Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość Marta N

05 sierpień 2020 o 10:52

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie art 9n ust. 4 i dalej ustęp 5 ustawy o utrzymaniu czystości - jest tam napisane, że podmiot odbierający odpady na podstawie umowy z właścicielem nieruchomości musi zamieścić w sprawozdaniu informacje o osiągniętych poziomach i dołączyć wykaz właścicieli nieruchomości. Działamy na podstawie umowy przetargowej i z mojego punktu widzenia nie mamy podpisanych umów z właścicielami nieruchomości tylko z gminą , a z kolei gmina ma podpisane umowy z ludźmi (w formie deklaracji). Czyli nie muszę zamieszczać takiej informacji w sprawozdaniu? Jedna z gmin twierdzi jednak, że deklaracja to nie umowa i że musimy umieścić informację o poziomach oraz listę obsługiwanych osób w sprawozdaniu bo to my mamy  podpisane umowy z właścicielami! Jak to faktycznie jest? Prosiłabym o pomoc.

F4odpowiedz

Gość

05 sierpień 2020 o 11:31

bardzo proszę o pomoc, chce wysłać sprawozdanie za 2019r. jesteśmy firmą z branży medycznej, do tej pory w sprawozdaniu uzupełniana była tylko pozycja zbiorcze zestawienie danych o rodzajach i ilościach wytworzonych odpadów kod odpadów 180103 odpady medyczne i masa odpadów. Teraz nie jestem pewna gdzie mam wpisać te dane jeśli chodzi o sprawozdanie elektroniczne.
W dziale XI informacja o wytworzonych odpadach? Tam natomiast musze wybrać czy odpady wytworzone w instalacji czy poza instalacją?? Nie mam pojęcia co wybrać.

F4odpowiedz

Gość

05 sierpień 2020 o 13:45

Gość Marta N napisał:

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie art 9n ust. 4 i dalej ustęp 5 ustawy o utrzymaniu czystości - jest tam napisane, że podmiot odbierający odpady na podstawie umowy z właścicielem nieruchomości musi zamieścić w sprawozdaniu informacje o osiągniętych poziomach i dołączyć wykaz właścicieli nieruchomości. Działamy na podstawie umowy przetargowej i z mojego punktu widzenia nie mamy podpisanych umów z właścicielami nieruchomości tylko z gminą , a z kolei gmina ma podpisane umowy z ludźmi (w formie deklaracji). Czyli nie muszę zamieszczać takiej informacji w sprawozdaniu? Jedna z gmin twierdzi jednak, że deklaracja to nie umowa i że musimy umieścić informację o poziomach oraz listę obsługiwanych osób w sprawozdaniu bo to my mamy  podpisane umowy z właścicielami! Jak to faktycznie jest? Prosiłabym o pomoc.

MA PANI RACJĘ W 100 %
B.S. POZDRAWIAM

F4odpowiedz

Gość

05 sierpień 2020 o 17:08

Witam,

Mam pytanie o dział IX Informacja o masie zebranego zużytego sprzętu i przekazanego do prowadzącego zakład przetwarzania zużytego sprzętu w SPRAWOZDANIU O WYTWARZANYCH ODPADACH I O GOSPODAROWANIU ODPADAMI. Czy też tak macie, że nie da się dodać grupy sprzętu? Dodałam Grupę 1 i nie mogę dodać już kolejnych. Błąd programu? 

F4odpowiedz

Gość

05 sierpień 2020 o 23:34

Gość napisał:


Gość napisał:






Witam


Czy będąc użytkownikiem głównym w firmie, w której pracuje i jednocześnie nie wpisanym do KRS to przy wysyłaniu sprawozdań w BDO musze opłacić pełnomocnictwo od każdego wysłanego sprawozdania? Czy opłata to 17 zł i na kont jakiego urzędu?











Podpinam się pod pytanie :)

To trochę zależy od konkretnego Urzędu Marszałkowskiego, ale w teorii użytkownik główny niewpisany do KRSu powinien do sprawozdania/wniosku dołączyć pełnomocnictwo - w wersji elektronicznej, podpisane elektronicznie (np. e PUAPem) plus potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej - 17 zł na konto gminy, w której jest dany Urząd Marszałkowski (opisane kilka postów wyżej). Najlepiej te dwa plik spakować (ZIP) i dołączyć do sprawozdania. Pełnomocnictwo może być ważne zarówno do składania sprawozdań jak i wniosków. W systemie BDO jest wzór pełnomocnictwa - można zaznaczyć różne opcje:
https://rejestr-bdo.mos.gov.pl/files/pelnomocnictwo-wzor-BDO.pdf

F4odpowiedz

Gość

06 sierpień 2020 o 06:03

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:







Czy będąc użytkownikiem głównym w firmie, w której pracuje i jednocześnie nie wpisanym do KRS to przy wysyłaniu sprawozdań w BDO musze opłacić pełnomocnictwo od każdego wysłanego sprawozdania? Czy opłata to 17 zł i na kont jakiego urzędu?



















Podpinam się pod pytanie :)


To trochę zależy od konkretnego Urzędu Marszałkowskiego, ale w teorii użytkownik główny niewpisany do KRSu powinien do sprawozdania/wniosku dołączyć pełnomocnictwo - w wersji elektronicznej, podpisane elektronicznie (np. e PUAPem) plus potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej - 17 zł na konto gminy, w której jest dany Urząd Marszałkowski (opisane kilka postów wyżej). Najlepiej te dwa plik spakować (ZIP) i dołączyć do sprawozdania. Pełnomocnictwo może być ważne zarówno do składania sprawozdań jak i wniosków. W systemie BDO jest wzór pełnomocnictwa - można zaznaczyć różne opcje:
https://rejestr-bdo.mos.gov.pl/files/pelnomocnictwo-wzor-BDO.pdf


Ostatnio pojawiła się możliwość dołączania pełnomocnictwa i innego dokumentu również do sprawozdań komunalnych, czy do każdej gminy mamy płacić po 17 zł do pełnomocnictwa dla użytkownika głównego ?

F4odpowiedz

Gość

06 sierpień 2020 o 08:30

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:






Gość napisał:










Czy będąc użytkownikiem głównym w firmie, w której pracuje i jednocześnie nie wpisanym do KRS to przy wysyłaniu sprawozdań w BDO musze opłacić pełnomocnictwo od każdego wysłanego sprawozdania? Czy opłata to 17 zł i na kont jakiego urzędu?





























Podpinam się pod pytanie :)



To trochę zależy od konkretnego Urzędu Marszałkowskiego, ale w teorii użytkownik główny niewpisany do KRSu powinien do sprawozdania/wniosku dołączyć pełnomocnictwo - w wersji elektronicznej, podpisane elektronicznie (np. e PUAPem) plus potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej - 17 zł na konto gminy, w której jest dany Urząd Marszałkowski (opisane kilka postów wyżej). Najlepiej te dwa plik spakować (ZIP) i dołączyć do sprawozdania. Pełnomocnictwo może być ważne zarówno do składania sprawozdań jak i wniosków. W systemie BDO jest wzór pełnomocnictwa - można zaznaczyć różne opcje:
https://rejestr-bdo.mos.gov.pl/files/pelnomocnictwo-wzor-BDO.pdf




Ostatnio pojawiła się możliwość dołączania pełnomocnictwa i innego dokumentu również do sprawozdań komunalnych, czy do każdej gminy mamy płacić po 17 zł do pełnomocnictwa dla użytkownika głównego ?



Czyli jeżeli sprawozdanie składam do Urzędu Marszałkowskiego Rzeszów to opłata za pełnomocnictwo składam do Urzędu Miasta Rzeszowa? Gdzie znaleźć numery kont?
Będę składał dwa sprawozdania (o opakowaniach i o wytworzonych odpadach). Opłata za pełnomocnictwo 17 zł obowiązuje tylko do jednego sprawozdania czy do kilku sprawozdań?

F4odpowiedz

Gość

06 sierpień 2020 o 12:58

Witam, Robiąc sprawozdania jako podmiot odbierający odpady komunalne od właściwości nieruchomości powinnam je wysyłać z  miejsca prowadzenia działalności czy z siedziby?

F4odpowiedz

Gość

07 sierpień 2020 o 07:42

Firma prowadzi działalność związaną ze zbieraniem odpadów w 2 różnych miastach, w dwóch województwach.
Czy sprawozdanie powinno zostać złożone do Marszałka Województwa, pod którego podlega siedziba firmy. Wówczas złożyć sprawozdanie za siedzibę i oddział?
Czy dla każdego miejsca prowadzenia działalności złożyć oddzielne sprawozdania, do dwóch Marszałków, jedno za siedzibę, np. do Marszałka Województwa Mazowieckiego, drugie sprawozdanie do Marszałka Województwa Małopolskiego?

F4odpowiedz

Gość

07 sierpień 2020 o 08:35

Witam,

Mam pytanie odnośnie złożenia sprawozdania za 2019 r. w BDO.
Pracuję w jednym z organów administracji publicznej, w 2019 r. przekazaliśmy podmiotowi uprawnionemu do przetwarzania/zutylizowania odpady o kodach:
- 16 02 14 -  720 kg
- 16 02 16 - 68 kg
Czy składając sprawozdanie wystarczy, że podam te informacje tylko w dziale XI - informacja o wytworzonych odpadach ? 

Drugie pytanie dotyczy rubryki w dziale I - "Data rozpoczęcia działalności w zakresie gospodarki odpadami" - Co ja tam mam podać jak instytucja w której pracuję ma x lat a w dokumentacji jaką posiadam pierwszą KPO mam z 2005 roku. 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter