Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Ania

Liczba postów: 39

Od: 30.01.2020

08 wrzesień 2020 o 15:18

Dzień dobry,
Czy zbiorcze zestawienia danych o rodzajach i ilościach odpadów, o sposobach gospodarowania nimi oraz o instalacjach i urządzeniach służących do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, jeżeli nie jesteśmy stacją demontażu ani nie prowadzimy strzępiarki, to jeżeli dobrze rozumiem przepisy, to składamy je do

31 października 2020r?
A sprawozdanie, o którym mowa w art. 75 ust. 1 ustawy o odpadach, czyli dotyczące zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, jeżeli w 2019r. prowadziliśmy PSZOK z jedną Gminę i przyjmowaliśmy tam elektronikę, później wywoziliśmy to do odpowiednich instalacji, to też składamy do 31 października 2020r. czy do 11 września 2020r.?

Bardzo proszę o pomoc, bo troszkę się w tym zgubiłam.









F4odpowiedz

Gość

09 wrzesień 2020 o 09:09

Gość1711 napisał:

Witam,
Czy formularz sprawozdania dla Gminy jest już dostępny w BDO? Nie widzimy go .Czy może trzeba najpierw coś zrobić z tymi widocznymi złożonymi sprawozdaniami pr\od przedsiębiorców ? Znajdę gdzieś instrukcję ? Help


Mam ten sam problem :/
F4odpowiedz

Gość -2020

09 wrzesień 2020 o 09:44

Proszę o pomoc - czy ktoś już robił sprawozdanie zerowe jako pośrednik/sprzedawca odpadów ? 

F4odpowiedz

Gość

09 wrzesień 2020 o 10:26

Dzień dobry. Proszę o pomoc. Jako firma posiadamy wpis do BDO: dział VI, produkty w opakowaniach oraz dział XII, wytwórca odpadów. Na jednej ze stron internetowych znalazłam zapis o treści: "Roczne sprawozdanie o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami nie dotyczy natomiast wytwórców odpadów! Firmy wpisane w dziale XII BDO, czyli wytwórcy odpadów, składają sprawozdanie do 31 października 2020 r." Czyli składamy jedno sprawozdanie do 31 października? czy jednak dwa oddzielne sprawozdania na opakowania i odpady, skoro mamy wpis do działu VI i XII? pozdrawiam

F4odpowiedz

Gość

09 wrzesień 2020 o 12:25

Ania napisał:




A sprawozdanie, o którym mowa w art. 75 ust. 1 ustawy o odpadach, czyli dotyczące zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, jeżeli w 2019r. prowadziliśmy PSZOK z jedną Gminę i przyjmowaliśmy tam elektronikę, później wywoziliśmy to do odpowiednich instalacji, to też składamy do 31 października 2020r. czy do 11 września 2020r.?





Bardzo proszę o pomoc, bo troszkę się w tym zgubiłam.






Podbijam również to pytanie..








F4odpowiedz

Gość

09 wrzesień 2020 o 13:30

Dzień dobry, Proszę o pomoc. Otrzymałam karty przekazania odpadów z 2019 r, karty na odpad 16 02 14, niestety przekroczony limit zwolnieni 5 kg. Jak teraz powinnam złożyć sprawozdanie za 2019 r. Karty nie wystawione w BDO. Jestem zarejestrowana jak wprowadzający sprzęt i opakowania. Proszę o jakiekolwiek wskazówki. Pozdrawiam,

F4odpowiedz

Gość

09 wrzesień 2020 o 14:11

Gość napisał:

Witam,

Mam pytanie odnośnie złożenia sprawozdania za 2019 r. w BDO.
Pracuję w jednym z organów administracji publicznej, w 2019 r. przekazaliśmy podmiotowi uprawnionemu do przetwarzania/zutylizowania odpady o kodach:
- 16 02 14 - 720 kg
- 16 02 16 - 68 kg
Czy składając sprawozdanie wystarczy, że podam te informacje tylko w dziale XI - informacja o wytworzonych odpadach ?

Drugie pytanie dotyczy rubryki w dziale I - "Data rozpoczęcia działalności w zakresie gospodarki odpadami" - Co ja tam mam podać jak instytucja w której pracuję ma x lat a w dokumentacji jaką posiadam pierwszą KPO mam z 2005 roku.


Witam,
mamy dokładnie ten sam problem jeśli chodzi o datę
rozpoczęcia działalności w zakresie gospodarki odpadami. Tak na marginesie sformułowanie sugerujezeprowadzimy działalność w tym zakresie a nie mamy takiej działalności w PKD. Może chodzi bardziej o datę właśnie pierwszego KPO ale teraz nawet trudno odnaleźć taką kartę.


F4odpowiedz

Mara004

Liczba postów: 39

Od: 22.04.2020

09 wrzesień 2020 o 14:41

ość napisał:

Dzień dobry,

czy sklep odzieżowy, który pakuje zakupy w reklamówki z tworzywa sztucznego (rocznie do kilkunastu kg, dlatego jest zwolniony z ewidencji - do 0,5 Mg) zobowiązany jest do złożenia sprawozdania do 11 września?

Z góry dziękuję za odpowiedź.


Jeżeli sklep pobierał opłatę recyklingową za torby od klienta, to powinien złożyć sprawozdanie za 2019 w zakresie toreb. (rocznie do kilkunastu kg, dlatego jest zwolniony z ewidencji - do 0,5 Mg) Zwolnione z ewidencji są odpady z tworzyw sztucznych 150102 do 500 kg. Jeżeli pakujemy towar dla klienta na jego życzenie w reklamówkę,to nie traktujemy to jako odpad. 
F4odpowiedz

Gość

09 wrzesień 2020 o 14:43

Które sprawozdanie powinien złożyć punkt skupu złomu do Urzędu Marszałkowskiego posiadający decyzję na zbieranie ? I kiedy mija termin 11 września czy 31 października? Które kody odpadów zaliczają się do sprawozdania z grupy 17 , 15, 20 ?

F4odpowiedz

Mara004

Liczba postów: 39

Od: 22.04.2020

09 wrzesień 2020 o 14:45

Gość napisał:

Dzień dobry. Proszę o pomoc. Jako firma posiadamy wpis do BDO: dział VI, produkty w opakowaniach oraz dział XII, wytwórca odpadów. Na jednej ze stron internetowych znalazłam zapis o treści: "Roczne sprawozdanie o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami nie dotyczy natomiast wytwórców odpadów! Firmy wpisane w dziale XII BDO, czyli wytwórcy odpadów, składają sprawozdanie do 31 października 2020 r." Czyli składamy jedno sprawozdanie do 31 października? czy jednak dwa oddzielne sprawozdania na opakowania i odpady, skoro mamy wpis do działu VI i XII? pozdrawiam


Roczne sprawozdanie o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami - składamy informację o produktach w opakowaniu do 11 września, a do 31 października w Sprawozdawczość o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami składamy o wytworzone odpady.




F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter