Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

24 czerwiec 2020 o 15:06

agnieszka napisał:


Antonio napisał:


mam pytanie odnośnie sprawozdań składanych przez użytkowników


podrzędnych. Poczytałem trochę na forum i jeśli użytkownik podrzędny


chce zrobić sprawozdania musi pierw zrobić wniosek aktualizacyjny, w


którym dołączy pełnomocnictwo. Tylko rozpatrywanie wniosków akt też


zajmuje urzędom trochę czasu...Dobrze to rozumiem ? próbując w tej


chwili stworzyć sprawozdanie jako użytkownik podrzędny nie mam


możliwości wybrania z listy swojej firmy, czyli tej której ma dotyczyć


sprawozdanie. Tak jak by nie było jej w liście podmiotów...Po dosłaniu pełnomocnictwa umożliwią mi taką opcję ?



Podpinam się pod pytaniem. Też jestem użytkownikiem podrzędnym i wpisując swoją firmę nie ma jej na liście.

Trzeba sprawdzać. U mnie na początku też nie było takiej możliwości a teraz już wszystko jest.



F4odpowiedz

Gość

24 czerwiec 2020 o 16:47

Gość napisał:


agnieszka napisał:




Antonio napisał:



mam pytanie odnośnie sprawozdań składanych przez użytkowników



podrzędnych. Poczytałem trochę na forum i jeśli użytkownik podrzędny



chce zrobić sprawozdania musi pierw zrobić wniosek aktualizacyjny, w



którym dołączy pełnomocnictwo. Tylko rozpatrywanie wniosków akt też



zajmuje urzędom trochę czasu...Dobrze to rozumiem ? próbując w tej



chwili stworzyć sprawozdanie jako użytkownik podrzędny nie mam



możliwości wybrania z listy swojej firmy, czyli tej której ma dotyczyć



sprawozdanie. Tak jak by nie było jej w liście podmiotów...Po dosłaniu pełnomocnictwa umożliwią mi taką opcję ?




Podpinam się pod pytaniem. Też jestem użytkownikiem podrzędnym i wpisując swoją firmę nie ma jej na liście.

Trzeba sprawdzać. U mnie na początku też nie było takiej możliwości a teraz już wszystko jest.





Możliwość przygotowanie i przesłanie sprawozdania w BDO, a także złożenie wniosku rejestrowego, aktualizacyjnego i o wykreślenie posiada tylko użytkownik główny. To jest odpowiedź ze strony BDO "pytania i odpowiedzi"



F4odpowiedz

Gość

24 czerwiec 2020 o 21:47

agnieszka napisał:


Antonio napisał:


mam pytanie odnośnie sprawozdań składanych przez użytkowników


podrzędnych. Poczytałem trochę na forum i jeśli użytkownik podrzędny


chce zrobić sprawozdania musi pierw zrobić wniosek aktualizacyjny, w


którym dołączy pełnomocnictwo. Tylko rozpatrywanie wniosków akt też


zajmuje urzędom trochę czasu...Dobrze to rozumiem ? próbując w tej


chwili stworzyć sprawozdanie jako użytkownik podrzędny nie mam


możliwości wybrania z listy swojej firmy, czyli tej której ma dotyczyć


sprawozdanie. Tak jak by nie było jej w liście podmiotów...Po dosłaniu pełnomocnictwa umożliwią mi taką opcję ?



Podpinam się pod pytaniem. Też jestem użytkownikiem podrzędnym i wpisując swoją firmę nie ma jej na liście.


Do sprawozdania o produktach (tego ostatniego) można normalnie dołączyć pełnomocnictwo - tak jak przy wniosku rejestracyjnym. Utworzyć sprawozdanie może użytkownik podrzędny - wiem, że BDO twierdzi inaczej, ale tak wychodzi z praktyki. Natomiast wysłać je może tylko użytkownik główny - i to jest chyba tak, jak to powinno działać.  Natomiast sprawozdanie komunalne może utworzyć i wysłać zarówno podrzędny jak  i główny - pełnomocnictwa się nie da dołączyć w żaden sposób.
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

25 czerwiec 2020 o 09:28

Gość napisał:


agnieszka napisał:




Antonio napisał:



mam pytanie odnośnie sprawozdań składanych przez użytkowników



podrzędnych. Poczytałem trochę na forum i jeśli użytkownik podrzędny



chce zrobić sprawozdania musi pierw zrobić wniosek aktualizacyjny, w



którym dołączy pełnomocnictwo. Tylko rozpatrywanie wniosków akt też



zajmuje urzędom trochę czasu...Dobrze to rozumiem ? próbując w tej



chwili stworzyć sprawozdanie jako użytkownik podrzędny nie mam



możliwości wybrania z listy swojej firmy, czyli tej której ma dotyczyć



sprawozdanie. Tak jak by nie było jej w liście podmiotów...Po dosłaniu pełnomocnictwa umożliwią mi taką opcję ?




Podpinam się pod pytaniem. Też jestem użytkownikiem podrzędnym i wpisując swoją firmę nie ma jej na liście.





Do sprawozdania o produktach (tego ostatniego) można normalnie dołączyć pełnomocnictwo - tak jak przy wniosku rejestracyjnym. Utworzyć sprawozdanie może użytkownik podrzędny - wiem, że BDO twierdzi inaczej, ale tak wychodzi z praktyki. Natomiast wysłać je może tylko użytkownik główny - i to jest chyba tak, jak to powinno działać.  Natomiast sprawozdanie komunalne może utworzyć i wysłać zarówno podrzędny jak  i główny - pełnomocnictwa się nie da dołączyć w żaden sposób.
Użytkownik podrzędny powinien mieć możliwość przygotowania sprawozdania bez zbędnych formalności. Tym bardziej ,że to on zajmuje się ewidencją,wprowadza dane itp. Jestem użytkownikiem podrzędnym ,a mój szef głównym.Mam iść do niego z prośbą o pozwolenie , o pełnomocnictwo ? Czy rzucić mu dane ,a on niech sobie wprowadza ?

F4odpowiedz

Gość

25 czerwiec 2020 o 13:13

Gość napisał:

dzień dobry,
Jak wygląda sytuacja jeżeli ktoś ma podpisaną umowę z organizacją odzysku, to czy w dalszym ciągu to organizacja składa sprawozdania w imieniu podmiotu?? Jest to gdzieś napisane? Jest tutaj ktoś kto ma podobny przypadek i większą wiedzę w tym zakresie?


nikt nic nie wie w tej sprawie???
F4odpowiedz

Gość

25 czerwiec 2020 o 16:29

Nidzie nie jest napisane, masz to w umowie z O.O.
To oni składaja sprawozdanie  do Urzędu Marszałkowskiego (tak jak do tej pory) tylko elektronicznie poprzez BDO. 

F4odpowiedz

Gość

25 czerwiec 2020 o 23:11

Gość napisał:


Gość napisał:


dzień dobry,
Jak wygląda sytuacja jeżeli ktoś ma podpisaną umowę z organizacją odzysku, to czy w dalszym ciągu to organizacja składa sprawozdania w imieniu podmiotu?? Jest to gdzieś napisane? Jest tutaj ktoś kto ma podobny przypadek i większą wiedzę w tym zakresie?



nikt nic nie wie w tej sprawie???


Organizacja odzysku składa w imieniu podmiotu sprawozdanie w zakresie, w jakim mamy z nimi podpisana umowę, najczęściej w zakresie wprowadzonych opakowań na rynek. Tak więc są działy, w których sprawozdanie w imieniu podmiotu może wypełnić organizacja odzysku, a są takie działy, które musimy wypełnić sami.
F4odpowiedz

Gość

26 czerwiec 2020 o 08:26

Gość napisał:


Gość napisał:


dzień dobry,
Jak wygląda sytuacja jeżeli ktoś ma podpisaną umowę z organizacją odzysku, to czy w dalszym ciągu to organizacja składa sprawozdania w imieniu podmiotu?? Jest to gdzieś napisane? Jest tutaj ktoś kto ma podobny przypadek i większą wiedzę w tym zakresie?



nikt nic nie wie w tej sprawie???


A ja proponuję skontaktować się ze swoją organizacją odzysku. Osobiście spotkałam się z kilkoma podejściami.

Jeśli organizacja jest rzetelna, to nawet jak nie będzie "mogła złożyć" sprawozdania w naszym imieniu to chociaż powinni pokierować jak je wypełnić. 
F4odpowiedz

Gość

29 czerwiec 2020 o 11:04

Czy ktoś wypełniał już sprawozdanie o odebranych odpadach w BDO ?
Chodzi o dział VI tabela "A". W pozycji "Masa odpadów komunalnych w tonach [Mg]" wpisujemy to samo co w okienku niżej "Masa odpadów przekazanych do przygotowania do ponownego użycia i recyklingu w tonach [Mg]" ?



F4odpowiedz

Gość

30 czerwiec 2020 o 09:11

ANNA napisał:

Dzień dobry wszystkim ,Mam pytanie odnośnie wniosku aktualizacyjnego ,potrzebuje złożyć wniosek o wydanie kolejnej decyzji ,nie wiem czy tak tez powinno się to odbywać jeśli nie to bardzo proszę mnie naprowadzić w jaki sposób mogę uzyskać kolejną decyzję ? .Jak złozyc wniosek aktualizacyjny na wytwarzanie odpadów ? .Proszę o wskazówki 
Z góry dziękuję .


Nikt ?nic? 
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter