Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

15 wrzesień 2020 o 23:54

Gość napisał:

Prowadząc skup złomu posiadający decyzję na zbieranie . Jaki dział sprawozdania z gospodarowania odpadami powinnam wypełnić?
Dział I  Dział XII na pewno. A czy coś jeszcze?
Jaki strumień odpadów zaznaczyć dla kodów z grupy 17 04 i 15 01 04 ?  Pozostałe?
Poproszę o pomoc 

 Podpinam się pod pytanie odnośnie decyzji zbierania odpadów metali 

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

16 wrzesień 2020 o 06:54

Gość napisał:


agnieszka napisał:




Gość napisał:









Dzień dobry. Pracuję w firmie budowlanej, która świadczy usługi według w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy o odpadach. Zgodnie z tym zarówno KPO jak I Ewidencje są wpisywane pod adres siedziby firmy a następnie po zaznaczeniu odpowiedniej opcji o wykonywaniu usług można wyznaczyć gminy w których jest ona prowadzona.
Tu mam problem z wypełnieniem sprawozdania.











Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i



o gospodarowaniu odpadami składa się do organu właściwego ze



względu na miejsce



prowadzenia działalności podmiotu; podczas generowania nowego



sprawozdania należy wskazać Adresata właściwego ze względu na



miejsce prowadzenia działalności.














W tym wypadku będzie to Marszałek



województwa mazowieckiego według naszego adresu siedziby firmy? Choć prowadzimy usługi w innych województwach?





























W Dziele I wpisujemy dane siedziby



firmy?

























W dziale XI informacjach o składowiskach



odpadów w  tebeli 1. podajemy adres siedziby firmy(tak jak



wpisano w dziele I) następnie zaznaczamy odpowiednie okienko



mówiące, że prowadzimy usługi i dopiero teraz dodajemy gminy, w



których je prowadzimy. Wszystkie gminy czy tylko jedną? pamiętając, że są one w innych województwach.






















Podepnę się :-)






Robi się sprawozdanie na każde województwo z właściwym urzędem. Dla usług w dziale 1. w każdym województwie wybieramy siedzibę i zaznaczamy opcję ze świadczeniem usług. Wytworzone odpady w dziale 11. 


Tzn, że jeżeli mam usługę w kilku gminach ,to w dziale 11 w tabeli 1 wpisuję swoje MPD zaznaczam usługę i gminę ,w której ta usługa była wykonana ? Czyli każda gmina osobno z moim MPD. Następnie do każdej gminy przypisuje kod  odpadu jako poza instalacją. A czy do urzędu w innym woj. wysyłam tylko dział 1 i 11 z uwzględnieniem w jakiej gminie była usługa ,czy całe sprawozdanie jak do mojego urzędu w MPD ?Może ,to głupie ,ale wolę się upewnić :-)

F4odpowiedz

Gość

16 wrzesień 2020 o 07:31

Jesteśmy zbierającym zuzyte akumulatory i sprzęt elektryczny i elektroniczny w ramach decyzji na zbieranie. Potem przekazujemy je do zakładu przetwarzania.  Nie potrafię wpisać w dziale IX i X danych naszego zakładu jako miejsca zbierania. Wpisuję nazwę zakładu i nie wybiera mi klikając na "szukaj". Gdzie robię błąd  ?

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

16 wrzesień 2020 o 08:21

Gość napisał:

Jesteśmy zbierającym zuzyte akumulatory i sprzęt elektryczny i elektroniczny w ramach decyzji na zbieranie. Potem przekazujemy je do zakładu przetwarzania.  Nie potrafię wpisać w dziale IX i X danych naszego zakładu jako miejsca zbierania. Wpisuję nazwę zakładu i nie wybiera mi klikając na "szukaj". Gdzie robię błąd  ?

Ważne aby wypełnić dział I. Tam wpisuje się dane naszej firmy- MPD. Na tej podstawie wypełniamy następne działy . Często się zdarza,że po kliknięciu na MPD wyszukiwarka nie może wyszukać . Dlatego powinno pomóc pierwsze litery wpisując np. nie  pełną nazwę "siedziba", ale pierwsze litery. Ja też próbuję wypełnić te działy. Jestem jako zbierający ,ale po kliknięciu MPD wyskakuje mi moja instalacja ,którą musiałam wpisać do 1 działu. A jako zbierający nie przetwarzam sprzętu dlatego nie rozumiem dlaczego tak się dzieje.

F4odpowiedz

Gość

16 wrzesień 2020 o 09:33

agnieszka napisał:


Gość napisał:


Jesteśmy zbierającym zuzyte akumulatory i sprzęt elektryczny i elektroniczny w ramach decyzji na zbieranie. Potem przekazujemy je do zakładu przetwarzania.  Nie potrafię wpisać w dziale IX i X danych naszego zakładu jako miejsca zbierania. Wpisuję nazwę zakładu i nie wybiera mi klikając na "szukaj". Gdzie robię błąd  ?

Ważne aby wypełnić dział I. Tam wpisuje się dane naszej firmy- MPD. Na tej podstawie wypełniamy następne działy . Często się zdarza,że po kliknięciu na MPD wyszukiwarka nie może wyszukać . Dlatego powinno pomóc pierwsze litery wpisując np. nie  pełną nazwę "siedziba", ale pierwsze litery. Ja też próbuję wypełnić te działy. Jestem jako zbierający ,ale po kliknięciu MPD wyskakuje mi moja instalacja ,którą musiałam wpisać do 1 działu. A jako zbierający nie przetwarzam sprzętu dlatego nie rozumiem dlaczego tak się dzieje.



Rzecz w tym, że dział I mam uzupełniony z miejscem MPD - siedziba. A następnych działów nie da się ruszyć :( nawet wpisując pierwsze litery. I jeżeli to tylko miejsce zbierania, to o jaka instalację chodzi ?
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

16 wrzesień 2020 o 10:15

Gość napisał:


agnieszka napisał:




Gość napisał:



Jesteśmy zbierającym zuzyte akumulatory i sprzęt elektryczny i elektroniczny w ramach decyzji na zbieranie. Potem przekazujemy je do zakładu przetwarzania. Nie potrafię wpisać w dziale IX i X danych naszego zakładu jako miejsca zbierania. Wpisuję nazwę zakładu i nie wybiera mi klikając na "szukaj". Gdzie robię błąd ?

Ważne aby wypełnić dział I. Tam wpisuje się dane naszej firmy- MPD. Na tej podstawie wypełniamy następne działy . Często się zdarza,że po kliknięciu na MPD wyszukiwarka nie może wyszukać . Dlatego powinno pomóc pierwsze litery wpisując np. nie pełną nazwę "siedziba", ale pierwsze litery. Ja też próbuję wypełnić te działy. Jestem jako zbierający ,ale po kliknięciu MPD wyskakuje mi moja instalacja ,którą musiałam wpisać do 1 działu. A jako zbierający nie przetwarzam sprzętu dlatego nie rozumiem dlaczego tak się dzieje.






Rzecz w tym, że dział I mam uzupełniony z miejscem MPD - siedziba. A następnych działów nie da się ruszyć :( nawet wpisując pierwsze litery. I jeżeli to tylko miejsce zbierania, to o jaka instalację chodzi ?

prowadzę również przetwarzanie i w dziale 1 muszę wpisać instalacje. W spr. o zbieraniu sprzętu trzeba wpisać zakład gdzie był zebrany klikam -"dodaj zakład" -"adres zbierającego.."- "nazwa zakładu"-  i wyskakuje mi okienko z moją instalacją, a ja nie prowadzę przetwarzania i tego nie rozumiem. Powinno wyskoczyć MPD czyli siedziba ,a nie nazwa instalacji :-) Chyba ,że coś źle robię.


. A przecież nie przetwarzam elektroniki dlatego nie rozumiem dlaczego tak się dzieje.





F4odpowiedz

Gość

16 wrzesień 2020 o 11:30

W dziale I trzeba oprócz MPD dodać też instalację. Wiem, że jej nie masz, ale tak działa ten system. Po dodaniu MPD najedź na opcje i utwórz Instalację. Potem ta instalacja będzie dostępna w dziale IX.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

16 wrzesień 2020 o 12:38

Gość napisał:

W dziale I trzeba oprócz MPD dodać też instalację. Wiem, że jej nie masz, ale tak działa ten system. Po dodaniu MPD najedź na opcje i utwórz Instalację. Potem ta instalacja będzie dostępna w dziale IX.


To właśnie jest niezrozumiałe jeśli chodzi o wypełnienie działu 9 tabela 1 - zbieranie. Mam 3 instalacje ,które są wpisane w dział1- do odpadów ciekłych i stałych różnymi metodami.  Po co instalacja do zbierania elektroniki ,czy baterii i akumulatorów skoro na żadnej się nie przetwarza. Którą mam wybrać- do odpadów ciekłych ? Masakra jakaś - jak przyjdzie co do czego, to jak wytłumaczyć się z tego. Powiedzieć ,że to wina polityków ,że wymyślili coś co nie idzie w "parze" z rzeczywistością ? :-)
F4odpowiedz

Gość

16 wrzesień 2020 o 14:01

Jeżeli jesteśmy zbierającym zużyty sprzęt a następnie przekazujemy kolejnemu zbierającemu, który go z kolei  przekazuje do zakładu przetwarzania, to musimy wprowadzić te ilości w dziale IX, czy ten drugi zbierający musi to wykazać w sprawozdaniu  ?

F4odpowiedz

Gość

16 wrzesień 2020 o 21:06

Witam, jaką datę wpisuje się w  Dziale I -"data rozpoczęcia działalności w zakresie gospodarki odpadami" ? Chodzi o odpady medyczne, ale nie wiem, czy ma to być data rozpoczęcia działalności  w ogóle, czy data pierwszej karty KPO czy też jeszcze coś  innego? Z góry dziękuję i życzę nam cierpliwości:)

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter