Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

08 czerwiec 2020 o 12:32

Czy sporządzając sprawozdanie o produktach i opakowaniach na samym końcu mogę po prostu dołączyć w pdfie (jeden dokument) skan pełnomocnictwa opatrzonego zwykłym podpisem + potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej jako "inny dokument"?

F4odpowiedz

Gość

09 czerwiec 2020 o 08:53

Gość napisał:

Czy sporządzając sprawozdanie o produktach i opakowaniach na samym końcu mogę po prostu dołączyć w pdfie (jeden dokument) skan pełnomocnictwa opatrzonego zwykłym podpisem + potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej jako "inny dokument"?


Ktoś coś??
F4odpowiedz

Gość

09 czerwiec 2020 o 09:05

Gość napisał:

Jeżeli mamy podpisaną umowę z organizacją odzysku to czy ta organizacja za nas składa sprawozdania w zakresie m.in. wprowadzania na rynek produktów w opakowaniach, sprzętów

elektrycznych i elektronicznych, baterii i akumulatorów  ?? My rozumiem składamy tylko sprawozdanie w zakresie produktów w opakowaniach eksportowanych za granicę?



Nie jest to do końca jasne. Proponuje skontaktować się ze swoją organizacją odzysku.

W teorii organizacja musiałabym mieć dostęp do twojego BDO, aby zrobić to sprawozdanie.

F4odpowiedz

Gość

09 czerwiec 2020 o 09:34

Gość napisał:


Gość napisał:


Czy sporządzając sprawozdanie o produktach i opakowaniach na samym końcu mogę po prostu dołączyć w pdfie (jeden dokument) skan pełnomocnictwa opatrzonego zwykłym podpisem + potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej jako "inny dokument"?



Ktoś coś??


W Instrukcji elektronicznych wniosków dostępnej na stronie BDO jest zapisane, że składane "pełnomocnictwo powinno być poświadczone przez Podpis Zaufany lub opatrzone podpisem osobistym zweryfikowanym za pomocą Certyfikatu Kwalifikowanego osoby uprawnionej do wystawienia takiego pełnomocnictwa".

F4odpowiedz

Mara004

Liczba postów: 39

Od: 22.04.2020

09 czerwiec 2020 o 10:39

Gość napisał:

Czy sporządzając sprawozdanie o produktach i opakowaniach na samym końcu mogę po prostu dołączyć w pdfie (jeden dokument) skan pełnomocnictwa opatrzonego zwykłym podpisem + potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej jako "inny dokument"?


Obecnie występuje problem z dodawanie pełnomocnictwa , u mnie wyskakuje błąd. Kontaktowałam się z BDO, ich rady: nie używać polskich znaków w nazwie pliku, lub skontaktować się z urzędem czy jest obowiązek dodawania pełnomocnictw. Urząd nie wie jak podejść do sprawozdań, bo to nowość i nic nie poradzi na pełnomocnictwa, więc sprawozdanie czeka. Z kolei drugi konsultant poradził się wstrzymać, bo będą poprawiać sprawozdnia....
F4odpowiedz

Gość

19 czerwiec 2020 o 08:36

dzień dobry, mam takie pytanie. W wyniku przetworzenia innych odpadów powstał nam kod 17 01 07, w sprawozdaniu będzie to ujęte  w ilości odpadów wytworzonych natomiast, czy powinnam tą wartość uwzględnić także w ilości zebranych odpadów, bo pierw je składowaliśmy u siebie zanim zostały przekazane dalej? Proszę o pomoc. 

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

19 czerwiec 2020 o 10:27

Gość napisał:

dzień dobry, mam takie pytanie. W wyniku przetworzenia innych odpadów powstał nam kod 17 01 07, w sprawozdaniu będzie to ujęte  w ilości odpadów wytworzonych natomiast, czy powinnam tą wartość uwzględnić także w ilości zebranych odpadów, bo pierw je składowaliśmy u siebie zanim zostały przekazane dalej? Proszę o pomoc. 

Odpad ,który jest wytworzony w ramach przetworzenia nie będzie jako - zebrany tylko wytworzony. Odpady do przetworzenia są w przyjętych ,a potem powstaje z nich odpad ,który jest w zakładce wytworzony i przekazany dalej . Pamiętajmy ,że odpad zebrany ,to taki ,który   nie zmienia składu odpadów i nie powoduje zmiany klasyfikacji odpadu. Czyli  nie przetwarzany, a ewentualnie wstępnie sortujemy i przekazujemy dalej pod tym samym kodem. W sprawozdaniu będzie ten kod 17 01 07 widniał jako wytworzony.

F4odpowiedz

ANNA

19 czerwiec 2020 o 11:01

Dzień dobry wszystkim ,Mam pytanie odnośnie wniosku aktualizacyjnego ,potrzebuje złożyć wniosek o wydanie kolejnej decyzji ,nie wiem czy tak tez powinno się to odbywać jeśli nie to bardzo proszę mnie naprowadzić w jaki sposób mogę uzyskać kolejną decyzję ? .Jak złozyc wniosek aktualizacyjny na wytwarzanie odpadów ? .Proszę o wskazówki 
Z góry dziękuję .

F4odpowiedz

MonikaHaj.

19 czerwiec 2020 o 11:41

Witam,

z tego co próbuję, do systemu BDO można już wpisywać sprawozdania roczne za 2019r., ale mam problem w zakwalifikowaniu naszej działalności pod:

RODZAJ PODMIOTU I DANE PODMIOTU SKŁADAJĄCEGO SPRAWOZDANIE
Jesteśmy firmą wytwarzającą odpady z naszej działalności (produkcja maszyn). Czy mogę się zakwalifikować do pkt.1 w rodzajach podmiotu składającego sprawozdanie? Pod pozostałe 10 pkt. nie pasuję.
F4odpowiedz

Gonia0078

Liczba postów: 37

Od: 06.11.2018

19 czerwiec 2020 o 12:18

Witam, dziś na inforlinii BDO powiedzieli mi że te sprawozdania (nawet komunalne) są jeszcze niedopracowane, termin jest przesunięty na sierpień więc zeby jeszcze nie składać nic

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter