Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

21 sierpień 2020 o 09:02

Może ktoś pomoże, mam siedzibę firmy w Krakowie, wytwarzam odpady w ramach usług we Wrocławiu. Jak wypełnić sprawozdanie? Wybieram Marszałek Dolnośląskiego ale żeby przejśc do działu XI musze wypełnić Dział 1 . Ale co mam tam wpisać, nie ma tam siedziby , filii tylko 30 miejsc w których wytwarzam odpady na terenie całej gminy

F4odpowiedz

Gość

21 sierpień 2020 o 10:20

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:






Gość napisał:



dzieki, wpisywanie wszystkiego naraz i zapisywanie na końcu pomogło




Ania napisał:















Witam,


























Jakie odpady wpisać w sprawozdaniu komunalnym, Dział III Tabela A: Informacja o odpadach komunalnych nieulegających biodegradacji:





zapisała się tylko pozycja z kodem 20 01 39 i więcej nie mogę dodać, ponieważ nie chce się zapisać. Proszę o pomoc czy robię coś źle? Wzoruje się na starych sprawozdaniach i w tym dziale były wszystkie odpady oprócz 20 01 01 i 20 02 01










































Podpinam się pod pytanie. To nie jest kwestia kodu, tylko w ogóle dodania kolejnej pozycji . 















Ja również mam z tym problem. zapisuje mi się "ładnie" kod 15 01 02, 15 01 07, 20 03 01 a nie przyjmuje mi się metal 20 01 40. Jak go wprowadzę nie chce się  wtedy zapisać. Czy ktoś rozwiązał ten problem?






Mam taki sam problem




Należy wpisać wszystkie kody, a dopiero wtedy zapisać 




F4odpowiedz

Gość

21 sierpień 2020 o 11:55

Gość Marta N napisał:


Łukasz napisał:






Witam,


w dziale II w sprawozdaniu podmiotu odbierającego odpady komunalne pokazuje mi błąd sumowania odpadów komunalnych i rozbiórkowych, niby system miał być zaktualizowany w ciągu dwóch dni, czy ktoś z Państwa napotkał się z podobnym problemem?











Tak, dziś wklepałam i wysłałam 9 sprawozdań a przy 10 zaczęło źle sumować. Wg BDO 2+2 to nie jest 4!! Porażka z ich strony.

Potwierdzam. BDO liczy inaczej niż excel. porazka



F4odpowiedz

Igi

21 sierpień 2020 o 12:34

Gość napisał:

Czy istnieją na rynku jakieś firmy które wypełnią za mnie sprawozdanie BDO, obliczą opłatę produktową itd? Prowadzę mała DG i ta ogromna kobyła "BDO" jest przerażająca. Wytwarzam jakieś skromne ilości tektury i folii jako opakowania produktow i mam max 150kg odpadu w postaci złomu. Próbując wypelnić to sprawozdanie w systemie po prostu można sie załamać ilością odnośników do ustaw, tabel itd.

F4odpowiedz

Pawel_K

24 sierpień 2020 o 10:33

Witam
Czy ktoś może mi podpowiedzieć co w pisać w Dziale III Tabela A - Sposób zagospodarowania odebranych odpadów w przypadku jeżeli dostałem informacje z Instalacji do której przekazałem odpady o treści:
16 01 03 - Rodzaj odysku/unieszkodliwania - ZBIERANIE



Do tej pory w sprawozdaniu też wpisywałem Zbieranie ale BDO nie przewiduje takiej możliwości.
Dziękuje i pozdrawiam




F4odpowiedz

Gość

24 sierpień 2020 o 11:45

Witam,
mam problem, w Sprawozdaniu podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości w dziale VI, tabela E- Informacja o osiągniętym poziomie ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. Nie mogę uzupełnić Osiągniętego poziomu ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania [%] , ponieważ wyszło u nas to 0, natomiast program BDO nie przepuszcza, napisane jest : Wartość musi być większa od 0. 
Czy ktoś też ma taki problem, albo wie jak rozwiązać? 

F4odpowiedz

Gość

24 sierpień 2020 o 12:25

Gość napisał:

Witam,
mam problem, w Sprawozdaniu podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości w dziale VI, tabela E- Informacja o osiągniętym poziomie ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. Nie mogę uzupełnić Osiągniętego poziomu ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania [%] , ponieważ wyszło u nas to 0, natomiast program BDO nie przepuszcza, napisane jest : Wartość musi być większa od 0. 
Czy ktoś też ma taki problem, albo wie jak rozwiązać? 


Sposobem na to jest wpisanie 0,001 i wtedy wyświetla się 0.
F4odpowiedz

Gość

24 sierpień 2020 o 12:53

Gość napisał:


Gość napisał:


Witam,
mam problem, w Sprawozdaniu podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości w dziale VI, tabela E- Informacja o osiągniętym poziomie ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. Nie mogę uzupełnić Osiągniętego poziomu ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania [%] , ponieważ wyszło u nas to 0, natomiast program BDO nie przepuszcza, napisane jest : Wartość musi być większa od 0. 
Czy ktoś też ma taki problem, albo wie jak rozwiązać? 



Sposobem na to jest wpisanie 0,001 i wtedy wyświetla się 0.
Dzięki ! ;)

F4odpowiedz

Gość

25 sierpień 2020 o 11:26

Dzień Dobry,
Proszę o podpowiedź.

Jesteśmy odbierającym odpady od firm i z tego robimy sprawozdanie.  Mamy również zgłoszony w BDO odpad 130205,. Mamy umowę z firmą, która go od nas  odbiera. I tu pytanie, kto robi sprawozdanie z tego odpadu?

F4odpowiedz

Gość

25 sierpień 2020 o 13:46

Pawel_K napisał:



Witam

Czy ktoś może mi podpowiedzieć co w pisać w Dziale III Tabela A - Sposób zagospodarowania odebranych odpadów w przypadku jeżeli dostałem informacje z Instalacji do której przekazałem odpady o treści:

16 01 03 - Rodzaj odysku/unieszkodliwania - ZBIERANIE










Do tej pory w sprawozdaniu też wpisywałem Zbieranie ale BDO nie przewiduje takiej możliwości.

Dziękuje i pozdrawiam








W takim przypadku wybieramy R13

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter