Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Użytkownik usunięty przez Administratora

11 wrzesień 2020 o 09:10

witam
Czy mogę prosić o pomoc.


Mam problem ze sprawozdaniem „O wytwarzanych odpadów i gospodarowaniu odpadami”.


  1. W
    Dziale XI przy liście miejsc nie jest zaznaczona ”pozycja uzupełniona”
    mimo, że uzupełniłam tam wszystko co się dało. Czy to dlatego, że nie
    jestem użytkownikiem głównym?

  2. Data
    rozpoczęcia działalności w zakresie gospodarki odpadami - czy w
    przypadku wynajmu lokalu pod dane miejsce wytworzenia odpadu może to być
    data zawarcia umowy najmu? Czy wpisać jakąś inną datę?

  3. Parę lat temu skończyło nam się pozwolenie na wytwarzanie i zbieranie odpadu takiego jak zużyte akumulatory. Nie są one przekazywane w ogóle przez za pomocą KPO. Mimo tego w sprawozdaniu za 2018 rok ktoś te akumulatory uwzględnił. Czy dobrze myślę, że w tym roku lepiej ten temat w sprawozdaniu w ogóle pominąć?




Może ktoś słyszał o jakimś szkoleniu, najlepiej stacjonarnym w woj. Warmińsko-Mazurskim lub ktoś doradzi do kogo mogę się zwrócić po porady w kwestii tego sprawozdania? Wypełniam je pierwszy raz. W zeszłym roku zajmowała się tym pani, która już nie pracuje. Wychodzą różne błędy i problemy merytoryczne. Nie chcę być za to obciążona winą.



F4odpowiedz

Gość

11 wrzesień 2020 o 09:14

Gość napisał:

Witam, proszę o odpowiedź,

jeżeli we wniosku rejestrowym wpisane zostały odpady opakowaniowe, natomiast są one wytwarzane w bardzo małych ilościach czy należy składać sprawozdanie w BDO dotyczące opakowań i odpadów opakowaniowych? Wpis do BDO powstał w związku z wytwarzaniem innych odpadów. Opakowania zostały również wpisane gdyż przedsiębiorstwo wytwarza taki odpad ale nie ma obowiązku jego ewidencji zgodnie z rozporządzeniem i rodzajach i ilościach odpadów które nie podlegają ewidencji...


Proszę jeszcze raz bo nie wiem czy muszę składać jakieś sprawozdanie zerowe, czy na przykład w inny sposób udokumentować, że nie jestem zobowiązana do sporządzania sprawozdania. Może przez oświadczenie przesłane do Urzędu Marszałkowskiego? Jestem nowym pracownikiem i nie mam zielonego pojęcia o całym tym systemie nawet po zapoznaniu się z wszelkimi instrukcjami.
F4odpowiedz

magda6671

Liczba postów: 2

Od: 28.02.2020

11 wrzesień 2020 o 09:35

Witam. Mam pytanie odnośnie magazynowania odpadów. Czy odpady segregowane obierane bezpośrednio od mieszkańców mogą być magazynowane czy muszą być transportowane do instalacji? Jak to jest zgodnie z przepisami. 

F4odpowiedz

Izabela T-R

11 wrzesień 2020 o 12:18

Czy opakowania plastikowe na ciasto też podlegają sprawozdaniu czy tylko menuboxy styropianowe. Co w sytuacji gdy kupuję na sztuki (w tysiącach!) a w sprawozdaniu wymagają w kg.? Mam ważyć każdy rodzaj pudełka i przeliczać? Przecież to chore!!! 

F4odpowiedz

Gość

11 wrzesień 2020 o 15:46

Prowadząc skup złomu posiadający decyzję na zbieranie . Jaki dział sprawozdania z gospodarowania odpadami powinnam wypełnić?
Dział I  Dział XII na pewno. A czy coś jeszcze?
Jaki strumień odpadów zaznaczyć dla kodów z grupy 17 04 i 15 01 04 ?  Pozostałe?
Poproszę o pomoc 

F4odpowiedz

Hania

11 wrzesień 2020 o 20:11

Gość napisał:


eMKa napisał:


Dzień dobry. Muszę wypełnić dział I i XI jako wytwórca odpadów. Niestety w dziale XI nie mogę wpisać miejsc MPD gdyż nie wyświetla mi się  mi się żadna lista - zaznaczam że w dziale I MPD jest wpisane i prawidłowo zapisane - czy któś miał podobny problem?

Miałam podobny problem. Należy sprawdzić na liście MPD czy jest wypełniona rubryka "NAZWA MIEJSCA PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI" W dziale XI MPD "zaciągają" się właśnie po nazwie a nie po numerze. Nazwę MPD można uzupełnić poprzez jego edycję.





Ja miałam podobny problem, jeden NIP trzy miejsca- dwa po nazwie miejscowości i jeden jako Siedziba. Ten ostatni wpisywałam po nazwie miejscowości a trzeba było wpisać po prostu Siedziba i wyskoczył mi na liście. Ten problem rozwiązany.
Oczywiście  po wcześniejszym uzupełnieniu działu I we wszystkie miejsca w moim przypadku gabinetu. Siedziałam nad tym chyba dwie godziny ;/
Tragedia ten program jeszcze wszystkiego nie ogarnęłam, może się uda do 31 października. 



F4odpowiedz

ach to BDO

11 wrzesień 2020 o 20:22

Ma ktoś może wskazówki jak wypełnić sprawozdanie dla gabinetu stomatologicznego?
Wiem, że obowiązują dwa działu I i XI. Pierwszy jest prosty, XI z pozoru również, ale jakoś nie udaje mi się sprawić, żebym miała odhaczone "POZYCJA UZUPEŁNIONA"
Są tam gdzieś jakieś haczyki, coś przeoczyłam, coś zrobiłam źle? Może ktoś umie doradzić :)
Czy odpady medyczne to odpady poza instalacją?
Nie wiem nawet czy powinnam zaznaczyć to:

  • Prowadzę działalność w zakresie obiektu liniowego, o którym mowa w art. 3 pkt 3a ustawy z dnia 7 lipca 1994r. - Prawo budowlane,m (Dz. U. z 2017r. poz. 1332, z późn. zm.), działalność w zakresie usług, o którym mowa w art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach.
Wiem, że każdy z nas ma mnóstwo pytań, ale może akurat ktoś będzie umiał doradzić laikowi. Z góry dziękuje 
F4odpowiedz

Gość

12 wrzesień 2020 o 21:03

Gość napisał:

Witam,

Mam pytanie odnośnie złożenia sprawozdania za 2019 r. w BDO.
Pracuję w jednym z organów administracji publicznej, w 2019 r. przekazaliśmy podmiotowi uprawnionemu do przetwarzania/zutylizowania odpady o kodach:
- 16 02 14 -  720 kg
- 16 02 16 - 68 kg
Czy składając sprawozdanie wystarczy, że podam te informacje tylko w dziale XI - informacja o wytworzonych odpadach ? 

Drugie pytanie dotyczy rubryki w dziale I - "Data rozpoczęcia działalności w zakresie gospodarki odpadami" - Co ja tam mam podać jak instytucja w której pracuję ma x lat a w dokumentacji jaką posiadam pierwszą KPO mam z 2005 roku. 

Też mam problem z tą datą, czy można tu wpisać datę od kiedy funkcjonuję urząd? Bo później wola jeszcze PKD

F4odpowiedz

michał

14 wrzesień 2020 o 00:11

ach to BDO napisał:


Ma ktoś może wskazówki jak wypełnić sprawozdanie dla gabinetu stomatologicznego?
Wiem, że obowiązują dwa działu I i XI. Pierwszy jest prosty, XI z pozoru również, ale jakoś nie udaje mi się sprawić, żebym miała odhaczone "POZYCJA UZUPEŁNIONA"
Są tam gdzieś jakieś haczyki, coś przeoczyłam, coś zrobiłam źle? Może ktoś umie doradzić :)
Czy odpady medyczne to odpady poza instalacją?
Nie wiem nawet czy powinnam zaznaczyć to:


  • Prowadzę działalność w zakresie obiektu liniowego, o którym mowa w art. 3 pkt 3a ustawy z dnia 7 lipca 1994r. - Prawo budowlane,m (Dz. U. z 2017r. poz. 1332, z późn. zm.), działalność w zakresie usług, o którym mowa w art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach.
Wiem, że każdy z nas ma mnóstwo pytań, ale może akurat ktoś będzie umiał doradzić laikowi. Z góry dziękuje 

Witam,
tak, zapewniam Cię że odpad medyczny to z całą pewnością odpady wytworzone poza instalacją (wynika to z definicji instalacji określonej w POŚ) i nie zaznaczaj czasami tego punktu o działalności w zakresie obiektu liniowego bo to nie ciebie dotyczy :)

Pozdrawiam


F4odpowiedz

Gość

14 wrzesień 2020 o 11:18

dessiaczek napisał:



witam

Czy mogę prosić o pomoc.






Mam problem ze sprawozdaniem „O wytwarzanych odpadów i gospodarowaniu odpadami”.




  1. W

    Dziale XI przy liście miejsc nie jest zaznaczona ”pozycja uzupełniona”

    mimo, że uzupełniłam tam wszystko co się dało. Czy to dlatego, że nie

    jestem użytkownikiem głównym?


  2. Data

    rozpoczęcia działalności w zakresie gospodarki odpadami - czy w

    przypadku wynajmu lokalu pod dane miejsce wytworzenia odpadu może to być

    data zawarcia umowy najmu? Czy wpisać jakąś inną datę?


  3. Parę lat temu skończyło nam się pozwolenie na wytwarzanie i zbieranie odpadu takiego jak zużyte akumulatory. Nie są one przekazywane w ogóle przez za pomocą KPO. Mimo tego w sprawozdaniu za 2018 rok ktoś te akumulatory uwzględnił. Czy dobrze myślę, że w tym roku lepiej ten temat w sprawozdaniu w ogóle pominąć?









Może ktoś słyszał o jakimś szkoleniu, najlepiej stacjonarnym w woj. Warmińsko-Mazurskim lub ktoś doradzi do kogo mogę się zwrócić po porady w kwestii tego sprawozdania? Wypełniam je pierwszy raz. W zeszłym roku zajmowała się tym pani, która już nie pracuje. Wychodzą różne błędy i problemy merytoryczne. Nie chcę być za to obciążona winą.









F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter