Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

18 sierpień 2020 o 09:10

Gość napisał:


Ania napisał:






Witam,








Jakie odpady wpisać w sprawozdaniu komunalnym, Dział III Tabela A: Informacja o odpadach komunalnych nieulegających biodegradacji:


zapisała się tylko pozycja z kodem 20 01 39 i więcej nie mogę dodać, ponieważ nie chce się zapisać. Proszę o pomoc czy robię coś źle? Wzoruje się na starych sprawozdaniach i w tym dziale były wszystkie odpady oprócz 20 01 01 i 20 02 01












Podpinam się pod pytanie. To nie jest kwestia kodu, tylko w ogóle dodania kolejnej pozycji . 


Kontaktowałam się z z tym problemem z pracownikiem infolinii BDO w czwartek 13.08 i otrzymałam potwierdzenie, że informatycy pracują nad rozwiązaniem tego problemu technicznego. Mamy wtorek 18.08 i nadal tego nie naprawiono. Ręce opadają...

F4odpowiedz

Gość

18 sierpień 2020 o 09:41

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:



Cześć,
Mam problem,w dziale o wytworzynych odpadach oraz o przetwarzanych odpadach (poddawanych utylizacji) nie zaznacza mi się "pozycja uzupełniona". Wszytsko jest wpisane, dział I też uzupełniony i nic...
Czy ktoś miał podobny problem?
Dzwoniłam na infolinie kilka razy i ciągle to samo - proszę się wstyrzymać tydzień, za tydzień znów to samo, dzwonię ponownie i słyszę znów że proszę się wstrzymać. I tak od początku lipca




Proszę sobie zdać sprawę, że ten system nie jest doskonały i ciągle jest poprawiany. Termin do którego należy złożyć sprawozdania został przesunięty do końca października więc proponuję poczekać ze składaniem teraz sprawozdań.



Wypełniam sprawozdanie z wytworzonych odpadów. Nadal nie zaznacza mi się "pozycja uzupełniona", tak jak już ktoś wcześniej napisał. Mogę Was prosić o pomoc?
Sama nie wiem czy ja coś robię źle (już zaczynam wątpić czy wszystko pouzupełniałam, czy czegoś w zakładkach gdzieś nie pominęłam - mimo, że sprawdzałam czy wszystko jest) czy nadal nie ma poprawy ze strony systemu. 




U mnie jest identycznie :D
F4odpowiedz

Gość

18 sierpień 2020 o 11:07

Tak jest, niestety, po wysłaniu sprawozdania dowiedziałam się w Urzędzie Marszałkowskim dowiedziałam się, że oni nawet nie widza tego sprawozdania, nie maja takiej możliwości jeszcze (!). Po drugie nie można pobrać wysłanego sprawzdania, jest do pobrania UPO ale co z tego jak nie wiadomo co się wysłało, nie ma możliwości podejrzenia zbiorczego zestawienia. 
po co to całe BDo jak wszytsko trzeba robić recznie drugi raz, jak np. roczne czy miesięczne zestawienia odpadów. 

Druga sprawa , chciałabym wiedzieć gdzie jest zapisany obowiązek posiadania podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego? Mam kilka przedsiębiorstw gdzie szef sie posługuje TYLKO podpisem tradycyjnym i moim zdaniem ma takie prawo. Tymczasem urząd odrzucił wniosek, gdyż nie honorują żadnych skanów.

F4odpowiedz

Gość

18 sierpień 2020 o 11:30

Gość napisał:


Gość napisał:


podpisami się pod pytanie !!! Mam tak samo




Gość napisał:



Cześć,
Mam problem,w dziale o wytworzynych odpadach oraz o przetwarzanych odpadach (poddawanych utylizacji) nie zaznacza mi się "pozycja uzupełniona". Wszytsko jest wpisane, dział I też uzupełniony i nic...
Czy ktoś miał podobny problem?
Dzwoniłam na infolinie kilka razy i ciągle to samo - proszę się wstyrzymać tydzień, za tydzień znów to samo, dzwonię ponownie i słyszę znów że proszę się wstrzymać. I tak od początku lipca




Proszę sobie zdać sprawę, że ten system nie jest doskonały i ciągle jest poprawiany. Termin do którego należy złożyć sprawozdania został przesunięty do końca października więc proponuję poczekać ze składaniem teraz sprawozdań.



Wypełniam sprawozdanie z wytworzonych odpadów. Nadal nie zaznacza mi się "pozycja uzupełniona", tak jak już ktoś wcześniej napisał. Mogę Was prosić o pomoc?
Sama nie wiem czy ja coś robię źle (już zaczynam wątpić czy wszystko pouzupełniałam, czy czegoś w zakładkach gdzieś nie pominęłam - mimo, że sprawdzałam czy wszystko jest) czy nadal nie ma poprawy ze strony systemu. 





F4odpowiedz

Gość

18 sierpień 2020 o 12:00

Witam,

Mam pytanie:
Czy ktoś z Państwa miał może taki problem. W dniu 31.01.2020 r. złożyłam sprawozdania komunalne, tylko nie zostały one zapisane jako zerowe. W chwili obecnej nie ma możliwości złożenia ponownego sprawozdania, a gdy próbuję korektę zrobić, to mi wyświetla że nie ma wprowadzonego numeru przez wójta, burmistrza i nie da się zrobić korekty. 

Co teraz robić? 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

F4odpowiedz

Gość

18 sierpień 2020 o 12:06

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:



podpisami się pod pytanie !!! Mam tak samo






Gość napisał:




Cześć,
Mam problem,w dziale o wytworzynych odpadach oraz o przetwarzanych odpadach (poddawanych utylizacji) nie zaznacza mi się "pozycja uzupełniona". Wszytsko jest wpisane, dział I też uzupełniony i nic...
Czy ktoś miał podobny problem?
Dzwoniłam na infolinie kilka razy i ciągle to samo - proszę się wstyrzymać tydzień, za tydzień znów to samo, dzwonię ponownie i słyszę znów że proszę się wstrzymać. I tak od początku lipca





Proszę sobie zdać sprawę, że ten system nie jest doskonały i ciągle jest poprawiany. Termin do którego należy złożyć sprawozdania został przesunięty do końca października więc proponuję poczekać ze składaniem teraz sprawozdań.






Wypełniam sprawozdanie z wytworzonych odpadów. Nadal nie zaznacza mi się "pozycja uzupełniona", tak jak już ktoś wcześniej napisał. Mogę Was prosić o pomoc?
Sama nie wiem czy ja coś robię źle (już zaczynam wątpić czy wszystko pouzupełniałam, czy czegoś w zakładkach gdzieś nie pominęłam - mimo, że sprawdzałam czy wszystko jest) czy nadal nie ma poprawy ze strony systemu. 









Jest to wina systemu, najlepiej wstrzymać się z uzupełnianiem sprwozdań. Możliwe, że terminy składania  zostaną przesunięte, przynajmniej jeśli chodzi o komunalke.

F4odpowiedz

Gość1

18 sierpień 2020 o 12:49

Witam,
Czy jak jestem użytkownikiem głównym w BDO i
posiadam Pełnomocnictwo od Zarządu do bazy BDO a muszę złożyć
kilkanaście sprawozdań z odpadów komunalnych do różnych gmin to jestem
zobowiązana opłacić w każdej gminie pełnomocnictwo czy też nie? Nie
jestem w KRS Spółki.

F4odpowiedz

Gość

18 sierpień 2020 o 13:09

Gość napisał:


Gość napisał:



Ja dzwoniłam w tej sprawie 3 tygodnie temu i też dowiedziałam się, że problem jest w BDO znany i pracują nad jego usunięciem

Ania napisał:









Witam,













Jakie odpady wpisać w sprawozdaniu komunalnym, Dział III Tabela A: Informacja o odpadach komunalnych nieulegających biodegradacji:



zapisała się tylko pozycja z kodem 20 01 39 i więcej nie mogę dodać, ponieważ nie chce się zapisać. Proszę o pomoc czy robię coś źle? Wzoruje się na starych sprawozdaniach i w tym dziale były wszystkie odpady oprócz 20 01 01 i 20 02 01




















Podpinam się pod pytanie. To nie jest kwestia kodu, tylko w ogóle dodania kolejnej pozycji . 




Kontaktowałam się z z tym problemem z pracownikiem infolinii BDO w czwartek 13.08 i otrzymałam potwierdzenie, że informatycy pracują nad rozwiązaniem tego problemu technicznego. Mamy wtorek 18.08 i nadal tego nie naprawiono. Ręce opadają...




F4odpowiedz

Gość

18 sierpień 2020 o 14:27

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:





Ja dzwoniłam w tej sprawie 3 tygodnie temu i też dowiedziałam się, że problem jest w BDO znany i pracują nad jego usunięciem

Ania napisał:












Witam,



















Jakie odpady wpisać w sprawozdaniu komunalnym, Dział III Tabela A: Informacja o odpadach komunalnych nieulegających biodegradacji:




zapisała się tylko pozycja z kodem 20 01 39 i więcej nie mogę dodać, ponieważ nie chce się zapisać. Proszę o pomoc czy robię coś źle? Wzoruje się na starych sprawozdaniach i w tym dziale były wszystkie odpady oprócz 20 01 01 i 20 02 01






























Podpinam się pod pytanie. To nie jest kwestia kodu, tylko w ogóle dodania kolejnej pozycji . 







Kontaktowałam się z z tym problemem z pracownikiem infolinii BDO w czwartek 13.08 i otrzymałam potwierdzenie, że informatycy pracują nad rozwiązaniem tego problemu technicznego. Mamy wtorek 18.08 i nadal tego nie naprawiono. Ręce opadają...




Za dużo od nich wymagamy. Mieli tylko 8 miesięcy... 




F4odpowiedz

Gośćć

18 sierpień 2020 o 17:11

Witam, 
31 grudnia 2019 r. wysłałem wniosek o rejestrację do BDO. Zarejestrowano mnie w systemie w lutym 2020 r. Czy w związku z tym muszę składać sprawozdanie roczne za 2019 r. Nadmienię, że nie oddawałem żadnych odpadów w 2019 r. Firmę mam dwa lata.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter