Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

30 czerwiec 2020 o 09:18

Wniosek o wydanie decyzji na wytwarzanie czy zmiane takiej decyzji składa się do własciwego starosty/prezydenta miasta ewentualnie marszalka województwa, następnie marszałek dokonuje wpisu akualizacyjnego w BDO w działe XI.

F4odpowiedz

Gonia0078

Liczba postów: 37

Od: 06.11.2018

30 czerwiec 2020 o 09:49

Gość napisał:



Czy ktoś wypełniał już sprawozdanie o odebranych odpadach w BDO ?

Chodzi o dział VI tabela "A". W pozycji "Masa odpadów komunalnych w tonach [Mg]" wpisujemy to samo co w okienku niżej "Masa odpadów przekazanych do przygotowania do ponownego użycia i recyklingu w tonach [Mg]" ?







Mi tłumaczyli w urzedzie marszałkowskim  tak że masa odpadów komunalnych to masa odebrana, a masa odpadów przekazanych do przygotowania.. to informacja z instalacji. I pojawia mi się tu problem odpadów wysortowanych, tj. 15 01 04 wysortowanych z 20 03 01 - odebranych mam 0 a wysortowanych np. 5 ton - a BDO nie przyjmuje wartości zerowej. Czekam do sierpnia może coś zmodyfikują
F4odpowiedz

Gość

02 lipiec 2020 o 11:33

W jaki sposób wypełnić dział XI dla odpadów wytworzonych w ramach usług w wojewodztwie (innym niż województwo siedziby) skoro w Dziale I Tabela 1. Dane identyfikujące podmiot sporządzający sprawozdanie oraz zakres przekazywanych danych będzie ograniczony do możliwości wyboru wyłącznie tych MPD z obrębu województwa tożsamego ze wskazanym Adresatem tj. Marszałkiem Województwa?

F4odpowiedz

Gość

02 lipiec 2020 o 17:11

Gość napisał:

W jaki sposób wypełnić dział XI dla odpadów wytworzonych w ramach usług w wojewodztwie (innym niż województwo siedziby) skoro w Dziale I Tabela 1. Dane identyfikujące podmiot sporządzający sprawozdanie oraz zakres przekazywanych danych będzie ograniczony do możliwości wyboru wyłącznie tych MPD z obrębu województwa tożsamego ze wskazanym Adresatem tj. Marszałkiem Województwa?


Nie da się, nie przemyśleli tego. Sprawozdanie ma trochę błędów merytorycznych.
F4odpowiedz

Gość

02 lipiec 2020 o 20:50

Gość napisał:

W jaki sposób wypełnić dział XI dla odpadów wytworzonych w ramach usług w wojewodztwie (innym niż województwo siedziby) skoro w Dziale I Tabela 1. Dane identyfikujące podmiot sporządzający sprawozdanie oraz zakres przekazywanych danych będzie ograniczony do możliwości wyboru wyłącznie tych MPD z obrębu województwa tożsamego ze wskazanym Adresatem tj. Marszałkiem Województwa?

Do każdego  marszałka  oddzielne sprawozdanie 

F4odpowiedz

Gość

02 lipiec 2020 o 21:42

Hej, mam pytanie: czy wpisujecie do sprawozdania za rok 2019 odpady z grupy 20 (odpady wytworzone)?

F4odpowiedz

Gość

03 lipiec 2020 o 08:37

Gość napisał:

Hej, mam pytanie: czy wpisujecie do sprawozdania za rok 2019 odpady z grupy 20 (odpady wytworzone)?


Ja akurat tak, bo wytwarzam odpady w ramach świadczenia usług z czyszczenia ulic i parków (20 03 02). Są to odpady klasyfikowane jako komunalkowe (z grupy 20), bo nie ma w katalogu odpadów lepszego kodu. Ujmuje ten kod na sprawozdaniu o wytwarzanych odpadach.

Ale jeśli prowadzisz firmę i odbierają od Ciebie odpady komunalne, które wytwarzają pracownicy/klienci to nie ujmujesz ich w ewidencji i na srawozdaniu.


F4odpowiedz

Gość

03 lipiec 2020 o 09:30

Gość napisał:


Gość napisał:


W jaki sposób wypełnić dział XI dla odpadów wytworzonych w ramach usług w wojewodztwie (innym niż województwo siedziby) skoro w Dziale I Tabela 1. Dane identyfikujące podmiot sporządzający sprawozdanie oraz zakres przekazywanych danych będzie ograniczony do możliwości wyboru wyłącznie tych MPD z obrębu województwa tożsamego ze wskazanym Adresatem tj. Marszałkiem Województwa?

Do każdego  marszałka  oddzielne sprawozdanie 



To wiem, tylko zakładam kolejne sprawozdanie do nowego marszałka i działe XI nie da się wpisac kodów bez wybranego wcześniej miejsca prowadzenia działalności a ja w tym województwie nie mam MPD, zarejestrowałam tylko w działe XII rejestru kody i działalność na terenie całej Polski...
F4odpowiedz

Asz

03 lipiec 2020 o 09:50

Czy jeżeli sprawozdania za 2019 do burmistrzów/wójtów są przesunięta na koniec sierpnia to te za I półrocze 2020 jaki mają termin?

F4odpowiedz

Gość

03 lipiec 2020 o 10:35

nie mogę uzupełnić działu XI - o wytworzonych odpadach. 
Wcześniej zrobiłam wszystko tak jak powinno być - dodałam siedzibie w dziale I. 
Czy macie może jakieś wskazówki jak to wypełnić ? 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter