Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Dzielak

09 wrzesień 2020 o 14:56

Hej, czy ktos wie jaką wpisac klasę zagrożenia dla :
DZIAŁ II TABELA 2. INFORMACJA O PRZYWIEZIONYCH Z ZAGRANICY OPAKOWANIACH
PAPIER I TEKTURA 

F4odpowiedz

Maria12345

09 wrzesień 2020 o 18:04

Jak wypełnić sprawozdanie bdo jeśli nie mam wprowadzonej ewidencji za 2019 rok? Czy sprawozdanie powinno być wtedy zerowe nawet jeśli odpady były wytwarzane?

F4odpowiedz

Gość

09 wrzesień 2020 o 23:15

Witam. Mam pytanie odnośnie akumulatorów, smarów i opon. Jeśli w 2019 nic nie wprowadziłem to czy  muszę wypełniać tabele w sprawozdaniu, czy tylko dział I? Z góry dziękuję za odpowiedź. 

F4odpowiedz

Ania

Liczba postów: 39

Od: 30.01.2020

10 wrzesień 2020 o 07:07

Ania napisał:



Dzień dobry,

Czy zbiorcze zestawienia danych o rodzajach i ilościach odpadów, o sposobach gospodarowania nimi oraz o instalacjach i urządzeniach służących do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, jeżeli nie jesteśmy stacją demontażu ani nie prowadzimy strzępiarki, to jeżeli dobrze rozumiem przepisy, to składamy je do




31 października 2020r?

A sprawozdanie, o którym mowa w art. 75 ust. 1 ustawy o odpadach, czyli dotyczące zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, jeżeli w 2019r. prowadziliśmy PSZOK z jedną Gminę i przyjmowaliśmy tam elektronikę, później wywoziliśmy to do odpowiednich instalacji, to też składamy do 31 października 2020r. czy do 11 września 2020r.?





Bardzo proszę o pomoc, bo troszkę się w tym zgubiłam.















F4odpowiedz

Ania

Liczba postów: 39

Od: 30.01.2020

10 wrzesień 2020 o 09:57

Witam,
Które sprawozdanie w BDO należy wypełnić jeżeli chce złożyć sprawozdanie zbierającego zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny do GIOŚ.
W  żadnym ze sprawozdań nie ma możliwości jako adresata wybrać GIOŚ.
Proszę o pomoc.

F4odpowiedz

Gość

10 wrzesień 2020 o 12:38

Gość napisał:

Dzień dobry. Proszę o pomoc. Jako firma posiadamy wpis do BDO: dział VI, produkty w opakowaniach oraz dział XII, wytwórca odpadów. Na jednej ze stron internetowych znalazłam zapis o treści: "Roczne sprawozdanie o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami nie dotyczy natomiast wytwórców odpadów! Firmy wpisane w dziale XII BDO, czyli wytwórcy odpadów, składają sprawozdanie do 31 października 2020 r." Czyli składamy jedno sprawozdanie do 31 października? czy jednak dwa oddzielne sprawozdania na opakowania i odpady, skoro mamy wpis do działu VI i XII? pozdrawiam


dwa oddzielne sprawozdania
F4odpowiedz

Gość

10 wrzesień 2020 o 12:40

agnieszka napisał:


Gość napisał:



a jak przeliczyć sucha masa odpadów ? czy jest to ta sama jak masa odpadów w MG?



Witam,


czy zakładam kartę ewidencji przykładowo dla odpadu 15 01 02, nadmieniam że odpad ten wytworzony został w roku 2019, a przekazany został w roku 2020. W roku 2020 nie wytworzyliśmy tego odpadu. Czy jeśli nie założę karty ewidencji dla tego odpadu nie będzie jakiegoś problemu ze sprawozdaniem za rok 2019?











Musi być założona karta, bo na jakiejś podstawie został odpad oddany. Na KEO wpisuje się stan z 2019 r. a potem przekazuje w 2020. Na sprawozdaniu w dziale XIII tabela 7 jest info o stanie magazynowania na koniec roku. Czyli tak i tak musi być info co pozostało i ile.



F4odpowiedz

Gość

10 wrzesień 2020 o 13:08

Gość napisał:


agnieszka napisał:




Gość napisał:









Dzień dobry,














Czy ktoś z Państwa



składał "0" sprawozdanie o wytworzonych odpadach i gospodarowaniu



odpadami za 2019. Czy system BDO przyjmie sprawozdanie zerowe?









Nie chce wprowadzić w błąd, ale ktoś podpowiedział,że  wpisując - 0,0001 zapisze się "0"



Dziękuję za odpowiedź. Jeśli ktoś z Państwa już takie składał prosiłabym o informację.

Witam,
miałam podobne pytanie dot. produktów w opakowaniach wysyłanych za granicę, których w 2019 nie wysyłaliśmy (w poprzednich latach był eksport). Otrzymałam odpowiedź (z działu wsparcia BDO), że system NIE PRZEWIDUJE sprawozdań zerowych. Podobnie odpowiedziała osoba z organizacji odzysku, z którą współpracujemy: że nie składa się sprawozdań zerowych. Zresztą wartość 0,0001 zawsze będzie większa od 0 - sugeruje, że coś jednak było.

F4odpowiedz

Gość

10 wrzesień 2020 o 13:17

Ania napisał:



Witam,

Które sprawozdanie w BDO należy wypełnić jeżeli chce złożyć sprawozdanie zbierającego zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny do GIOŚ.

W  żadnym ze sprawozdań nie ma możliwości jako adresata wybrać GIOŚ.

Proszę o pomoc.





też jestem ciekawa ?
F4odpowiedz

Gość

10 wrzesień 2020 o 13:19

Ania napisał:



Dzień dobry,

Czy zbiorcze zestawienia danych o rodzajach i ilościach odpadów, o sposobach gospodarowania nimi oraz o instalacjach i urządzeniach służących do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, jeżeli nie jesteśmy stacją demontażu ani nie prowadzimy strzępiarki, to jeżeli dobrze rozumiem przepisy, to składamy je do




31 października 2020r?

A sprawozdanie, o którym mowa w art. 75 ust. 1 ustawy o odpadach, czyli dotyczące zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, jeżeli w 2019r. prowadziliśmy PSZOK z jedną Gminę i przyjmowaliśmy tam elektronikę, później wywoziliśmy to do odpowiednich instalacji, to też składamy do 31 października 2020r. czy do 11 września 2020r.?





Bardzo proszę o pomoc, bo troszkę się w tym zgubiłam.



Ktoś cos wie na ten temat? Mam taka sama sytuację 












F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter