Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

29 sierpień 2020 o 08:18

Gość napisał:



Mam pytanie odnośnie sprawozdań dla Stacji Demontażu Pojazdów. Do tej pory składałam 2 sprawozdania (zbiorcze zestawienie danych o rodzajach i ilości odpadów, o sposobie gospodarowania nimi....... i drugie roczne sprawozdanie o pojazdach wycofanych z eksploatacji).

Czy teraz składam  tylko to 1 sprawozdanie w BDO? Co z tym zbiorczym sprawozdaniu o odpadach?

Z góry dziękuję za pomoc :)





Jedno sprawozdanie, kilka działów, a dokładnie" Dział I, III, VIII, XII i XIII. Podobno, do końca nikt nic nie wie.
F4odpowiedz

Gość

29 sierpień 2020 o 08:23

Gość napisał:



Mam pytanie odnośnie sprawozdań dla Stacji Demontażu Pojazdów. Do tej pory składałam 2 sprawozdania (zbiorcze zestawienie danych o rodzajach i ilości odpadów, o sposobie gospodarowania nimi....... i drugie roczne sprawozdanie o pojazdach wycofanych z eksploatacji).

Czy teraz składam  tylko to 1 sprawozdanie w BDO? Co z tym zbiorczym sprawozdaniu o odpadach?

Z góry dziękuję za pomoc :)





Zapomniałem dodać, jeszcze dział XI.
F4odpowiedz

Gość

29 sierpień 2020 o 10:03





I tego właśnie nie wiadomo czy stacja musi dodatkowo wypełniać dział III -Informacja o instalacjach i urządzeniach służących do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, z wyłączeniem składowisk odpadów, obiektów unieszkodliwiania odpadów wydobywczych, instalacji do termicznego przekształcania odpadów. Czy jak stacja zrobi swój dział VIII to z działu III zwolniona? Tam jest dopisek, że nie dotyczy składowisk, obiektów unieszkodliwiania odpadów wydobywczych i spalarni. Nie ma nic o zwolnieniu dla stacji demontażu, więc wg mnie powinna wypełnić.










W dziale III jest Rodzaj instalacji -zaznacza się "stacja demontażu pojazdów..." .Tu są filmiki https://bdo.mos.gov.pl/instrukcje-krok-po-kroku-system-bdo/

Ja tak właśnie zrobiłem. Tylko co wpisać wtedy w tabele w tym dziale, to co się przyjęło i wytworzyło  itd., czy to co  jest w decyzji czy co?













Sprawozdanie robi się z ewidencji ,a nie z decyzji. . Oczywiście trzeba pilnować decyzji żeby wszystko było zgodne. Mamy rozliczyć się z odpadami co się z nimi działo w danym roku. W decyzji mamy "100" kodów ,ale to nie znaczy że wszystkie mamy wypisać.


Oczywiście, że z ewidencji, chodzi tylko o to, że: Dział VII, XI, XII mamy informacje o "ZEBRANYCH" odpadach, "PRZYJĘTYCH" autach, "WYTWORZONYCH" odpadach w danym roku kalendarzowym, a w Dziale III jest - odpady "POWSTAJĄCE" w wyniku..., a nie "POWSTAŁE" i stąd moje pytanie czy urzędnikowi chodzi o podanie w tym dziale ogólnych informacji o instalacji, procesach i odpadach jakie mamy w decyzji czy tego co podaję we wszystkich pozostałych działach, czyli co wytworzyłem/zebrałem itd. w danym roku kalendarzowym.

F4odpowiedz

Gość

29 sierpień 2020 o 17:38

Witam mam pytanie jesteśmy małą firmą zbierającą odpady i przekazujemy je innej firmie zbierającej odpady proszę o informację którą tabelę w dziele XIII mam wypełnić aby rozliczyć się z odpadów 

F4odpowiedz

Jacek30

Liczba postów: 30

Od: 01.02.2020

30 sierpień 2020 o 18:23

Załamana napisał:


System bdo to jakieś nieporozumienie. W piątki w godzinach szczytu system tak zamula że wygenerowanie karty co ja mówię wystawienie karty jest praktycznie nie możliwe, teraz próbuję wejść w zakładkę sprawozdania komunalne i okazuje się że jest to nie możliwe bo pewnie wszyscy już wystawiają sprawozdania. O co chodzi? przecież system jest przygotowany na każdą ilość użytkowników tymczasem żeby na nim pracować trzeba mieć nerwy ze stali. Czy tylko mnie tak muli system? a może z komputerem jest coś nie tak?






Ja robie cokolwiek w bdo w niedzielę , działa w miarę znośnie , w tygodniu tragedia mieli i mieli.




F4odpowiedz

Jacek30

Liczba postów: 30

Od: 01.02.2020

30 sierpień 2020 o 18:36

marek napisał:


Słuchajcie bo mnie zaraz coś trafi...Czy wy też mamcie problem żeby w ogóle otworzyć zakładkę "sprawozdawczość komunalna", bo u mnie od wczoraj się cały czas kręci że "wczytuje" i nic więcej, nie mam możliwości sporządzenia jakiegokolwiek sprawozdania. Też tak macie czy tylko ja jestem taka ameba? co jest grane?  




Czlowiel siedzi godzinami w bdo mysli że coś robi nie tak , bo nie wie czy to wina urzytkownika czy systemu. Czytajac forum jasnym jest że to system nie działa. Bez wulgaryzmów nie da sie niestety opisać tworcow tego czegoś.




F4odpowiedz

Gość

31 sierpień 2020 o 10:04

witam mam pytanie mam pozwolenie na wytwarzanie zbieranie i przetwarzanie odpadów wypełniłam w sprawozdawczości za 2019 rok dział I , XI, XII, XIII czy powinnam wypełnić też dział III ? proszę o podpowiedź

F4odpowiedz

Gość111

31 sierpień 2020 o 10:55

Witam.

Proszę o pomoc. Pierwszy raz robię sprawozdanie. W firmie zajmujemy się wulkanizacją i wymianą opon, na chwilę obecną wytwarzamy 2 kody: 150202* i 160103. Jakie działy w sprawozdaniu o wytworzonych odpadach i o gospodarowaniu odpadami musimy złożyć? Bo rozumiem, że tylko takie sprawozdanie składamy.


F4odpowiedz

Gość

31 sierpień 2020 o 14:24

Witam. Posiadam pozwolenie na wytwarzanie odpadów od lutego 2020, czy powinienem składać sprawozdanie o wytworzonych odpadach i gospodarowaniu odpadami za rok 2019?

F4odpowiedz

Gość

01 wrzesień 2020 o 09:06

witam mam pytanie mam pozwolenie na wytwarzanie zbieranie i
przetwarzanie odpadów wypełniłam w sprawozdawczości za 2019 rok dział I ,
XI, XII, XIII czy powinnam wypełnić też dział III ? proszę o podpowiedź,

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter