Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

15 wrzesień 2020 o 08:27

Gość napisał:

Czy działa komuś w dziale XI zaciąganie MPD firmy z działu I w wyszukiwarce? Mi nie działa, problem zgłoszony mailowo do BDO i na razie brak odpowiedzi na ten problem. Zostało 1,5 miesiąca na złożenie sprawozdania, a tutaj już na samym początku same problemy.

Czasami jest tak ,że nie wybierze po numerze tylko trzeba wpisać pierwsze litery MPD. Np. siedziba- sie    i wtedy wyskoczy.

F4odpowiedz

Gość

15 wrzesień 2020 o 08:31

Gość napisał:

Dzień dobry,
jeżeli firma nie wytworzyła żadnych odpadów w 2019 r. na danym miejscu prowadzenia działalności, to czy składa się sprawozdanie "zerowe" w takiej sytuacji? Na infolinii powiedziano, że nie składa się, jak dzwoniłam do Urzędu Marszałkowskiego powiedziano, że tak. Jak jest u Was ? Ktoś ma jakąś podstawę prawną i udzieli odpowiedzi?


Podpinam się pod to pytanie bo mam taka sama sytuację.
F4odpowiedz

x

15 wrzesień 2020 o 09:53

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:



czyli ten problem się powtarza, też tak mam...

Gość napisał:




nie mogę uzupełnić działu XI - o wytworzonych odpadach. 
Wcześniej zrobiłam wszystko tak jak powinno być - dodałam siedzibie w dziale I. 
Czy macie może jakieś wskazówki jak to wypełnić ? 





ja mam dokładnie ten sam problem. Zgłosiłem to już na infolinii BDO. Pani kazała się wstrzymać z sprawozdaniem tak z tydzień/dwa
Wiadomo coś nowego w tej sprawie? mam ten sam problem, dział I wypełniony, a nie mogę wprowadzić MKzŚ w dziale XI,
nie wyszukuje w pasku MKzŚ, pusto, ręcznie nie wpiszesz tylko należy wybrać z listy i tylko ikona ładowania (bez tego nie da się dalej przejść).









Miałam podobny problem, nie wyszukiwało miejsca działalności, mimo że wpisywałam wszystkie kombinacje.. zadziałało wyszukiwanie pod "siedziba"
F4odpowiedz

Gość

15 wrzesień 2020 o 09:56

michał napisał:


ach to BDO napisał:




Ma ktoś może wskazówki jak wypełnić sprawozdanie dla gabinetu stomatologicznego?
Wiem, że obowiązują dwa działu I i XI. Pierwszy jest prosty, XI z pozoru również, ale jakoś nie udaje mi się sprawić, żebym miała odhaczone "POZYCJA UZUPEŁNIONA"
Są tam gdzieś jakieś haczyki, coś przeoczyłam, coś zrobiłam źle? Może ktoś umie doradzić :)
Czy odpady medyczne to odpady poza instalacją?
Nie wiem nawet czy powinnam zaznaczyć to:



  • Prowadzę działalność w zakresie obiektu liniowego, o którym mowa w art. 3 pkt 3a ustawy z dnia 7 lipca 1994r. - Prawo budowlane,m (Dz. U. z 2017r. poz. 1332, z późn. zm.), działalność w zakresie usług, o którym mowa w art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach.
Wiem, że każdy z nas ma mnóstwo pytań, ale może akurat ktoś będzie umiał doradzić laikowi. Z góry dziękuje 




Witam,

tak, zapewniam Cię że odpad medyczny to z całą pewnością odpady wytworzone poza instalacją (wynika to z definicji instalacji określonej w POŚ) i nie zaznaczaj czasami tego punktu o działalności w zakresie obiektu liniowego bo to nie ciebie dotyczy :)



Pozdrawiam







Bardzo dziękuje za odpowiedź. Tak właśnie sądziłam, ale pewności nie miałam. Raz jeszcze dziękuje :)

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

15 wrzesień 2020 o 11:41

Gość napisał:



Dzień dobry. Pracuję w firmie budowlanej, która świadczy usługi według w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy o odpadach. Zgodnie z tym zarówno KPO jak I Ewidencje są wpisywane pod adres siedziby firmy a następnie po zaznaczeniu odpowiedniej opcji o wykonywaniu usług można wyznaczyć gminy w których jest ona prowadzona.
Tu mam problem z wypełnieniem sprawozdania.




Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i

o gospodarowaniu odpadami składa się do organu właściwego ze

względu na miejsce

prowadzenia działalności podmiotu; podczas generowania nowego

sprawozdania należy wskazać Adresata właściwego ze względu na

miejsce prowadzenia działalności.





W tym wypadku będzie to Marszałek

województwa mazowieckiego według naszego adresu siedziby firmy? Choć prowadzimy usługi w innych województwach?











W Dziele I wpisujemy dane siedziby

firmy?









W dziale XI informacjach o składowiskach

odpadów w  tebeli 1. podajemy adres siedziby firmy(tak jak

wpisano w dziele I) następnie zaznaczamy odpowiednie okienko

mówiące, że prowadzimy usługi i dopiero teraz dodajemy gminy, w

których je prowadzimy. Wszystkie gminy czy tylko jedną? pamiętając, że są one w innych województwach.







Podepnę się :-)

F4odpowiedz

Gość

15 wrzesień 2020 o 13:09

agnieszka napisał:


Gość napisał:






Dzień dobry. Pracuję w firmie budowlanej, która świadczy usługi według w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy o odpadach. Zgodnie z tym zarówno KPO jak I Ewidencje są wpisywane pod adres siedziby firmy a następnie po zaznaczeniu odpowiedniej opcji o wykonywaniu usług można wyznaczyć gminy w których jest ona prowadzona.
Tu mam problem z wypełnieniem sprawozdania.







Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i


o gospodarowaniu odpadami składa się do organu właściwego ze


względu na miejsce


prowadzenia działalności podmiotu; podczas generowania nowego


sprawozdania należy wskazać Adresata właściwego ze względu na


miejsce prowadzenia działalności.









W tym wypadku będzie to Marszałek


województwa mazowieckiego według naszego adresu siedziby firmy? Choć prowadzimy usługi w innych województwach?



















W Dziele I wpisujemy dane siedziby


firmy?
















W dziale XI informacjach o składowiskach


odpadów w  tebeli 1. podajemy adres siedziby firmy(tak jak


wpisano w dziele I) następnie zaznaczamy odpowiednie okienko


mówiące, że prowadzimy usługi i dopiero teraz dodajemy gminy, w


których je prowadzimy. Wszystkie gminy czy tylko jedną? pamiętając, że są one w innych województwach.













Podepnę się :-)



Robi się sprawozdanie na każde województwo z właściwym urzędem. Dla usług w dziale 1. w każdym województwie wybieramy siedzibę i zaznaczamy opcję ze świadczeniem usług. Wytworzone odpady w dziale 11. 

F4odpowiedz

Gość

15 wrzesień 2020 o 14:19

agnieszka napisał:


Gość napisał:


Czy działa komuś w dziale XI zaciąganie MPD firmy z działu I w wyszukiwarce? Mi nie działa, problem zgłoszony mailowo do BDO i na razie brak odpowiedzi na ten problem. Zostało 1,5 miesiąca na złożenie sprawozdania, a tutaj już na samym początku same problemy.

Czasami jest tak ,że nie wybierze po numerze tylko trzeba wpisać pierwsze litery MPD. Np. siedziba- sie    i wtedy wyskoczy.


Wielkie dzięki za pomoc :) Pomogło wpisanie słowa "Siedziba" ale pojawił się u mnie kolejny problem. Tj. nie pojawiło się u mnie zaznaczenie (ptaszek tak myślę) w polu pozycja uzupełniona w tabeli 1 dział XI, zaznaczam, że w instalacji mam odpady (zaznaczone TAK), poza instalacją brak odpadów (zaznaczone NIE). Co jeszcze trzeba zrobić aby w tym kwadraciku się coś pojawiło, czy to musi być w ogóle. Drugie pytanie jeśli nie mam odpadów, żeby podawać suchą masę odpadów to mam to pole zostawić puste czy wpisywać wszędzie 0?


F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

15 wrzesień 2020 o 14:37

Gość napisał:


agnieszka napisał:




Gość napisał:



Czy działa komuś w dziale XI zaciąganie MPD firmy z działu I w wyszukiwarce? Mi nie działa, problem zgłoszony mailowo do BDO i na razie brak odpowiedzi na ten problem. Zostało 1,5 miesiąca na złożenie sprawozdania, a tutaj już na samym początku same problemy.

Czasami jest tak ,że nie wybierze po numerze tylko trzeba wpisać pierwsze litery MPD. Np. siedziba- sie    i wtedy wyskoczy.





Wielkie dzięki za pomoc :) Pomogło wpisanie słowa "Siedziba" ale pojawił się u mnie kolejny problem. Tj. nie pojawiło się u mnie zaznaczenie (ptaszek tak myślę) w polu pozycja uzupełniona w tabeli 1 dział XI, zaznaczam, że w instalacji mam odpady (zaznaczone TAK), poza instalacją brak odpadów (zaznaczone NIE). Co jeszcze trzeba zrobić aby w tym kwadraciku się coś pojawiło, czy to musi być w ogóle. Drugie pytanie jeśli nie mam odpadów, żeby podawać suchą masę odpadów to mam to pole zostawić puste czy wpisywać wszędzie 0?







U mnie też tak jest. Niby wszystko uzupełnione ,ale i tak nic nie pokazuje w "pozycja uzupełniona"  :-) Na filmiku instruktażowym BDO  tam gdzie nie trzeba podawać suchej masy nie jest nic wpisywane.

F4odpowiedz

Gość

15 wrzesień 2020 o 15:27

agnieszka napisał:


Gość napisał:




agnieszka napisał:






Gość napisał:




Czy działa komuś w dziale XI zaciąganie MPD firmy z działu I w wyszukiwarce? Mi nie działa, problem zgłoszony mailowo do BDO i na razie brak odpowiedzi na ten problem. Zostało 1,5 miesiąca na złożenie sprawozdania, a tutaj już na samym początku same problemy.

Czasami jest tak ,że nie wybierze po numerze tylko trzeba wpisać pierwsze litery MPD. Np. siedziba- sie    i wtedy wyskoczy.









Wielkie dzięki za pomoc :) Pomogło wpisanie słowa "Siedziba" ale pojawił się u mnie kolejny problem. Tj. nie pojawiło się u mnie zaznaczenie (ptaszek tak myślę) w polu pozycja uzupełniona w tabeli 1 dział XI, zaznaczam, że w instalacji mam odpady (zaznaczone TAK), poza instalacją brak odpadów (zaznaczone NIE). Co jeszcze trzeba zrobić aby w tym kwadraciku się coś pojawiło, czy to musi być w ogóle. Drugie pytanie jeśli nie mam odpadów, żeby podawać suchą masę odpadów to mam to pole zostawić puste czy wpisywać wszędzie 0?














U mnie też tak jest. Niby wszystko uzupełnione ,ale i tak nic nie pokazuje w "pozycja uzupełniona"  :-) Na filmiku instruktażowym BDO  tam gdzie nie trzeba podawać suchej masy nie jest nic wpisywane.




F4odpowiedz

Gość

15 wrzesień 2020 o 19:34

Witam. Czy wytwórca odpadów poza dzialem XI w sprawozdaniu rocznym ,wypełnia też dział XIII, Podpunkt 7 o stanie magazynowym na 31.12. ? 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter