Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

11 maj 2020 o 11:54

Gość napisał:


Gość napisał:



Dzień dobry,


czy roczne sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o


gospodarowaniu odpadami
wysyła się tylko elektronicznie przez dostęp w BDO ?


Na ta chwilę chyba to jest jeszcze niemożliwe ? Rozumiem , że dlatego są przesunięcia terminów? Wersja papierowa już nie jest przyjmowana ?


dziękuję za odpowiedź


pozdrawiam

Już można składać tylko przez Login.gov 


Witam,

Po zalogowaniu przez Login.gov dalej w zakładce "sprawozdawczość" jest tylko "sprawozdawczość komunalna", może ta opcja jest gdzieś ukryta?


F4odpowiedz

Gość

11 maj 2020 o 14:17

U mnie wygląda to tak samo.Tylko sprawozdawczość komunalna.

F4odpowiedz

Gość

11 maj 2020 o 18:06

Gość napisał:

Czy ktoś z Państwa próbował juz zrobić sprawozdanie przez BDO? Nie widzę żadnej możliwości ,,załącz plik'' bo rozumiem , że tak to ma działać?
Podbijam także wcześniejsze pytanie: Czy teraz sprawozdanie składamy tylko za II półrocze 2019 tak jak robiło sie to zawsze?



F4odpowiedz

Gość

11 maj 2020 o 21:26

Gość napisał:


Gość napisał:


Czy ktoś z Państwa próbował juz zrobić sprawozdanie przez BDO? Nie widzę żadnej możliwości ,,załącz plik'' bo rozumiem , że tak to ma działać?
Podbijam także wcześniejsze pytanie: Czy teraz sprawozdanie składamy tylko za II półrocze 2019 tak jak robiło sie to zawsze?






Sprawozdanie dotyczące wytwarzanych odpadów jest składane za cały 2019 rok. Zwyczajowy termin był do 15 marca, przesunęli do 30 czerwca, a teraz szykuje się kolejne przesunięcie do końca października. W BDO na chwilę obecną nie ma opcji złożenia sprawozdania o wytwarzanych odpadach - stąd pewnie kolejne przesunięcie.
F4odpowiedz

Gość

15 maj 2020 o 09:22

Gość napisał:

Witam,
czy obecne wzory sprawozdań składanych do gmin dopuszczając sposób zagospodarowania odebranych odpadów komunalnych jako "zbieranie" tylko w BDO nie ma takiej możliwości czy sposób zagospodarowania jako zbieranie został usunięty?


Nie możemy wpisać firmy, której przekazaliśmy odpad a ona jest tylko zbieraczem. Musimy dowiedzieć się od "Zbieracza" gdzie ostatecznie przekazał odpad i w sprawozdaniu wpisać tą firmę.
F4odpowiedz

Gość

19 maj 2020 o 11:28

witam, a co ze sprawozdaniami dotyczącymi masy wywiezionych za
granicę opakowań?? Do kiedy i gdzie należy złożyć takie sprawozdanie za 2019 rok??

F4odpowiedz

Gość

19 maj 2020 o 12:17

Gość napisał:

witam, a co ze sprawozdaniami dotyczącymi masy wywiezionych za

granicę opakowań?? Do kiedy i gdzie należy złożyć takie sprawozdanie za 2019 rok??


Sprawozdania o opakowaniach (tzw. dawne OPAK-i) mamy "złożyć" (czyli uzupełnić on-line w systemie BDO) do 11 września 2020 r. Na razie w BDO nie ma takiej zakładki. Natomiast sprawozdania odpadowe mamy złożyć do 31 października 2020 r. i tutaj też w systemie BDO brak takiej zakładki. Tak jak wyżej pisali koledzy/ koleżanki jest na razie tylko możliwość składania sprawozdań o odpadach komunalnych i tylko ta jedna zakładka. Administratorzy BDO daliby spokój, wysłalibyśmy to dawno pocztą i rok 2019 mielibyśmy z głowy. Sami wiecie. Pozdrawiam
F4odpowiedz

Gość

19 maj 2020 o 13:58

Weszło 16 maja:


  • Do 31 października 2020 r. przesunięto termin składania rocznego sprawozdania o  wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami (w zakresie odpadów wytwarzanych, zbieranych i przetwarzanych) za 2019 r., z wyjątkiem prowadzącego stację demontażu pojazdów oraz prowadzącego strzępiarkę, którzy powinni sprawozdać się w terminie do 11 września 2020 r.

  • Do 31 sierpnia 2020 r. przesunięto termin składania sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, sprawozdań prowadzących PSZOK-i oraz sprawozdań o zebranych odpadach komunalnych za rok 2019,

  • Do 11 września 2020 r. przesunięto terminu składania rocznego sprawozdania o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami (w zakresie m.in. wprowadzania na rynek produktów w opakowaniach, sprzętów elektrycznych i elektronicznych, baterii i  akumulatorów itd.) za rok 2019.

F4odpowiedz

ElaG

Liczba postów: 3

Od: 20.05.2020

20 maj 2020 o 08:27

Witam
W związku z tym ze jestem w BDO zaledwie miesiąc mam pytanie o sprawozdanie za 2019 r z PSZOKU. Nie bardzo rozumiem jak mam je zrobić , szkolenia tylko online (  nie dla mnie ) .Czy mam wprowadzić dane za 2019 r ( KPO I KPOK)  czy wszystko w sprawozdaniu wpisywac recznie ( nie wiem nawet czy tak się uda) ? Przepraszam za banalne pytania ale moze akurat ktos ma problem jak ja. dziekuje

F4odpowiedz

ElaG

Liczba postów: 3

Od: 20.05.2020

20 maj 2020 o 12:16

ElaG napisał:



Witam

W związku z tym ze jestem w BDO zaledwie miesiąc mam pytanie o sprawozdanie za 2019 r z PSZOKU. Nie bardzo rozumiem jak mam je zrobić , szkolenia tylko online (  nie dla mnie ) .Czy mam wprowadzić dane za 2019 r ( KPO I KPOK)  czy wszystko w sprawozdaniu wpisywac recznie ( nie wiem nawet czy tak się uda) ? Przepraszam za banalne pytania ale moze akurat ktos ma problem jak ja. dziekuje





odpowiem sobie po webinarze  który właśnie zakończyłam ,że dane za zeszły rok wprowadzamy wpisując ręcznie .  moje watpliwości wynikały z faktu iż usłyszałam ze na jakimś szkoleniu mówili że dane za zeszły rok należy wprowadzić do systemu BDO i na podstawie tych danych zrobić sprawozdanie.
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter