Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

18 sierpień 2020 o 21:11

Gość napisał:



Pytanie:



jestem jednoosobową działalnością gospodarczą - warsztat samochodowy.  Muszę złożyć roczne sprawozdanie odpadowe. Jestem w tym zupełnie zielony. W zeszłym roku oddawałem do utylizacji tylko  filtry olejowe i czyściwo w małych ilościach. Mam na to papier. Nie mam tego zarejestrowanego w systemie BDO. Jest mi ktoś w stanie pomóc - w którym dziale -  w systemie BDO - w sprawozdawczości - mam zaznaczyć oddane filtry i czyściwo???






F4odpowiedz

Gość

19 sierpień 2020 o 07:24

Gość1 napisał:



Witam,
Czy jak jestem użytkownikiem głównym w BDO i

posiadam Pełnomocnictwo od Zarządu do bazy BDO a muszę złożyć

kilkanaście sprawozdań z odpadów komunalnych do różnych gmin to jestem

zobowiązana opłacić w każdej gminie pełnomocnictwo czy też nie? Nie

jestem w KRS Spółki.



Wczoraj uczestniczyłam w szkoleniu on-line i zadałam to samo pytanie i odpowiedź niestety brzmi: TAK. 
F4odpowiedz

Gość

19 sierpień 2020 o 07:27

Gość napisał:


Ania napisał:






Witam,








Jakie odpady wpisać w sprawozdaniu komunalnym, Dział III Tabela A: Informacja o odpadach komunalnych nieulegających biodegradacji:


zapisała się tylko pozycja z kodem 20 01 39 i więcej nie mogę dodać, ponieważ nie chce się zapisać. Proszę o pomoc czy robię coś źle? Wzoruje się na starych sprawozdaniach i w tym dziale były wszystkie odpady oprócz 20 01 01 i 20 02 01












Podpinam się pod pytanie. To nie jest kwestia kodu, tylko w ogóle dodania kolejnej pozycji . 



Ja również mam z tym problem. zapisuje mi się "ładnie" kod 15 01 02, 15 01 07, 20 03 01 a nie przyjmuje mi się metal 20 01 40. Jak go wprowadzę nie chce się  wtedy zapisać. Czy ktoś rozwiązał ten problem?
F4odpowiedz

Gość

19 sierpień 2020 o 07:40

Gość napisał:


Gość napisał:



Wypełniają Państwo Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i gospodarowaniu odpadami.



Pytanie:





jestem jednoosobową działalnością gospodarczą - warsztat samochodowy.  Muszę złożyć roczne sprawozdanie odpadowe. Jestem w tym zupełnie zielony. W zeszłym roku oddawałem do utylizacji tylko  filtry olejowe i czyściwo w małych ilościach. Mam na to papier. Nie mam tego zarejestrowanego w systemie BDO. Jest mi ktoś w stanie pomóc - w którym dziale -  w systemie BDO - w sprawozdawczości - mam zaznaczyć oddane filtry i czyściwo???















F4odpowiedz

Gość

19 sierpień 2020 o 09:03

Gość napisał:


Gość napisał:






Pytanie:





jestem jednoosobową działalnością gospodarczą - warsztat samochodowy.  Muszę złożyć roczne sprawozdanie odpadowe. Jestem w tym zupełnie zielony. W zeszłym roku oddawałem do utylizacji tylko  filtry olejowe i czyściwo w małych ilościach. Mam na to papier. Nie mam tego zarejestrowanego w systemie BDO. Jest mi ktoś w stanie pomóc - w którym dziale -  w systemie BDO - w sprawozdawczości - mam zaznaczyć oddane filtry i czyściwo???

Wypełnia się dział I i dział XI. 













F4odpowiedz

Gość

19 sierpień 2020 o 10:42

Czy firma , która  odbiera odpady z nieruchomości musi wypełnić też sprawozdanie do WIOŚ oraz Marszałka .

Jeśli tak to które ?

F4odpowiedz

Gość

19 sierpień 2020 o 10:42

Witam
Czy może mi ktoś pomóc bo nie mogę znaleźć w BDO. Prowadzę skup złomu i nie mogę znaleźć w sprawozdaniu zakładki dla zbierających odpady a chcę zrobić sprawozdanie za 2019r.

F4odpowiedz

Gość

19 sierpień 2020 o 11:16

Gość napisał:

Witam,

Mam pytanie:
Czy ktoś z Państwa miał może taki problem. W dniu 31.01.2020 r. złożyłam sprawozdania komunalne, tylko nie zostały one zapisane jako zerowe. W chwili obecnej nie ma możliwości złożenia ponownego sprawozdania, a gdy próbuję korektę zrobić, to mi wyświetla że nie ma wprowadzonego numeru przez wójta, burmistrza i nie da się zrobić korekty. 

Co teraz robić? 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Z tego co rozmawiałam z pracownikami z urzędu marszałkowskiego, to urzędnicy w dalszym ciągu nie widzą sprawozdań które im wysyłamy - są podobno w chmurze zapisane..
czy macie Państwo jakieś pytania? bo jak dla mnie to jest niepoważna cała ta sytuacja, więcej pracy i niewiadomych, pomijam iż całe to BDO pozostawia dużo do życzenia 

F4odpowiedz

Gość

19 sierpień 2020 o 11:20

Witam, w sprawozdaniu dot. zbierania odpadów komunalnych należy umieścić
tylko odpady z grupy 15 - tworzywa sztuczne szkło, papier, plastik?
Pozostałe zbierane odpady należy uwzględnić w sprawozdaniu o zbieraniu
odpadów do Marszałka? np odpady budowlane od osób fizycznych?

F4odpowiedz

Gość

19 sierpień 2020 o 11:31

Gość napisał:



Witam

Czy może mi ktoś pomóc bo nie mogę znaleźć w BDO. Prowadzę skup złomu i nie mogę znaleźć w sprawozdaniu zakładki dla zbierających odpady a chcę zrobić sprawozdanie za 2019r.





dział XII
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter