Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

05 lipiec 2020 o 10:53

Asz napisał:

Czy jeżeli sprawozdania za 2019 do burmistrzów/wójtów są przesunięta na koniec sierpnia to te za I półrocze 2020 jaki mają termin?


Nie ma już polrocznych
F4odpowiedz

Gość

05 lipiec 2020 o 12:23

Gość napisał:

nie mogę uzupełnić działu XI - o wytworzonych odpadach. 
Wcześniej zrobiłam wszystko tak jak powinno być - dodałam siedzibie w dziale I. 
Czy macie może jakieś wskazówki jak to wypełnić ? 


ja mam dokładnie ten sam problem. Zgłosiłem to już na infolinii BDO. Pani kazała się wstrzymać z sprawozdaniem tak z tydzień/dwa
F4odpowiedz

Gość

05 lipiec 2020 o 12:24

Asz napisał:

Czy jeżeli sprawozdania za 2019 do burmistrzów/wójtów są przesunięta na koniec sierpnia to te za I półrocze 2020 jaki mają termin?


jak się nie mylę to sprawozdania za I półrocze jest zlikwidowane. Zostały już tylko jedne roczne
F4odpowiedz

Gość

05 lipiec 2020 o 12:25

Gość napisał:

Hej, mam pytanie: czy wpisujecie do sprawozdania za rok 2019 odpady z grupy 20 (odpady wytworzone)?


nie nie wpisiujemy. Wpisujemy wszystkie poza kodami z grupy 20
F4odpowiedz

Gość

06 lipiec 2020 o 07:03

Asz napisał:

Czy jeżeli sprawozdania za 2019 do burmistrzów/wójtów są przesunięta na koniec sierpnia to te za I półrocze 2020 jaki mają termin?


Sprawozdania z I półrocze 2019 wprawdzie już poszły w lipcu 2019, jednak do końca sierpnia 2020 należy złożyć za cały 2019 rok.
F4odpowiedz

Gość

06 lipiec 2020 o 07:04

Asz napisał:

Czy jeżeli sprawozdania za 2019 do burmistrzów/wójtów są przesunięta na koniec sierpnia to te za I półrocze 2020 jaki mają termin?


Za 2020 będziemy składać sprawozdanie roczne do końca stycznia 2021
F4odpowiedz

Gość

06 lipiec 2020 o 07:08

Gość napisał:


Gość napisał:


Hej, mam pytanie: czy wpisujecie do sprawozdania za rok 2019 odpady z grupy 20 (odpady wytworzone)?



Ja akurat tak, bo wytwarzam odpady w ramach świadczenia usług z czyszczenia ulic i parków (20 03 02). Są to odpady klasyfikowane jako komunalkowe (z grupy 20), bo nie ma w katalogu odpadów lepszego kodu. Ujmuje ten kod na sprawozdaniu o wytwarzanych odpadach.



Ale jeśli prowadzisz firmę i odbierają od Ciebie odpady komunalne, które wytwarzają pracownicy/klienci to nie ujmujesz ich w ewidencji i na srawozdaniu.







Też kiedyś prowadziliśmy usługi wytwarzające odpady komunalne. To były 200201 z koszenia trawników. Dostałam telefon z urzędu marszałkowskiego, że żadnych wytworzonych dwudziestek nie powinno się ujmować w sprawozdaniu.

F4odpowiedz

Gość

06 lipiec 2020 o 10:34

Gość napisał:


Gość napisał:


Czy w sprawozdaniu rocznym o zebranych odpadach trzeba ująć tylko te, które ktoś przywiózł na zakład, czy też te, które są odebrane (i trafiają na sprawozdanie o odebranych) i zbierane na stacji przeładunkowej/bazie ?



Podpinam się pod pytanie, ponieważ w zeszłym roku gmina kazała mi ujmować w tym sprawozdaniu tylko te odpady, które były zebrane bezpośrednio na zakładzie. A co z tymi odebranymi, które trafiają na zakład a potem jadą po uzbieraniu dalej ? Czy to nie byłoby dublowanie ilości, jeżeli one trafiają na sprawozdanie o odebranych ?


podpinam się



F4odpowiedz

Gonia0078

Liczba postów: 37

Od: 06.11.2018

06 lipiec 2020 o 21:07

Witam. Niegdyś do 15 lipca instalacje miały obowiązek poinformowania o sposobie przetwarzania odpadów. Pomimo zmiany sprawozdań na roczne w wyniku niedopatrzenia nie usunięto przepisu. Czy na chwilę obecną coś się zmieniło? Czy wysyłacie Państwo zapytania do instalacji o sposób zagospodarowania przekazanych do nich ospadow? 

F4odpowiedz

Gość

07 lipiec 2020 o 14:44

Dzień dobry,
czy może mi ktoś pomóc, co powinnam zrobić jeżeli w rejestrze BDO mam podany adres mojej firmy, który jest jednocześnie adresem siedziby firmy i wytwarzania odpadów, i wszystko, by było ok, tylko, że  w adresie firmy w BDO widnieje inny numer ulicy niż jest obecnie, ponieważ  był niedawno zmieniony (narzucony przez gminę, ponieważ robili porządki). ?  Czy jest możliwość zmiany przez użytkownika głównego, czy muszę złożyć wniosek w systemie BDO jeżeli tak, to,  czy użytkownik główny ma do tego uprawnienia ? 
Z góry dziękuję.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter