Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

08 lipiec 2020 o 13:16

Gość napisał:


Gość napisał:


nie mogę uzupełnić działu XI - o wytworzonych odpadach. 
Wcześniej zrobiłam wszystko tak jak powinno być - dodałam siedzibie w dziale I. 
Czy macie może jakieś wskazówki jak to wypełnić ? 



ja mam dokładnie ten sam problem. Zgłosiłem to już na infolinii BDO. Pani kazała się wstrzymać z sprawozdaniem tak z tydzień/dwa
Wiadomo coś nowego w tej sprawie? mam ten sam problem, dział I wypełniony, a nie mogę wprowadzić MKzŚ w dziale XI,
nie wyszukuje w pasku MKzŚ, pusto, ręcznie nie wpiszesz tylko należy wybrać z listy i tylko ikona ładowania (bez tego nie da się dalej przejść).

F4odpowiedz

Gość

08 lipiec 2020 o 13:22

Wypełniając dział XI "Informacja o wytworzonych
odpadach" należy podać wartość Suchej masy odpadów w tonach s.m. [Mg s.m.]
* ...ale jak do tego należy podejść przy kodach odpadów innych niż np. osady
ściekowe? Należy jakoś "wyczarować" tą wartość? ...bo przy wielu
kodach odpadów mogą być odpad w postaci zarówno stałej jak i płynnej np. 16 03
06. Ktoś doradzi? Ktoś pomoże? Z góry dziękuję :)


F4odpowiedz

Gość

08 lipiec 2020 o 13:24

czy ktoś wie który dział w BDO powinnam wypełnić jako gabinet weterynaryjny (wytwórca odpadów) - Dział XI czy Dział XII?

F4odpowiedz

Gość

09 lipiec 2020 o 09:15

Gość napisał:



Wypełniając dział XI "Informacja o wytworzonych

odpadach" należy podać wartość Suchej masy odpadów w tonach s.m. [Mg s.m.]

* ...ale jak do tego należy podejść przy kodach odpadów innych niż np. osady

ściekowe? Należy jakoś "wyczarować" tą wartość? ...bo przy wielu

kodach odpadów mogą być odpad w postaci zarówno stałej jak i płynnej np. 16 03

06. Ktoś doradzi? Ktoś pomoże? Z góry dziękuję :)



Też chciałbym to wiedzieć, w sprawozdaniu papierowym nigdy tego pola nie wypełnialiśmy. Teraz należy wpisać 0 czy taką samą wartość jak odebranych odpadów? Wytwarzamy 15 głównie  i 18. 

F4odpowiedz

Gość

09 lipiec 2020 o 09:57

Ja wpisywałam te same wartości, sprawozdanie udało sie wysłać pobrałam UPO ale samego sprawozdania już sie nie da pobrać....więc nie wiem jak udowodnic co się złożyło

F4odpowiedz

Gość

09 lipiec 2020 o 11:52

Gość napisał:

Ja wpisywałam te same wartości, sprawozdanie udało sie wysłać pobrałam UPO ale samego sprawozdania już sie nie da pobrać....więc nie wiem jak udowodnic co się złożyło


upo jest potwierdzeniem złożenia i musi wystarczyć. 
F4odpowiedz

Gość

10 lipiec 2020 o 13:27

Jak ktoś wytwarza tylko odpady to czy trzeba uzupełnić tylko dział XI czy XIII tez? Nie wiem jak mam ująć, że odpady zosały przekazane dalej. Wytwarzam odpady głównie z działu 17 

F4odpowiedz

Gość

11 lipiec 2020 o 20:17

Czy podczas uzupełniania przyjętych odpadów na zbieranie należy uwzględnić tylko odpady od firm czy również te od osób fizycznych, klasyfikowane jako odpady komunalne? 

F4odpowiedz

Gość

13 lipiec 2020 o 07:51

Jak mam wpisać w sprawozdaniu komunalnym za 2019 rok w dziale III zakładka B (informacja o odpadach kom. ulegających biodegradacji) nazwę instalacji, która jest w Niemczech??? W BDO nie ma zagranicznych instalacji oraz adresów.

F4odpowiedz

Gość

13 lipiec 2020 o 08:19

Gość napisał:

Czy podczas uzupełniania przyjętych odpadów na zbieranie należy uwzględnić tylko odpady od firm czy również te od osób fizycznych, klasyfikowane jako odpady komunalne? 


Odpady zebrane od osób fizycznych (tylko pytanie czy odebraliście je, czy os. fizyczne sami dostarczyli odpad?
Z tego co się orientuję to od osób fizycznych składa się sprawozdanie komunalne...
Jeśli ktoś ma podstawy prawne, to proszę o informację jak ująć te odpady.
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter