Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

28 maj 2020 o 14:00

Gość napisał:


Aggie82 napisał:






Witam,


Bardzo proszę o informację w jakiej wysokości mogą zostać narzucone na przedsiębiorstwo kary finansowe z tytułu


braku złożenia sprawozdania?





Wiem, że jeśli chodzi o kary za niezłożenie


sprawozdań to zastosowanie tu mają dwa artykuły z Ustawy o odpadach:




Art. 180a. Kto, wbrew obowiązkowi, o którym mowa w


art. 76, nie składa sprawozdania, podlega karze grzywny.





Art. 193. Orzekanie w sprawach, o których mowa w


art. 171–192 następuje na zasadach i w trybie określonych w ustawie z dnia 24


sierpnia 2001 r. – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (Dz. U. z 2018


r. poz. 475, z późn. zm.13).




Jednak jakie są to kwoty i z jakich artykułów wynikają?




Dziękuję i pozdrawiam












W przypadku kary grzywny za brak złożenia sprawozdania jej wysokość została określona zgodnie z art. 24 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. - Kodeks wykroczeń i wynosi  od 20 do 5000 zł.



Kwoty grzywny wynikają z taryfikatora mandatowego WIOŚ. W tamtym roku było to 400 zł.

F4odpowiedz

Gość

02 czerwiec 2020 o 10:23

Z tego co widze to właśnie dziś w BDO pojawiła się opcja wprowadzenia sprawozdania o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami.

F4odpowiedz

Gość

02 czerwiec 2020 o 10:55

Gość napisał:

Z tego co widze to właśnie dziś w BDO pojawiła się opcja wprowadzenia sprawozdania o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami.


Czy w tym miejscu składa się sprawozdanie za ZSEIE? Pozdrawiam.
F4odpowiedz

Gość

02 czerwiec 2020 o 11:45

Gość napisał:

Z tego co widze to właśnie dziś w BDO pojawiła się opcja wprowadzenia sprawozdania o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami.


Ale tylko o  "gospodarowaniu odpadami z nich powstającymi"
F4odpowiedz

Gość

02 czerwiec 2020 o 13:13

Gość napisał:

Z tego co widze to właśnie dziś w BDO pojawiła się opcja wprowadzenia sprawozdania o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami.

Witam termin został wydłużony do końca października jeśli chodzi o sprawozdanie za 2019

F4odpowiedz

Gość

02 czerwiec 2020 o 22:08

Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie sprawozdań zerowych, jeżeli nie podmiot odbierający odpady komunalne z terenu danej gminy odbiera odpady tylko z posesji niezamieszkałych to czy w takim przypadku należy złożyć do gminy dwa sprawozdania tzn. właściwe z ilości odebranych z posesji niezamieszkałych oraz zerowe z posesji zamieszkałych? Będę wdzięczna za podpowiedź :) Pozdrawiam

F4odpowiedz

Mara004

Liczba postów: 39

Od: 22.04.2020

03 czerwiec 2020 o 09:17

Ktoś ma problem z dodaniem pełnomocnictwa do sprawozdania? Wyskakuje mi błąd.

F4odpowiedz

Gość

03 czerwiec 2020 o 10:20

Gość napisał:


Gość napisał:


Z tego co widze to właśnie dziś w BDO pojawiła się opcja wprowadzenia sprawozdania o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami.



Ale tylko o  "gospodarowaniu odpadami z nich powstającymi"

Pojawiła się ale nie dla wszystkich
F4odpowiedz

Gość

03 czerwiec 2020 o 10:29

No właśnie - czyli póki co "zwykły wytwarzający" nie może złożyć jeszcze sprawozdania za 2019 rok?
Nie widzę tam opcji WYTWARZAJĄCY ODPADY przy wyborze "Rodzaj podmiotu*" 

F4odpowiedz

Gość Marta N

03 czerwiec 2020 o 10:43

Witam wszystkich
Jestem nowa w temacie i potrzebuje pomocy. Czy do obliczania poziomów recyklingu mogę wliczyć odzysk z linii, który z powodu braku odbiorcy nie został sprzedany? Stan magazynowy przejdzie zatem na następny rok sprawozdawczy i prawdopodobnie zostanie sprzedany w roku kolejnym. Jeśli tak, to jakim dokumentem okazać się w przypadku gdy gmina zażąda potwierdzeń przekazania odpadów do recyklingu? Będę wdzięczna za pomoc.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter