2019 rok dział I ,

XI, XII, XIII czy powinnam wypełnić też dział III ? proszę o podpowiedź,

Wypełnia się. Tam jest info o instalacjach i o tym co dzieje się z odpadami.

F4odpowiedz

Gość

15 wrzesień 2020 o 07:10

agnieszka napisał:


Gość1 napisał:


Witam mam pytanie mam pozwolenie na wytwarzanie zbieranie i


przetwarzanie odpadów wypełniłam w sprawozdawczości za 2019 rok dział I ,


XI, XII, XIII czy powinnam wypełnić też dział III ? proszę o podpowiedź,

Wypełnia się. Tam jest info o instalacjach i o tym co dzieje się z odpadami.
dziękuje za podpowiedź



F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter