Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

GO

07 sierpień 2020 o 15:10

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:



WITAM CZY FIRMA POSIADAJĄCA ZEZWOLENIE NA ZBIERANIE I MAGAZYNOWANIE ODPADÓW NIE KOMUNALNYCH MA OBOWIĄZEK SKŁADANIA SPRAWOZDANIA DO GMINY CZY TYLKO DO URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO . PROSZĘ O POMOC PODOBNO SĄ WYSOKIE KARY.




PROSZĘ O PODPOWIEDZ MORZE KTOŚ COŚ WIE????????


Najbezpieczniej złożyć sprawozdanie zerowe.

Do składania sprawozdania o gospodarowaniu odpadami zobligowani są wytwórcy, zbierający i przetwarzający odpady, którzy mają obowiązek prowadzenia ewidencji odpadów (KPO, KEO)



F4odpowiedz

Gość

10 sierpień 2020 o 07:17

Witam, jeżeli złożyłam już sprawozdanie zgodnie z pierwotnym terminem tj. 31.01, czy mam je korygować czy czekać aż zostanie rozpatrzone? Składałam jedno sprawozdanie zerowe ale nie można było zapisać z zaznaczonym sprawozdaniem zerowym i puściłam jako normalne ale tylko z podstawowymi danymi a w normalnym w późniejszym terminie naniesione były jakieś poprawki. Z góry dziękuje za pomoc.

F4odpowiedz

Gość

10 sierpień 2020 o 10:44

Witam,
Czy ktoś z Państwa próbował już zrobić sprawozdanie z PSZOK-u? Czy pojawiły się u kogoś z Państwa problemy z zapisaniem nowych rekordów w dziale III? Bez wytłumaczenia z jakiego powodu, nie ma możliwości zapisu kolejnych kodów. Podobny problem pojawia się w dziale II...
??????

F4odpowiedz

Gość

11 sierpień 2020 o 12:57

Witam. Czy jako prowadzący skup złomu i metali kolorowych muszę składać sprawozdanie komunalne . Między innymi z kodu odpadów na 150104 puszki aluminiowe i 200140 metale? Oddawane są na podstawie kpo i poddane recyklingowi. Kody z grupy 1701 powiedziano mi, że jest wymagane tylko sprawozdanie do Urzędu Marszałkowskiego z tytułu zbierania

F4odpowiedz

Gość

11 sierpień 2020 o 13:35

Gość napisał:

Witam. Czy jako prowadzący skup złomu i metali kolorowych muszę składać sprawozdanie komunalne . Między innymi z kodu odpadów na 150104 puszki aluminiowe i 200140 metale? Oddawane są na podstawie kpo i poddane recyklingowi. Kody z grupy 1701 powiedziano mi, że jest wymagane tylko sprawozdanie do Urzędu Marszałkowskiego z tytułu zbierania


Witam. My też prowadzimy skup złomu i metali kolorowych a w urzędzie powiedzieli nam ze musimy składac sprawozdanie komunalne, mamy dać tam kody z grupy 15, 17 i 20 oprócz elektrośmieci. 
F4odpowiedz

IWONA

11 sierpień 2020 o 21:24

Witam, pracuje w firmie, która zajmuje się produkcją urządzeń chłodniczych. Mamy podpisane umowy z firmą, która kompleksowo zajmuje się tematem odzysku ZSEiE, kampaniami edukacyjnymi i opakowaniami, przekazujemy tej firmie wszystkie dane na temat wprowadzonego, wprowadzonych opakowań na rynek polski i zagraniczny. Zbliża się termin składania sprawozdań i moje pytanie brzmi, czy tylko ta firma ma złożyć sprawozdanie w zakresie sprzętu i opakowań w BDO, czy my także powinniśmy złożyć sprawozdanie, czy powinniśmy powielić te dane które wysyłamy do tej firmy, czy wystarczy jak oni już się tym zajmują??? Czy ktoś też sie nad tym zastanawia? Pozdrawiam

F4odpowiedz

Gość

12 sierpień 2020 o 08:39

IWONA napisał:

Witam, pracuje w firmie, która zajmuje się produkcją urządzeń chłodniczych. Mamy podpisane umowy z firmą, która kompleksowo zajmuje się tematem odzysku ZSEiE, kampaniami edukacyjnymi i opakowaniami, przekazujemy tej firmie wszystkie dane na temat wprowadzonego, wprowadzonych opakowań na rynek polski i zagraniczny. Zbliża się termin składania sprawozdań i moje pytanie brzmi, czy tylko ta firma ma złożyć sprawozdanie w zakresie sprzętu i opakowań w BDO, czy my także powinniśmy złożyć sprawozdanie, czy powinniśmy powielić te dane które wysyłamy do tej firmy, czy wystarczy jak oni już się tym zajmują??? Czy ktoś też sie nad tym zastanawia? Pozdrawiam


Sprawozdanie z opakowań i sprzętu składa Organizacja ale zawsze lepiej dopytać. Wy składacie ewentualnie sprawozdanie o wytworzonych odpadach. 
F4odpowiedz

Gość

12 sierpień 2020 o 08:45

Gość napisał:


Gość napisał:


Witam. Czy jako prowadzący skup złomu i metali kolorowych muszę składać sprawozdanie komunalne . Między innymi z kodu odpadów na 150104 puszki aluminiowe i 200140 metale? Oddawane są na podstawie kpo i poddane recyklingowi. Kody z grupy 1701 powiedziano mi, że jest wymagane tylko sprawozdanie do Urzędu Marszałkowskiego z tytułu zbierania



Witam. My też prowadzimy skup złomu i metali kolorowych a w urzędzie powiedzieli nam ze musimy składac sprawozdanie komunalne, mamy dać tam kody z grupy 15, 17 i 20 oprócz elektrośmieci. 

Tyle , że grupa kodów 17 to odpady budowlane z remontów i infrastruktury drogowej. Co urząd to inaczej to interpretują. A składał ktoś już takie sprawozdanie? Na co głównie zwrócić uwagę ?

F4odpowiedz

Gość

12 sierpień 2020 o 11:26

Witam,
czy w SPRAWOZDANIU PODMIOTU ODBIERAJĄCEGO ODPADY KOMUNALNE OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI uzupełniacie  DZIAŁ VI TABELA E: INFORMACJA O OSIĄGNIĘTYM POZIOMIE OGRANICZENIA MASY ODPADÓW KOMUNALNYCH ULEGAJĄCYCH BIODEGRADACJI PRZEKAZYWANYCH DO SKŁADOWANIA? Czy dobrze myślę, że należy wpisać tu dane tylko wtedy, gdy odpady były składowane, a jeśli zostały poddane któremuś z procesów odzysku R to nie wpisujemy? Oczywiście piszę o sytuacji, gdy odpady odebrano na podstawie umowy z właścicielem nieruchomości.

F4odpowiedz

Gość

12 sierpień 2020 o 12:46

Witam Państwa

Czy może mi ktoś rozjaśnić sytuację odnośnie zbierania sprzętu elektronicznego, do kiedy należy złożyć do Marszałka takie sprawozdanie?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter