Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

27 sierpień 2020 o 12:38

Gość napisał:

Jestem zakładem wytwarzającym małą ilość odpadów medycznych, jaki dział mam uzupełnić XI czy XII, nie posiadam instalacji.Wpisując dane nie uzupełnia mi się okienko POZYCJA UZUPEŁNIONA


Powinieneś wypełnić dział XI. Najpierw dodać miejsce, a następnie wybrać Opcje - odpady wytworzone poza instalacją. Przypuszczam, że jeśli okienko Pozycja uzupełniona zostaje puste mimo wprowadzenia wszystkich danych to może być błąd ze strony BDO. Sugeruję także wybrać Opcje - odpady wytworzone w instalacji i zaznaczyć tam pole "NIE"
F4odpowiedz

Gość

27 sierpień 2020 o 13:17

Dzień dobry,
mam pytanie-koleżanka została głównym
użytkownikiem poprzez złożenie "formularza zgłoszenia użytkownika
głównego" przez stronę jap.bdo.

W chwili obecnej przebywa na macierzyńskim i na swoim koncie
dodała mnie jako użytkownik główny. Czy również mogę się logować przez
stronę jap.bdo? Czy tylko przez stronę rejestr-bdo? Nie wiem czy coś źle
zostało zrobione bo przez jap.bdo wyskakuje mi komunikat że "nie
znaleziono użytkownika". A z tego co mi wiadomo, jedynie przez jap.bdo
sprawdzę kto złożył sprawozdania. Bardzo proszę o pomoc... Z góry
dziękuję :)
F4odpowiedz

Gość

27 sierpień 2020 o 14:33

agnieszka napisał:


Gość napisał:









To jeśli na stacji demontażu rozbieram tylko samochody, to w dziale XIII, w Tabeli 1 "Odpady poddane recyklingowi" ujmę tylko jeden odpad 16 04 01*, bo tylko taki przyjmowałem? I nic więcej nie muszę, bo tylko magazynowałem je przed przekazaniem innym firmom/hutom/ itp.?

















A w dziale III jak o stacja demontażu, po dodaniu instalacji trzeba uzupełnić tabele "Gospodarka odpadami w instalacji lub urządzeniu" i "Odpady powstające w wyniku odzysku lub unieszkodliwiania"?












I tego właśnie nie wiadomo czy stacja musi dodatkowo wypełniać dział III -Informacja o instalacjach i urządzeniach służących do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, z wyłączeniem składowisk odpadów, obiektów unieszkodliwiania odpadów wydobywczych, instalacji do termicznego przekształcania odpadów. Czy jak stacja zrobi swój dział VIII to z działu III zwolniona? Tam jest dopisek, że nie dotyczy składowisk, obiektów unieszkodliwiania odpadów wydobywczych i spalarni. Nie ma nic o zwolnieniu dla stacji demontażu, więc wg mnie powinna wypełnić.



W dziale III jest Rodzaj instalacji -zaznacza się "stacja demontażu pojazdów..." .Tu są filmiki https://bdo.mos.gov.pl/instrukcje-krok-po-kroku-system-bdo/

Ja tak właśnie zrobiłem. Tylko co wpisać wtedy w tabele w tym dziale, to co się przyjęło i wytworzyło  itd., czy to co  jest w decyzji czy co?



F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

28 sierpień 2020 o 07:35

Gość napisał:


agnieszka napisał:




Gość napisał:













To jeśli na stacji demontażu rozbieram tylko samochody, to w dziale XIII, w Tabeli 1 "Odpady poddane recyklingowi" ujmę tylko jeden odpad 16 04 01*, bo tylko taki przyjmowałem? I nic więcej nie muszę, bo tylko magazynowałem je przed przekazaniem innym firmom/hutom/ itp.?
























A w dziale III jak o stacja demontażu, po dodaniu instalacji trzeba uzupełnić tabele "Gospodarka odpadami w instalacji lub urządzeniu" i "Odpady powstające w wyniku odzysku lub unieszkodliwiania"?




















I tego właśnie nie wiadomo czy stacja musi dodatkowo wypełniać dział III -Informacja o instalacjach i urządzeniach służących do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, z wyłączeniem składowisk odpadów, obiektów unieszkodliwiania odpadów wydobywczych, instalacji do termicznego przekształcania odpadów. Czy jak stacja zrobi swój dział VIII to z działu III zwolniona? Tam jest dopisek, że nie dotyczy składowisk, obiektów unieszkodliwiania odpadów wydobywczych i spalarni. Nie ma nic o zwolnieniu dla stacji demontażu, więc wg mnie powinna wypełnić.






W dziale III jest Rodzaj instalacji -zaznacza się "stacja demontażu pojazdów..." .Tu są filmiki https://bdo.mos.gov.pl/instrukcje-krok-po-kroku-system-bdo/

Ja tak właśnie zrobiłem. Tylko co wpisać wtedy w tabele w tym dziale, to co się przyjęło i wytworzyło  itd., czy to co  jest w decyzji czy co?







Sprawozdanie robi się z ewidencji ,a nie z decyzji. . Oczywiście trzeba pilnować decyzji żeby wszystko było zgodne. Mamy rozliczyć się z odpadami co się z nimi działo w danym roku. W decyzji mamy "100" kodów ,ale to nie znaczy że wszystkie mamy wypisać.
F4odpowiedz

Gość

28 sierpień 2020 o 08:07

Czy muszę składać sprawozdanie za 2019 rok jeżeli do BDO zarejestrowaliśmy się w 2020 roku?
Firma dekarska dzialająca od kilku lat.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

28 sierpień 2020 o 09:39

Gość napisał:



Czy muszę składać sprawozdanie za 2019 rok jeżeli do BDO zarejestrowaliśmy się w 2020 roku?

Firma dekarska dzialająca od kilku lat.





Sprawozdanie składa się co roku , nie ma znaczenia kiedy była rejestracja. W 2019r prowadziliście działalność. Nawet jeśli w 2019 nic się nie działo ,to i tak trzeba sprawozdanie zrobić  nawet "0" .
F4odpowiedz

Gość

28 sierpień 2020 o 09:52

A może mi ktoś podpowiedzieć jak obliczyć poziom recyklingu dla właścicieli nieruchomości niezamieszkałych w sprawozdaniu o odbieraniu odpadów?

F4odpowiedz

Gość

28 sierpień 2020 o 10:46

Mam pytanie odnośnie sprawozdań dla Stacji Demontażu Pojazdów. Do tej pory składałam 2 sprawozdania (zbiorcze zestawienie danych o rodzajach i ilości odpadów, o sposobie gospodarowania nimi....... i drugie roczne sprawozdanie o pojazdach wycofanych z eksploatacji).
Czy teraz składam  tylko to 1 sprawozdanie w BDO? Co z tym zbiorczym sprawozdaniu o odpadach?
Z góry dziękuję za pomoc :)

F4odpowiedz

Gość

28 sierpień 2020 o 11:27

Dzień dobry,


Czy ktoś z Państwa
składał "0" sprawozdanie o wytworzonych odpadach i gospodarowaniu
odpadami za 2019. Czy system BDO przyjmie sprawozdanie zerowe?
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

28 sierpień 2020 o 11:39

Gość napisał:



Dzień dobry,





Czy ktoś z Państwa

składał "0" sprawozdanie o wytworzonych odpadach i gospodarowaniu

odpadami za 2019. Czy system BDO przyjmie sprawozdanie zerowe?


Nie chce wprowadzić w błąd, ale ktoś podpowiedział,że  wpisując - 0,0001 zapisze się "0"
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter