Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

03 czerwiec 2020 o 16:02

Gość napisał:

No właśnie - czyli póki co "zwykły wytwarzający" nie może złożyć jeszcze sprawozdania za 2019 rok?
Nie widzę tam opcji WYTWARZAJĄCY ODPADY przy wyborze "Rodzaj podmiotu*" 


Dokładnie, nie pojawiło się sprawozdanie dla wytwórców odpadów.
F4odpowiedz

Gość

04 czerwiec 2020 o 11:24

do kiedy jest termin składania sprawozdania zbierającego zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (dawne sprawozdanie do GUS)

F4odpowiedz

Gość

04 czerwiec 2020 o 14:59

Gość napisał:

do kiedy jest termin składania sprawozdania zbierającego zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (dawne sprawozdanie do GUS)


Zbierający zużyty sprzęt składa sprawozdanie do 31 października za rok 2019.
F4odpowiedz

Gość m

05 czerwiec 2020 o 11:39

Bardzo proszę o pomoc.
Chce złożyć sprawozdanie za 2019 r. Jesteśmy firmą z zakresu ochrony zdrowia i wytwarzamy odpady medyczne - kod odpadów 180103.

Wchodząc na sprawozdania wpisuje adresata, niżej jest Dane podmiotu sporządzającego sprawozdanie i próbuje tam wpisywać nazwę, czy nip ale nic mi nie wyskakuje (?) nie ma pojęcia dlaczego.

kolejny problem: rodzaj podmiotu: mamy zanaczyć punkt pierwszy? Wprowadzający na terytorium kraju produkty, o których mowa w ustawie z
dnia 11 maja 2001 r. o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie
gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej
zadne inne nie pasują.

niżej dane podmiotu składającego sprawozdanie - i znów nic mi nie wyszukuje i nie moge przejść do kolejnych punktów sprawozdań.

Czy ktoś wie jak to rozwiązać?

Bede wdzieczna za pomoc


F4odpowiedz

jaga

Liczba postów: 1

Od: 05.06.2020

05 czerwiec 2020 o 12:30

jestem tu nowa i będą ogromnie wdzięczna za pomoc.
Prowadzę działalność kwalifikującą się do prowadzenia uproszczonej ewidencji odpadów. Jestem w systemie BDO. Wytwarzam zwykle odpady komunalne oraz raz na pół roku oddaje odpad który wcześniej gromadzę bo na bieżąco wytwarzam jego niewielką ilość. Wszystko za pomocą papierowych kart przekazania odpadów. W jaki sposob mam zrobić sprawozdanie za 2019 rok ? Wysłac wszystkie karty do Marszałka pocztą czy musze to zrobić w jakiś sposób w systemie?

z góry dzięki 

F4odpowiedz

Gość

08 czerwiec 2020 o 08:30

Gość m napisał:


Bardzo proszę o pomoc.

Chce złożyć sprawozdanie za 2019 r. Jesteśmy firmą z zakresu ochrony zdrowia i wytwarzamy odpady medyczne - kod odpadów 180103.




Wchodząc na sprawozdania wpisuje adresata, niżej jest Dane podmiotu sporządzającego sprawozdanie i próbuje tam wpisywać nazwę, czy nip ale nic mi nie wyskakuje (?) nie ma pojęcia dlaczego.




kolejny problem: rodzaj podmiotu: mamy zanaczyć punkt pierwszy? Wprowadzający na terytorium kraju produkty, o których mowa w ustawie z

dnia 11 maja 2001 r. o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie

gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej

zadne inne nie pasują.



niżej dane podmiotu składającego sprawozdanie - i znów nic mi nie wyszukuje i nie moge przejść do kolejnych punktów sprawozdań.



Czy ktoś wie jak to rozwiązać?



Bede wdzieczna za pomoc






Jeśli chcesz złożyć sprawozdanie dot. wytworzonych przez firmę odpady - to nie zostało ono jeszcze udostępnione w BDO.

Musisz jeszcze poczekać. Termin składania tego sprawozdania został przesunięty na 31 października


F4odpowiedz

Gość

08 czerwiec 2020 o 08:37

jaga napisał:

jestem tu nowa i będą ogromnie wdzięczna za pomoc.
Prowadzę działalność kwalifikującą się do prowadzenia uproszczonej ewidencji odpadów. Jestem w systemie BDO. Wytwarzam zwykle odpady komunalne oraz raz na pół roku oddaje odpad który wcześniej gromadzę bo na bieżąco wytwarzam jego niewielką ilość. Wszystko za pomocą papierowych kart przekazania odpadów. W jaki sposob mam zrobić sprawozdanie za 2019 rok ? Wysłac wszystkie karty do Marszałka pocztą czy musze to zrobić w jakiś sposób w systemie?

z góry dzięki 


Sprawozdanie za rok 2019 w zakresie wytworzonych przez firmę odpadów składasz za pomocą BDO. Jest tam specjalna zakłada - SPRAWOZDANIA. To sprawozdanie nie zostało jeszcze udostępnione w BDO - więc z jego złożeniem trzeba czekać.  Podejrzewam, że dla wytwórców odpadów będzie trzeba samodzielnie zsumować ilości wytwarzanych odpadów dla kodów i wpisać w odpowiednią rubrykę.


F4odpowiedz

Gość

08 czerwiec 2020 o 09:14

WITAM CZY KTOŚ WIE DO KIEDY  SPRAWOZDANIA DLA ZBIERAJACYCH ODPADY.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

08 czerwiec 2020 o 09:51

Gość napisał:

WITAM CZY KTOŚ WIE DO KIEDY SPRAWOZDANIA DLA ZBIERAJACYCH ODPADY.


"


  • roczne sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami (w zakresie odpadów wytwarzanych, zbieranych i przetwarzanych) za 2019 r.  - przesunięcie do 31 października 2020 r.,
    z wyjątkiem prowadzącego stację demontażu pojazdów oraz prowadzącego
    strzępiarkę, którzy powinni sprawozdać się w terminie do 11 września
    2020 r. (art. 26),


  • sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, sprawozdań prowadzących PSZOK-i oraz sprawozdań o zebranych odpadach komunalnych za rok 2019 - przesunięcie do 31 sierpnia 2020 r. (art. 7),


  • rocznego sprawozdania o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami (w
    zakresie m.in. wprowadzania na rynek produktów w opakowaniach, sprzętów
    elektrycznych i elektronicznych, baterii i akumulatorów itd.) za rok
    2019 - przesunięcie do 11 września 2020 r. (art. 26)"


F4odpowiedz

Gość

08 czerwiec 2020 o 11:23

Jeżeli mamy podpisaną umowę z organizacją odzysku to czy ta organizacja za nas składa sprawozdania w zakresie m.in. wprowadzania na rynek produktów w opakowaniach, sprzętów
elektrycznych i elektronicznych, baterii i akumulatorów  ?? My rozumiem składamy tylko sprawozdanie w zakresie produktów w opakowaniach eksportowanych za granicę?


F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter