Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

03 wrzesień 2020 o 13:47

Urzędy mają czas do wysłania sprawozdań komunalnych do Urzędów Marszałkowskich do 31 pażdziernika?

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

04 wrzesień 2020 o 07:07

Witam,
w dziale XIII tabela 7- Informacja o odpadach magazynowanych – stan na koniec roku kalendarzowego  "CEL MAGAZYNOWANIA". Jest R lub D, czy chodzi o to co będzie się działo z tym odpadem u mnie ? A jeśli ten odpad będzie tylko tymczasowo magazynowany ,bo przekaże go dalej- czy powinnam zaznaczyć R13? Nie wszystkie odpady są do przetworzenia, większość mam do przekazania dalej czyli muszą być magazynowane u mnie.

F4odpowiedz

Gość1711

04 wrzesień 2020 o 09:10

Witam,
Czy formularz sprawozdania dla Gminy jest już dostępny w BDO? Nie widzimy go .Czy może trzeba najpierw coś zrobić z tymi widocznymi złożonymi sprawozdaniami pr\od przedsiębiorców ? Znajdę gdzieś instrukcję ? Help

F4odpowiedz

Gość

04 wrzesień 2020 o 09:44

Witam,
czy zakładam kartę ewidencji przykładowo dla odpadu 15 01 02, nadmieniam że odpad ten wytworzony został w roku 2019, a przekazany został w roku 2020. W roku 2020 nie wytworzyliśmy tego odpadu. Czy jeśli nie założę karty ewidencji dla tego odpadu nie będzie jakiegoś problemu ze sprawozdaniem za rok 2019?

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

04 wrzesień 2020 o 10:15

Gość napisał:



Witam,

czy zakładam kartę ewidencji przykładowo dla odpadu 15 01 02, nadmieniam że odpad ten wytworzony został w roku 2019, a przekazany został w roku 2020. W roku 2020 nie wytworzyliśmy tego odpadu. Czy jeśli nie założę karty ewidencji dla tego odpadu nie będzie jakiegoś problemu ze sprawozdaniem za rok 2019?





Musi być założona karta, bo na jakiejś podstawie został odpad oddany. Na KEO wpisuje się stan z 2019 r. a potem przekazuje w 2020. Na sprawozdaniu w dziale XIII tabela 7 jest info o stanie magazynowania na koniec roku. Czyli tak i tak musi być info co pozostało i ile.
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

07 wrzesień 2020 o 10:56

agnieszka napisał:



Witam,

w dziale XIII tabela 7- Informacja o odpadach magazynowanych – stan na koniec roku kalendarzowego  "CEL MAGAZYNOWANIA". Jest R lub D, czy chodzi o to co będzie się działo z tym odpadem u mnie ? A jeśli ten odpad będzie tylko tymczasowo magazynowany ,bo przekaże go dalej- czy powinnam zaznaczyć R13? Nie wszystkie odpady są do przetworzenia, większość mam do przekazania dalej czyli muszą być magazynowane u mnie.






F4odpowiedz

Dumdum

07 wrzesień 2020 o 15:41

Gość napisał:


Gość napisał:




eMKa napisał:



Dzień dobry. Muszę wypełnić dział I i XI jako wytwórca odpadów. Niestety w dziale XI nie mogę wpisać miejsc MPD gdyż nie wyświetla mi się  mi się żadna lista - zaznaczam że w dziale I MPD jest wpisane i prawidłowo zapisane - czy któś miał podobny problem?

Też tak mam




Niestety, też tak mam. Porażka .... :(


Trzeba na górze strony wybrać miejsce prowadzenia działalności. Po lewej jest WYBRANY PODMIOT, a po prawej MIEJSCE PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI. Do wyboru może być ta sama lokalizacja w obu przypadkach









F4odpowiedz

wojtas19162

Liczba postów: 2

Od: 04.09.2020

07 wrzesień 2020 o 21:01

witam otoż mój tata prowadzi 3 działalności, dwie pod jednym nipem i
jednym bdo a trzecia pod innym danymi . Jest to Piekarnia i Skup złomu, a
trzecia to sklep spożywczy. do którego powyższych muszę zdać
sprawozdanie za 2019 ? w piekarni towar sprzedajemy w opakowaniach
foliowych specjalnie wydrukowanych lub luzem, sklep wiadomo jednorazówki i reklamówki te płatne ( grubsze, od marki Lewiatan ) no i
skup złomu to prowadzimy skup i sprzedajemy cały złom do jednego skupu .
w których przypadkach muszę coś podać ?


w innym temacie ktoś mi napisał że do 31.08 było za złom, pytanie co mam podać ? wszystkie wagi kupionego złomu ( z 2019 roku) zsumować i wpisać każdy złom : blacha, miedź , itp ? jak tak to w którym dziale to wpisać ?


w sklepie mam jednorazówki i folie płatne. Makulature i folie po towarze odbiera ode mnie firma która się tym zajmuje, wystawiam im kwit w BDO. co mam zrobić w BDO Sklepowym ? :)


i jeszcze jakieś komunalne sprawozdanie :) co z nim ? ;) wiem że temat długi i pewnie takie pytanie było już :) ale proszę o pomoc. 100 zł kary dziennie pieszo nie chodzi...


jesli ktoś się na tym zna proszę o pomoc, mogę nawet jakoś się odwdzięczyć tyle żeby mi ktoś z tym pomógł bo ja naprawdę nie ogarniam tego...

F4odpowiedz

Gość

08 wrzesień 2020 o 10:28

Dumdum napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:



Jest tak wybrane a dział XI nafal bie działa

eMKa napisał:




Dzień dobry. Muszę wypełnić dział I i XI jako wytwórca odpadów. Niestety w dziale XI nie mogę wpisać miejsc MPD gdyż nie wyświetla mi się  mi się żadna lista - zaznaczam że w dziale I MPD jest wpisane i prawidłowo zapisane - czy któś miał podobny problem?

Też tak mam







Niestety, też tak mam. Porażka .... :(




Trzeba na górze strony wybrać miejsce prowadzenia działalności. Po lewej jest WYBRANY PODMIOT, a po prawej MIEJSCE PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI. Do wyboru może być ta sama lokalizacja w obu przypadkach












F4odpowiedz

Gość

08 wrzesień 2020 o 14:20

Dzień dobry,

czy sklep odzieżowy, który pakuje zakupy w reklamówki z tworzywa sztucznego (rocznie do kilkunastu kg, dlatego jest zwolniony z ewidencji - do 0,5 Mg) zobowiązany jest do złożenia sprawozdania do 11 września?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter