Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

19 sierpień 2020 o 11:59

W sprawozdaniu o odpadach w dziale XII (odpady zbierane) nie można poprawić mylnie wprowadzonej ilości odpadu. Konsultantka z BDO po konsultacji wewnętrznej stwierdziła, że program faktyczne nie pozwala na poprawę ale to ma sie zmienić - praują nad tym- tylko nie potrafi powiedzieć kiedy t poprawią. Poradziła mi usunięcie całego formularza roboczego sprawozdania i zaczęcie od nowa. Sęk w tym że wypełniłem juz kilka działów co pochłonęło nieco czasu. Jednym słowem porażka, Jak tak dalej będzie odwiozą mnie do psychiatryka

F4odpowiedz

Gość

19 sierpień 2020 o 12:19

Gość napisał:

W sprawozdaniu o odpadach w dziale XII (odpady zbierane) nie można poprawić mylnie wprowadzonej ilości odpadu. Konsultantka z BDO po konsultacji wewnętrznej stwierdziła, że program faktyczne nie pozwala na poprawę ale to ma sie zmienić - praują nad tym- tylko nie potrafi powiedzieć kiedy t poprawią. Poradziła mi usunięcie całego formularza roboczego sprawozdania i zaczęcie od nowa. Sęk w tym że wypełniłem juz kilka działów co pochłonęło nieco czasu. Jednym słowem porażka, Jak tak dalej będzie odwiozą mnie do psychiatryka

Podpinam się pod to

W niedługim czasie zapełnimy szpitale psychiatryczne ;) 

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

19 sierpień 2020 o 12:54

Gośćć napisał:

Witam, 
31 grudnia 2019 r. wysłałem wniosek o rejestrację do BDO. Zarejestrowano mnie w systemie w lutym 2020 r. Czy w związku z tym muszę składać sprawozdanie roczne za 2019 r. Nadmienię, że nie oddawałem żadnych odpadów w 2019 r. Firmę mam dwa lata.


Lepiej złożyć sprawozdanie "0" niż wcale. Mogą uznać ,że nie dopełniło się obowiązku sprawozdawczego.
F4odpowiedz

Gość

19 sierpień 2020 o 14:47

agnieszka napisał:


Gośćć napisał:


Witam, 
31 grudnia 2019 r. wysłałem wniosek o rejestrację do BDO. Zarejestrowano mnie w systemie w lutym 2020 r. Czy w związku z tym muszę składać sprawozdanie roczne za 2019 r. Nadmienię, że nie oddawałem żadnych odpadów w 2019 r. Firmę mam dwa lata.



Lepiej złożyć sprawozdanie "0" niż wcale. Mogą uznać ,że nie dopełniło się obowiązku sprawozdawczego.

Dziękuję za odpowiedź. A co z rokiem 2018 (rok założenia firmy)  Też nie oddawałem odpadów, a w BDO zarejestrowałem się "na wszelki wypadek" - ponieważ w zasadzie każdy powinien.

F4odpowiedz

Gość

19 sierpień 2020 o 15:34

Gość napisał:


agnieszka napisał:




Gośćć napisał:



Witam, 
31 grudnia 2019 r. wysłałem wniosek o rejestrację do BDO. Zarejestrowano mnie w systemie w lutym 2020 r. Czy w związku z tym muszę składać sprawozdanie roczne za 2019 r. Nadmienię, że nie oddawałem żadnych odpadów w 2019 r. Firmę mam dwa lata.


W BDO sprawozdania składa się za 2019, te z lat wcześniejszych składane były drogą papierową

Lepiej złożyć sprawozdanie "0" niż wcale. Mogą uznać ,że nie dopełniło się obowiązku sprawozdawczego.



Dziękuję za odpowiedź. A co z rokiem 2018 (rok założenia firmy)  Też nie oddawałem odpadów, a w BDO zarejestrowałem się "na wszelki wypadek" - ponieważ w zasadzie każdy powinien.




F4odpowiedz

Gość

20 sierpień 2020 o 07:53

Gość napisał:


Gość napisał:






Witam


Czy może mi ktoś pomóc bo nie mogę znaleźć w BDO. Prowadzę skup złomu i nie mogę znaleźć w sprawozdaniu zakładki dla zbierających odpady a chcę zrobić sprawozdanie za 2019r.











dział XII

Otrzymałam sprzeczne informację na temat tego, które sprawozdanie należy wypełnić, na chat w BDO, pracownik przekazał informację, że należy złożyć sprawozdanie komunalne. Na forum, sprawozdanie komunalne też taką informację otrzymałam. Wprowadzając dane do sprawozdania komunalnego, pod skup złomu część, rzeczy nie pasuje, nie można wartości 0 wpisać. W związku z problem z wypełnieniem sprawozdania, skontaktowałam się z Urzędem, do którego należy wypełnić sprawozdanie. Pracownik wspomniał, że trzeba złożyć sprawozdanie o gospodarowaniu odpadami, powinna być zakładka dot. skupu złomu. Niestety takiej zakładki w sprawozdaniu o wytwarzaniu i gospodarowaniu odpadami nie znalazłam.
W dziale XII, tak jak ktoś wyżej wspomniał o nim, nie ma zakładki, która wskazuje, że skup złomu ma wypełnić ten dział. W dziale XII jedynie można wybrać:  strumień odpadów z trzech wariantów: Odpady komunalne z grupy 20, odpady Pochodzące ze strumienia odpadów komunalnych (inne niż grupa 20) /, pozostałe.
Czy to jest właściwe sprawozdanie, mam już wątpliwości..
F4odpowiedz

Gość

20 sierpień 2020 o 09:01

Dzień dobry,

oddajemy leki w kodzie 200132 zebrane z aptek do instalacji, gdzie poddawane są procesowi D9. Niestety wypełniając sprawozdanie nie ma opcji wybrania tego sposobu zagospodarowania. Czy ktoś ma ten sam problem? Jak go rozwiązać?

F4odpowiedz

Gość

20 sierpień 2020 o 09:58

Witam, czy możecie w BDO wprowadzić dane do działu III w SPRAWOZDANIU PODMIOTU ZBIERAJĄCEGO ODPADY KOMUNALNE?

F4odpowiedz

Gość

20 sierpień 2020 o 10:37

Gość napisał:



Witam, czy możecie w BDO wprowadzić dane do działu III w SPRAWOZDANIU PODMIOTU ZBIERAJĄCEGO ODPADY KOMUNALNE?



Tak. Ja zrobiłam tak, że usunęłam wszystkie dane Dział III Tab.A i wprowadziłam od nowa jednym ciągiem. Dane mi się zapisały. Można je edytować ale nie da się zapisać zmian.
F4odpowiedz

Gość

20 sierpień 2020 o 10:49

Witam, czy ktoś miał problemy z wprowadzeniem adresu miejsca prowadzenia działalności w sprawozdaniu - Dział XII Tabela 1. Nie da się wpisać adresu, ani wyszukać go.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter