Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

19 czerwiec 2020 o 17:13

MonikaHaj. napisał:


Witam,

z tego co próbuję, do systemu BDO można już wpisywać sprawozdania roczne za 2019r., ale mam problem w zakwalifikowaniu naszej działalności pod:


RODZAJ PODMIOTU I DANE PODMIOTU SKŁADAJĄCEGO SPRAWOZDANIE
Jesteśmy firmą wytwarzającą odpady z naszej działalności (produkcja maszyn). Czy mogę się zakwalifikować do pkt.1 w rodzajach podmiotu składającego sprawozdanie? Pod pozostałe 10 pkt. nie pasuję.


Sprawozdań dla wytwórców jeszcze nie ma . Te dostępne dotyczą m.in wprowadzających opakowania ale jak któs napisał zawierają błędy więc lepiej sie wstrzymać ze składaniem. 
F4odpowiedz

Gość

22 czerwiec 2020 o 09:07

MonikaHaj. napisał:


Witam,

z tego co próbuję, do systemu BDO można już wpisywać sprawozdania roczne za 2019r., ale mam problem w zakwalifikowaniu naszej działalności pod:


RODZAJ PODMIOTU I DANE PODMIOTU SKŁADAJĄCEGO SPRAWOZDANIE
Jesteśmy firmą wytwarzającą odpady z naszej działalności (produkcja maszyn). Czy mogę się zakwalifikować do pkt.1 w rodzajach podmiotu składającego sprawozdanie? Pod pozostałe 10 pkt. nie pasuję.


Dzień dobry, tylko to sprawozdania, które zostało ostatnio dodane nie dotyczy wytworzonych odpadów. Te "rodzaje działalności" o których piszesz, to rodzaje sprawozdań, które możesz złożyć. Jeśli, nie prowadzisz żadnej z tych "rodzajów działalności" to nie składasz tego sprawozdania.

F4odpowiedz

Gonia0078

Liczba postów: 37

Od: 06.11.2018

22 czerwiec 2020 o 09:19

Czy sprawozdanie na podstawie Art. 75ust 1 ustawy o odpadach
(zbierający o którym mowa w rozumieniu art.4 ustawy o zuzytym sprzęcie )
- byłe sprawozdanie do GIOŚ, będzie teraz w zakładce sprawozdawczości na BDO jako Sprawozdawczość z zakresu
produktów opakowań i gospodarowania odpadami? czy Sprawozdania o
wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami?

jak wchodzę
w zakładkę sprawozdawczość -> Sprawozdawczość z zakresu produktów opakowań
i gospodarowania odpadami, to nie mam tam opcji zaznaczenia zbierającego
zużyty sprzęt, jest tylko wprowadzający, autoryzowany przedstawiciel, i
organizacja odzysku
F4odpowiedz

Gość

22 czerwiec 2020 o 09:32

Pytanie:

jestem jednoosobową działalnością gospodarczą - warsztat samochodowy.  Muszę złożyć roczne sprawozdanie odpadowe. Jestem w tym zupełnie zielony. W zeszłym roku oddawałem do utylizacji tylko  filtry olejowe i czyściwo w małych ilościach. Mam na to papier. Nie mam tego zarejestrowanego w systemie BDO. Jest mi ktoś w stanie pomóc - w którym dziale -  w systemie BDO - w sprawozdawczości - mam zaznaczyć oddane filtry i czyściwo???

F4odpowiedz

Gość

22 czerwiec 2020 o 09:45

Gość napisał:



Pytanie:



jestem jednoosobową działalnością gospodarczą - warsztat samochodowy. Muszę złożyć roczne sprawozdanie odpadowe. Jestem w tym zupełnie zielony. W zeszłym roku oddawałem do utylizacji tylko filtry olejowe i czyściwo w małych ilościach. Mam na to papier. Nie mam tego zarejestrowanego w systemie BDO. Jest mi ktoś w stanie pomóc - w którym dziale - w systemie BDO - w sprawozdawczości - mam zaznaczyć oddane filtry i czyściwo???




TERMIN składania zbiorczego zestawienia danych o rodzajach i ilości odpadów, o sposobach gospodarowania nimi oraz instalacjach i urządzeniach służących do odzysku i unieszkodliwiania odpadów za 2019 rok został przesunięty do dnia 31 października 2020 r. 
Nie ma jeszcze aktywnego sprawozdania w systemie BDO dla odpadów.

F4odpowiedz

Antonio

Liczba postów: 30

Od: 18.10.2019

23 czerwiec 2020 o 10:01

mam pytanie odnośnie sprawozdań składanych przez użytkowników
podrzędnych. Poczytałem trochę na forum i jeśli użytkownik podrzędny
chce zrobić sprawozdania musi pierw zrobić wniosek aktualizacyjny, w
którym dołączy pełnomocnictwo. Tylko rozpatrywanie wniosków akt też
zajmuje urzędom trochę czasu...Dobrze to rozumiem ? próbując w tej
chwili stworzyć sprawozdanie jako użytkownik podrzędny nie mam
możliwości wybrania z listy swojej firmy, czyli tej której ma dotyczyć
sprawozdanie. Tak jak by nie było jej w liście podmiotów...Po dosłaniu pełnomocnictwa umożliwią mi taką opcję ?

F4odpowiedz

Gość

24 czerwiec 2020 o 10:36

dzień dobry,
Jak wygląda sytuacja jeżeli ktoś ma podpisaną umowę z organizacją odzysku, to czy w dalszym ciągu to organizacja składa sprawozdania w imieniu podmiotu?? Jest to gdzieś napisane? Jest tutaj ktoś kto ma podobny przypadek i większą wiedzę w tym zakresie?

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

24 czerwiec 2020 o 11:36

Antonio napisał:

mam pytanie odnośnie sprawozdań składanych przez użytkowników

podrzędnych. Poczytałem trochę na forum i jeśli użytkownik podrzędny

chce zrobić sprawozdania musi pierw zrobić wniosek aktualizacyjny, w

którym dołączy pełnomocnictwo. Tylko rozpatrywanie wniosków akt też

zajmuje urzędom trochę czasu...Dobrze to rozumiem ? próbując w tej

chwili stworzyć sprawozdanie jako użytkownik podrzędny nie mam

możliwości wybrania z listy swojej firmy, czyli tej której ma dotyczyć

sprawozdanie. Tak jak by nie było jej w liście podmiotów...Po dosłaniu pełnomocnictwa umożliwią mi taką opcję ?


Podpinam się pod pytaniem. Też jestem użytkownikiem podrzędnym i wpisując swoją firmę nie ma jej na liście.
F4odpowiedz

Gość

24 czerwiec 2020 o 11:48

Jakiej liście? Logujesz się do BDO jako uzytkownik podrzędny, masz możliwość wystawiania KPO ale sprawozdanie złożyc może tylko uzytkownik główny. Taka osoba loguje się poprzez profil zaufany. Dodatkowo jeśli jest uzytkownikiem głownym a nie jest upowazniona do reprezentowania podmiotu to może zrobić sprawozdania i wysałc je ze swojego konta ale musi dołaczyć pełnomocnictwo. 
Nie wysyła się pełnomocnictwa do BDO, żeby ustanowić się uzytkownikiem głownym. Inny uzutkownik głowny musi ci wysła c"zaproszenie" albo logujesz się do BDO za pomoca profilu i przypisujesz się do konta danej firmy. 

F4odpowiedz

Antonio

Liczba postów: 30

Od: 18.10.2019

24 czerwiec 2020 o 14:43

chyba uzupełniają dane bo dziś już cześć sprawozdania jest uzupełniona o dane mojej firmy. Prędzej tego nie było i gdy próbowałem wpisywać pokazywała mi się lista podmiotów.. pusta lista. Teraz jest ok.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter