Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

stacja

25 sierpień 2020 o 14:42

Dzień dobry. Przeglądam to "super" sprawozdanie z BDO i sama już zgłupiałam. Nasza firma prowadzi głównie stację demontażu pojazdów, ale również zbiera odpady... Które działy sprawozdania BDO musimy uzupełnić ?? Na pewno Dział I, Dział VIII oraz Dział XII, ale które jeszcze ??  Zastanawiam się nad działem III i XI, ale jest jeszcze dział XIII, który budzi moje wątpliwości... Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję za pomoc :)

F4odpowiedz

Gość

26 sierpień 2020 o 06:29

Igi napisał:


Gość napisał:


Czy istnieją na rynku jakieś firmy które wypełnią za mnie sprawozdanie BDO, obliczą opłatę produktową itd? Prowadzę mała DG i ta ogromna kobyła "BDO" jest przerażająca. Wytwarzam jakieś skromne ilości tektury i folii jako opakowania produktow i mam max 150kg odpadu w postaci złomu. Próbując wypelnić to sprawozdanie w systemie po prostu można sie załamać ilością odnośników do ustaw, tabel itd.



jest masa takich firm, wystarczy wklepać w internet czego się szuka
F4odpowiedz

Gość

26 sierpień 2020 o 08:05

Witam,
Czy ktoś juz jako Urząd Miejski zaczął wypełniać/ zapoznawać się z wypełnieniem sprawozdania (jap.bdo)?? czy da się wydrukować wysłane sprawozdania zeby łatwiej było wpisywać odane watości na swoim sprawozdaniu?
Z góry dziękuję za odpowoedź

F4odpowiedz

Gość

26 sierpień 2020 o 11:19

Jestem zakładem wytwarzającym małą ilość odpadów medycznych, jaki dział mam uzupełnić XI czy XII, nie posiadam instalacji.Wpisując dane nie uzupełnia mi się okienko POZYCJA UZUPEŁNIONA

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 716

Od: 19.03.2017

26 sierpień 2020 o 13:17

stacja napisał:

Dzień dobry. Przeglądam to "super" sprawozdanie z BDO i sama już zgłupiałam. Nasza firma prowadzi głównie stację demontażu pojazdów, ale również zbiera odpady... Które działy sprawozdania BDO musimy uzupełnić ?? Na pewno Dział I, Dział VIII oraz Dział XII, ale które jeszcze ?? Zastanawiam się nad działem III i XI, ale jest jeszcze dział XIII, który budzi moje wątpliwości... Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję za pomoc :)

To info z :Newsletter
Serwisu odpady-help.pl


informacje o masie odpadów poddanych odzyskowi w tym
recyklingowi - w porównaniu z dotychczas obowiązującym
sprawozdaniem brak pola do wprowadzenia masy odpadów
przekazanych do innego kraju. Dane o masie odpadów powstałych
w wyniku demontażu pojazdów należy wprowadzić również
w
dziale XI. Z kolei informacje o odpadach
poddanych na stacji demontażu recyklingowi, innym procesom
odzysku lub unieszkodliwianiu należy również wprowadzić w
odpowiednich tabelach działu XIII (w przypadku procesów
odzysku innych niż recykling powinna to najprawdopodobniej być
tabela 3, a nie jak wskazano w przypisie - tabela 2);. Sprawozdanie powinno być
wypełnione we wszystkich koniecznych działach (np. XI lub XIII), a
nie wyłącznie w dziale VIII.

Na stronie Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów
udostępniono możliwość grupowego importowania pojazdów z pliku
excel do systemu BDO za pomocą zewnętrznego oprogramowania -
opcja ta jest dostępna nieodpłatnie dla prowadzących stacje
demontażu -
https://fors.pl/sprawozdania-bdo/




F4odpowiedz

Gość

26 sierpień 2020 o 13:43

Gość napisał:


Gość napisał:


Witam,
mam problem, w Sprawozdaniu podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości w dziale VI, tabela E- Informacja o osiągniętym poziomie ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. Nie mogę uzupełnić Osiągniętego poziomu ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania [%] , ponieważ wyszło u nas to 0, natomiast program BDO nie przepuszcza, napisane jest : Wartość musi być większa od 0. 
Czy ktoś też ma taki problem, albo wie jak rozwiązać? 



Sposobem na to jest wpisanie 0,001 i wtedy wyświetla się 0.
jeśli nic nie było przekazane to nie wypełnia się tabeli

F4odpowiedz

Gość

26 sierpień 2020 o 14:53

agnieszka napisał:


stacja napisał:


Dzień dobry. Przeglądam to "super" sprawozdanie z BDO i sama już zgłupiałam. Nasza firma prowadzi głównie stację demontażu pojazdów, ale również zbiera odpady... Które działy sprawozdania BDO musimy uzupełnić ?? Na pewno Dział I, Dział VIII oraz Dział XII, ale które jeszcze ?? Zastanawiam się nad działem III i XI, ale jest jeszcze dział XIII, który budzi moje wątpliwości... Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję za pomoc :)


To info z :Newsletter

Serwisu odpady-help.pl






informacje o masie odpadów poddanych odzyskowi w tym

recyklingowi - w porównaniu z dotychczas obowiązującym

sprawozdaniem brak pola do wprowadzenia masy odpadów

przekazanych do innego kraju. Dane o masie odpadów powstałych

w wyniku demontażu pojazdów należy wprowadzić również

w
dziale XI. Z kolei informacje o odpadach

poddanych na stacji demontażu recyklingowi, innym procesom

odzysku lub unieszkodliwianiu należy również wprowadzić w

odpowiednich tabelach działu XIII (w przypadku procesów

odzysku innych niż recykling powinna to najprawdopodobniej być

tabela 3, a nie jak wskazano w przypisie - tabela 2);. Sprawozdanie powinno być

wypełnione we wszystkich koniecznych działach (np. XI lub XIII), a

nie wyłącznie w dziale VIII.



Na stronie Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów

udostępniono możliwość grupowego importowania pojazdów z pliku

excel do systemu BDO za pomocą zewnętrznego oprogramowania -

opcja ta jest dostępna nieodpłatnie dla prowadzących stacje

demontażu -
https://fors.pl/sprawozdania-bdo/









To jeśli na stacji demontażu rozbieram tylko samochody, to w dziale XIII, w Tabeli 1 "Odpady poddane recyklingowi" ujmę tylko jeden odpad 16 04 01*, bo tylko taki  przyjmowałem? I nic więcej nie muszę, bo tylko magazynowałem je przed przekazaniem innym firmom/hutom/ itp.?

A w dziale III jak o stacja demontażu, po dodaniu instalacji trzeba uzupełnić tabele "Gospodarka odpadami w instalacji lub urządzeniu" i "Odpady powstające w wyniku odzysku lub unieszkodliwiania"?

F4odpowiedz

Gość

27 sierpień 2020 o 11:23


To jeśli na stacji demontażu rozbieram tylko samochody, to w dziale XIII, w Tabeli 1 "Odpady poddane recyklingowi" ujmę tylko jeden odpad 16 04 01*, bo tylko taki przyjmowałem? I nic więcej nie muszę, bo tylko magazynowałem je przed przekazaniem innym firmom/hutom/ itp.?






A w dziale III jak o stacja demontażu, po dodaniu instalacji trzeba uzupełnić tabele "Gospodarka odpadami w instalacji lub urządzeniu" i "Odpady powstające w wyniku odzysku lub unieszkodliwiania"?


I tego właśnie nie wiadomo czy stacja musi dodatkowo wypełniać dział III -Informacja o instalacjach i urządzeniach służących do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, z wyłączeniem składowisk odpadów, obiektów unieszkodliwiania odpadów wydobywczych, instalacji do termicznego przekształcania odpadów. Czy jak stacja zrobi swój dział VIII to z działu III zwolniona? Tam jest dopisek, że nie dotyczy składowisk, obiektów unieszkodliwiania odpadów wydobywczych i spalarni. Nie ma nic o zwolnieniu dla stacji demontażu, więc wg mnie powinna wypełnić.
F4odpowiedz

Gość

27 sierpień 2020 o 11:27

Dzień dobry,
mam pytanie-koleżanka została głównym użytkownikiem poprzez złożenie "formularza zgłoszenia użytkownika głównego" przez stronę jap.bdo.

W chwili obecnej przebywa na macierzyńskim i na swoim koncie dodała mnie jako użytkownik główny. Czy również mogę się logować przez stronę jap.bdo? Czy tylko przez stronę rejestr-bdo? Nie wiem czy coś źle zostało zrobione bo przez jap.bdo wyskakuje mi komunikat że "nie znaleziono użytkownika". A z tego co mi wiadomo, jedynie przez jap.bdo sprawdzę kto złożył sprawozdania. Bardzo proszę o pomoc... Z góry dziękuję :)

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 716

Od: 19.03.2017

27 sierpień 2020 o 12:28

Gość napisał:





To jeśli na stacji demontażu rozbieram tylko samochody, to w dziale XIII, w Tabeli 1 "Odpady poddane recyklingowi" ujmę tylko jeden odpad 16 04 01*, bo tylko taki przyjmowałem? I nic więcej nie muszę, bo tylko magazynowałem je przed przekazaniem innym firmom/hutom/ itp.?











A w dziale III jak o stacja demontażu, po dodaniu instalacji trzeba uzupełnić tabele "Gospodarka odpadami w instalacji lub urządzeniu" i "Odpady powstające w wyniku odzysku lub unieszkodliwiania"?






I tego właśnie nie wiadomo czy stacja musi dodatkowo wypełniać dział III -Informacja o instalacjach i urządzeniach służących do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, z wyłączeniem składowisk odpadów, obiektów unieszkodliwiania odpadów wydobywczych, instalacji do termicznego przekształcania odpadów. Czy jak stacja zrobi swój dział VIII to z działu III zwolniona? Tam jest dopisek, że nie dotyczy składowisk, obiektów unieszkodliwiania odpadów wydobywczych i spalarni. Nie ma nic o zwolnieniu dla stacji demontażu, więc wg mnie powinna wypełnić.

W dziale III jest Rodzaj instalacji -zaznacza się "stacja demontażu pojazdów..." .Tu są filmiki https://bdo.mos.gov.pl/instrukcje-krok-po-kroku-system-bdo/


F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter