Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

18 wrzesień 2020 o 12:49

Gość napisał:


Gość napisał:



Witam,

Mam pytanie odnośnie złożenia sprawozdania za 2019 r. w BDO.
Pracuję w jednym z organów administracji publicznej, w 2019 r. przekazaliśmy podmiotowi uprawnionemu do przetwarzania/zutylizowania odpady o kodach:
- 16 02 14 -  720 kg
- 16 02 16 - 68 kg
Czy składając sprawozdanie wystarczy, że podam te informacje tylko w dziale XI - informacja o wytworzonych odpadach ? 

Drugie pytanie dotyczy rubryki w dziale I - "Data rozpoczęcia działalności w zakresie gospodarki odpadami" - Co ja tam mam podać jak instytucja w której pracuję ma x lat a w dokumentacji jaką posiadam pierwszą KPO mam z 2005 roku.


zwykle podawało się date od kiedy funkcjonuje dany urząd/ firma


Też mam problem z tą datą, czy można tu wpisać datę od kiedy funkcjonuję urząd? Bo później wola jeszcze PKD




F4odpowiedz

Gość

18 wrzesień 2020 o 12:52

Ania napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:






Ania napisał:



zbiorcze zestawienie danych już nie funkcjonuje








Witam,




Które sprawozdanie w BDO należy wypełnić jeżeli chce złożyć sprawozdanie zbierającego zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny do GIOŚ.




W  żadnym ze sprawozdań nie ma możliwości jako adresata wybrać GIOŚ.




Proszę o pomoc.
































też jestem ciekawa ?


Sprawozdania dot zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego zgodnie z nowymi przepisami składa się do Urzędu Marszałkowskiego.


Należy wypełnić sprawozdanie o wytwarzanych odpadach DZIAŁ IX tabela 1














Czyli jeżeli mam jeszcze złożyć zbiorcze zestawienie danych o rodzajach i ilościach odpadów, o sposobach gospodarowania nimi oraz o instalacjach i urządzeniach służących do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów to mogę wypełnić jedno sprawozdanie i wypełnić konkretne działy? Czy muszę dwa osobne ?




F4odpowiedz

Gość

18 wrzesień 2020 o 13:24

W lutym tego roku zmienił się podmiot prowadzący instalację (została przepisana decyzja na wytwarzanie i przetwarzanie na ten nowy podmiot). Czy w takim razie sprawozdanie na rok 2019 wypełnia "stary" podmiot, czy już ten "nowy"? Zaznaczam, że nowy podmiot kupił instalację tego starego nic w niej nie zmieniając, a stary podmiot nie zakończył prowadzenia swojej działalności tylko sprzedał instalację. 
Maslo maślane ale mam nadzieję że pytanie zrozumiale :) z góry dziękuję za odpowiedź. 

F4odpowiedz

Gość

18 wrzesień 2020 o 13:24

Modlniczka napisał:



Witam,



Sprawozdawczość, dział XI, tabela I.

Czy komuś udało się rozwiązać problem z nie zaznaczonym checkboxem "pozycja uzupełniona" pomimo wypełnienia wszystkich pozycji w tabeli "opcje"

Podziękowania za jakąkolwiek pomoc.









To na razie po prostu nie działa, jak wiele rzeczy w tym sprawozdaniu. Należy to zignorować. 
F4odpowiedz

Gość

18 wrzesień 2020 o 15:28

Gość napisał:


agnieszka napisał:




Gość napisał:



Czy działa komuś w dziale XI zaciąganie MPD firmy z działu I w wyszukiwarce? Mi nie działa, problem zgłoszony mailowo do BDO i na razie brak odpowiedzi na ten problem. Zostało 1,5 miesiąca na złożenie sprawozdania, a tutaj już na samym początku same problemy.

Czasami jest tak ,że nie wybierze po numerze tylko trzeba wpisać pierwsze litery MPD. Np. siedziba- sie    i wtedy wyskoczy.





Wielkie dzięki za pomoc :) Pomogło wpisanie słowa "Siedziba" ale pojawił się u mnie kolejny problem. Tj. nie pojawiło się u mnie zaznaczenie (ptaszek tak myślę) w polu pozycja uzupełniona w tabeli 1 dział XI, zaznaczam, że w instalacji mam odpady (zaznaczone TAK), poza instalacją brak odpadów (zaznaczone NIE). Co jeszcze trzeba zrobić aby w tym kwadraciku się coś pojawiło, czy to musi być w ogóle. Drugie pytanie jeśli nie mam odpadów, żeby podawać suchą masę odpadów to mam to pole zostawić puste czy wpisywać wszędzie 0?




Ten sam problem miałam, wszystko niby wypełnione, a pozycja nieodhaczona. Zadzwoniłam do Urzędu Marszałkowskiego z pytaniem co moge jeszcze zrobić by było odhaczone, pani odpowiedziała, że system jeszcze nie jest doskonały i ta pozycja wcale nie musi być zaznaczona by było dobrze. Ja takie sprawozdanie wysłałam, teraz czekam czy będzie jakaś korekta czy też wszystko poszło dobrze. 


F4odpowiedz

Gość

18 wrzesień 2020 o 15:32

Modlniczka napisał:



Witam,



Sprawozdawczość, dział XI, tabela I.

Czy komuś udało się rozwiązać problem z nie zaznaczonym checkboxem "pozycja uzupełniona" pomimo wypełnienia wszystkich pozycji w tabeli "opcje"

Podziękowania za jakąkolwiek pomoc.





Według mojego Urzędu Marszałkowskiego ta pozycja nie musi być odhaczona, program jeszcze nie jest dopracowany. (taką informację dostałam w województwie małopolskim)


F4odpowiedz

Gość

19 wrzesień 2020 o 21:35

Gość napisał:



bardzo proszę o pomoc, chce wysłać sprawozdanie za 2019r. jesteśmy firmą z branży medycznej, do tej pory w sprawozdaniu uzupełniana była tylko pozycja zbiorcze zestawienie danych o rodzajach i ilościach wytworzonych odpadów kod odpadów 180103 odpady medyczne i masa odpadów. Teraz nie jestem pewna gdzie mam wpisać te dane jeśli chodzi o sprawozdanie elektroniczne.

W dziale XI informacja o wytworzonych odpadach? Tam natomiast musze wybrać czy odpady wytworzone w instalacji czy poza instalacją?? Nie mam pojęcia co wybrać.






F4odpowiedz

Gość

19 wrzesień 2020 o 21:47

Gość napisał:



bardzo proszę o pomoc, chce wysłać sprawozdanie za 2019r. jesteśmy firmą z branży medycznej, do tej pory w sprawozdaniu uzupełniana była tylko pozycja zbiorcze zestawienie danych o rodzajach i ilościach wytworzonych odpadów kod odpadów 180103 odpady medyczne i masa odpadów. Teraz nie jestem pewna gdzie mam wpisać te dane jeśli chodzi o sprawozdanie elektroniczne.

W dziale XI informacja o wytworzonych odpadach? Tam natomiast musze wybrać czy odpady wytworzone w instalacji czy poza instalacją?? Nie mam pojęcia co wybrać.





Poza instalacją

F4odpowiedz

Gość

20 wrzesień 2020 o 23:54

Anq napisał:

Wita. Mam pytanie odnośnie sprawozdawczości za rok 2019. Prowadzę Skup złomu i muszę zrobić sprawozdanie do Marszałka o zebranych odpadach, a w programie BDO jest tylko że można sprawozdanie zrobić z odpadów komunalnych. czy ja nie tu patrzę? Czy to sprawozdanie jest gdzieś indziej? Z góry dziękuję za odpowiedzi



F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

21 wrzesień 2020 o 07:50

Gość napisał:


Anq napisał:


Wita. Mam pytanie odnośnie sprawozdawczości za rok 2019. Prowadzę Skup złomu i muszę zrobić sprawozdanie do Marszałka o zebranych odpadach, a w programie BDO jest tylko że można sprawozdanie zrobić z odpadów komunalnych. czy ja nie tu patrzę? Czy to sprawozdanie jest gdzieś indziej? Z góry dziękuję za odpowiedzi






Trzeba kliknąć po lewej stronie  SPRAWOZDAWCZOŚĆ rozwinie się zakładka i potem drugą pozycję

Sprawozdawczość o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami


F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter