Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

13 sierpień 2020 o 19:43

Witam
Jeśli mam zawartą umowę z gminą  (umowa z przetargu) na odbiór i transport odpadów, ale bez zagospodarowania to w sprawozdaniu też powinnam wyliczać osiągnięty poziom recyklingu i bio?
Czy ktoś ma podobną sytuację?


F4odpowiedz

Gość

14 sierpień 2020 o 12:18

Witam. 2 dni temu złożyliśmy wniosek aktualizacyjny, w którym wykazaliśmy jedno MPD - jako firma usługowa świadczymy usługi na terenie całego kraju. Poprzednio tych miejsc było kilka. Jak w takim razie zrobić sprawozdanie za 2019 rok: osobno dla poszczególnych miejsc prowadzenia działalności czy może zrobić na jedną siedzibę?

F4odpowiedz

Karoo

14 sierpień 2020 o 14:12

Witam,
Czy jak jestem użytkownikiem głównym w BDO i posiadam Pełnomocnictwo od Zarządu do bazy BDO a muszę złożyć kilkanaście sprawozdań z odpadów komunalnych do różnych gmin to jestem zobowiązana opłacić w każdej gminie pełnomocnictwo czy też nie? Nie jestem w KRS Spółki. Ktoś pomoże?

F4odpowiedz

Gość

14 sierpień 2020 o 14:34

Gość napisał:



Witam

Jeśli mam zawartą umowę z gminą  (umowa z przetargu) na odbiór i transport odpadów, ale bez zagospodarowania to w sprawozdaniu też powinnam wyliczać osiągnięty poziom recyklingu i bio?

Czy ktoś ma podobną sytuację?







  odpowiedź bardzo prosta: NIE TO OBOWIĄZEK GMINY
F4odpowiedz

Ania

Liczba postów: 39

Od: 30.01.2020

17 sierpień 2020 o 07:38

Gość napisał:


Gość napisał:






Witam


Jeśli mam zawartą umowę z gminą  (umowa z przetargu) na odbiór i transport odpadów, ale bez zagospodarowania to w sprawozdaniu też powinnam wyliczać osiągnięty poziom recyklingu i bio?


Czy ktoś ma podobną sytuację?














  odpowiedź bardzo prosta: NIE TO OBOWIĄZEK GMINY

Czyli jeżeli w przetargu danej gminy mamy zagospodarowanie, to muszę wyliczyć poziom, a jeżeli nie mam zagospodarowania to wtedy nie muszę wyliczać ?

F4odpowiedz

Gość

17 sierpień 2020 o 10:36

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:






Gość napisał:








Gość napisał:













Czy będąc użytkownikiem głównym w firmie, w której pracuje i jednocześnie nie wpisanym do KRS to przy wysyłaniu sprawozdań w BDO musze opłacić pełnomocnictwo od każdego wysłanego sprawozdania? Czy opłata to 17 zł i na kont jakiego urzędu?









































Podpinam się pod pytanie :)




To trochę zależy od konkretnego Urzędu Marszałkowskiego, ale w teorii użytkownik główny niewpisany do KRSu powinien do sprawozdania/wniosku dołączyć pełnomocnictwo - w wersji elektronicznej, podpisane elektronicznie (np. e PUAPem) plus potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej - 17 zł na konto gminy, w której jest dany Urząd Marszałkowski (opisane kilka postów wyżej). Najlepiej te dwa plik spakować (ZIP) i dołączyć do sprawozdania. Pełnomocnictwo może być ważne zarówno do składania sprawozdań jak i wniosków. W systemie BDO jest wzór pełnomocnictwa - można zaznaczyć różne opcje:
https://rejestr-bdo.mos.gov.pl/files/pelnomocnictwo-wzor-BDO.pdf







Ostatnio pojawiła się możliwość dołączania pełnomocnictwa i innego dokumentu również do sprawozdań komunalnych, czy do każdej gminy mamy płacić po 17 zł do pełnomocnictwa dla użytkownika głównego ?







Czyli jeżeli sprawozdanie składam do Urzędu Marszałkowskiego Rzeszów to opłata za pełnomocnictwo składam do Urzędu Miasta Rzeszowa? Gdzie znaleźć numery kont?

Będę składał dwa sprawozdania (o opakowaniach i o wytworzonych odpadach). Opłata za pełnomocnictwo 17 zł obowiązuje tylko do jednego sprawozdania czy do kilku sprawozdań?






Ponawiam pytanie
Gdzie znaleźć numery kont do opłaty za pełnomocnictwo jeżeli sprawozdanie wysyłam do Urzędu Marszałkowskiego Rzeszów?

F4odpowiedz

Gość

17 sierpień 2020 o 11:52

Czy możecie złożyć w BDO Sprawozdanie podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości? Zerowe złożyliśmy w styczniu a teraz nie możemy wysłać z danymi.

F4odpowiedz

Gość

17 sierpień 2020 o 14:19

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:






Gość napisał:


konto nr: 17 1020 4391
2018 0062 0000 0423,

Urząd  Miasta Rzeszowa, Rzeszów, ul. Rynek 1.








Gość napisał:










Gość napisał:
















Czy będąc użytkownikiem głównym w firmie, w której pracuje i jednocześnie nie wpisanym do KRS to przy wysyłaniu sprawozdań w BDO musze opłacić pełnomocnictwo od każdego wysłanego sprawozdania? Czy opłata to 17 zł i na kont jakiego urzędu?























































Podpinam się pod pytanie :)





To trochę zależy od konkretnego Urzędu Marszałkowskiego, ale w teorii użytkownik główny niewpisany do KRSu powinien do sprawozdania/wniosku dołączyć pełnomocnictwo - w wersji elektronicznej, podpisane elektronicznie (np. e PUAPem) plus potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej - 17 zł na konto gminy, w której jest dany Urząd Marszałkowski (opisane kilka postów wyżej). Najlepiej te dwa plik spakować (ZIP) i dołączyć do sprawozdania. Pełnomocnictwo może być ważne zarówno do składania sprawozdań jak i wniosków. W systemie BDO jest wzór pełnomocnictwa - można zaznaczyć różne opcje:
https://rejestr-bdo.mos.gov.pl/files/pelnomocnictwo-wzor-BDO.pdf











Ostatnio pojawiła się możliwość dołączania pełnomocnictwa i innego dokumentu również do sprawozdań komunalnych, czy do każdej gminy mamy płacić po 17 zł do pełnomocnictwa dla użytkownika głównego ?












Czyli jeżeli sprawozdanie składam do Urzędu Marszałkowskiego Rzeszów to opłata za pełnomocnictwo składam do Urzędu Miasta Rzeszowa? Gdzie znaleźć numery kont?


Będę składał dwa sprawozdania (o opakowaniach i o wytworzonych odpadach). Opłata za pełnomocnictwo 17 zł obowiązuje tylko do jednego sprawozdania czy do kilku sprawozdań?













Ponawiam pytanie

Gdzie znaleźć numery kont do opłaty za pełnomocnictwo jeżeli sprawozdanie wysyłam do Urzędu Marszałkowskiego Rzeszów?






F4odpowiedz

Gość

17 sierpień 2020 o 16:21

Ania napisał:



Witam,




Jakie odpady wpisać w sprawozdaniu komunalnym, Dział III Tabela A: Informacja o odpadach komunalnych nieulegających biodegradacji:

zapisała się tylko pozycja z kodem 20 01 39 i więcej nie mogę dodać, ponieważ nie chce się zapisać. Proszę o pomoc czy robię coś źle? Wzoruje się na starych sprawozdaniach i w tym dziale były wszystkie odpady oprócz 20 01 01 i 20 02 01






Podpinam się pod pytanie. To nie jest kwestia kodu, tylko w ogóle dodania kolejnej pozycji . 

F4odpowiedz

Gość

18 sierpień 2020 o 07:58

Gość napisał:


Gość napisał:


Cześć,
Mam problem,w dziale o wytworzynych odpadach oraz o przetwarzanych odpadach (poddawanych utylizacji) nie zaznacza mi się "pozycja uzupełniona". Wszytsko jest wpisane, dział I też uzupełniony i nic...
Czy ktoś miał podobny problem?
Dzwoniłam na infolinie kilka razy i ciągle to samo - proszę się wstyrzymać tydzień, za tydzień znów to samo, dzwonię ponownie i słyszę znów że proszę się wstrzymać. I tak od początku lipca



Proszę sobie zdać sprawę, że ten system nie jest doskonały i ciągle jest poprawiany. Termin do którego należy złożyć sprawozdania został przesunięty do końca października więc proponuję poczekać ze składaniem teraz sprawozdań.

Wypełniam sprawozdanie z wytworzonych odpadów. Nadal nie zaznacza mi się "pozycja uzupełniona", tak jak już ktoś wcześniej napisał. Mogę Was prosić o pomoc?
Sama nie wiem czy ja coś robię źle (już zaczynam wątpić czy wszystko pouzupełniałam, czy czegoś w zakładkach gdzieś nie pominęłam - mimo, że sprawdzałam czy wszystko jest) czy nadal nie ma poprawy ze strony systemu. 


F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter