Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

27 kwiecień 2020 o 08:33

Darkmenyo napisał:

Witam, chciałem złożyć sprawozdanie roczne zerowe, ale w adresacie nie mogę wybrać Urzędu Marszałkowskiego woj. Ślaskiego tylko mogę Urząd miasta gdzie jest działalność- to gdzie sie to w końcu wysyła?🤔    


Jeśli chcesz jako podmiot złożyć zerowe sprawozdanie komunalne to składasz je do gminy/urzędu miasta.
F4odpowiedz

Gość

28 kwiecień 2020 o 11:19

Gość napisał:



Dzień dobry,

próbuję złożyć sprawozdanie dot. odpadów komunalnych, wypełniane prawidłowo, i ciągle wyskakujący błąd zapisu i pojawiający się Komunikat Suma z pól "Łączna masa zebranych odpadów komunalnych z wyłączeniem odpadów budowlanych i rozbiórkowych" i "Łączna masa zebranych odpadów budowlanych i rozbiórkowych" musi być równa tej sumie.Mimo, że wszystko się zgadza. Może miał ktoś ten sam problem? Nie jest to wina ani systemu ani przeglądarki.

Przykład




suma =100

komunalne bez budowlanych= 95

pobudowlane = 5




MOŻE KTOŚ WIE U MNIE PODOBNY PROBLEM DOPIERO JAK  NIE WŁĄCZYŁEM ODPADÓW  17 09 04 ZAPISAŁO






F4odpowiedz

Gość

28 kwiecień 2020 o 12:37

Witam, ponawiam pytanie czy wypełniacie w SPRAWOZDANIU PODMIOTU ODBIERAJĄCEGO ODPADY KOMUNALNE OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI DZIAŁ VI TABELA E: INFORMACJA O OSIĄGNIĘTYM POZIOMIE OGRANICZENIA MASY ODPADÓW KOMUNALNYCH ULEGAJĄCYCH BIODEGRADACJI PRZEKAZYWANYCH DO SKŁADOWANIA? System podpowiada, że wypełnia to podmiot o którym mowa w art. 9n ust. 4 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.Zapis tego art. brzmi: "Podmiot odbierający odpady komunalne na podstawie umowy z właścicielem nieruchomości jest obowiązany zamieścić w sprawozdaniu także informacje o osiągniętych poziomach recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania w ostatnim sprawozdaniu składanym za dany rok."Czy dobrze myślę, że należy to wypełnić w przypadku obsługi firm, z którymi mamy zawarte umowy?

F4odpowiedz

Gość

28 kwiecień 2020 o 13:34

Dzień dobry,

czy roczne sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o
gospodarowaniu odpadami
wysyła się tylko elektronicznie przez dostęp w BDO ?

Na ta chwilę chyba to jest jeszcze niemożliwe ? Rozumiem , że dlatego są przesunięcia terminów? Wersja papierowa już nie jest przyjmowana ?

dziękuję za odpowiedź

pozdrawiam

F4odpowiedz

Gość

28 kwiecień 2020 o 15:09

Gość napisał:



Dzień dobry,


czy roczne sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o

gospodarowaniu odpadami
wysyła się tylko elektronicznie przez dostęp w BDO ?


Na ta chwilę chyba to jest jeszcze niemożliwe ? Rozumiem , że dlatego są przesunięcia terminów? Wersja papierowa już nie jest przyjmowana ?


dziękuję za odpowiedź


pozdrawiam




Tak, elektronicznie przez BDO. Póki co nie ma takiej możliwości, nie została uruchomiona taka zakładka. Z najnowszych doniesień wynika, że prawdopodobnie terminy zostaną po raz kolejny przesunięte - na jesień tego roku.

F4odpowiedz

Gość

28 kwiecień 2020 o 19:09

Gość napisał:



Dzień dobry,


czy roczne sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o

gospodarowaniu odpadami
wysyła się tylko elektronicznie przez dostęp w BDO ?


Na ta chwilę chyba to jest jeszcze niemożliwe ? Rozumiem , że dlatego są przesunięcia terminów? Wersja papierowa już nie jest przyjmowana ?


dziękuję za odpowiedź


pozdrawiam



Już można składać tylko przez Login.gov 

F4odpowiedz

Gość

28 kwiecień 2020 o 19:11

Gość napisał:

Witam, mam pytanie. Nasza firma ma podpisaną umowę z firmą, która odbiera od nas odpady komunalne. Pani z tejże firmy poinformowała mnie,że żadnych kart przekazania odpadów nie musimy robić bo to tylko komunalne są. Niech mi ktoś jasno wyjaśni o co chodzi z tym całym BDO i rocznym sprawozdaniem. bo w tamtym roku koleżanki sprawozdanie wysyłały pocztą tradycyjną a w tym roku zupełnie nie mam pojęcia jak to zrobić to, że internetowo to wiem ale gdzie ? na stronie bdo nic takiego nie ma żeby móc cokolwiek uzupełnić i wysłać.

https://bdo.mos.gov.pl/

F4odpowiedz

Gość

28 kwiecień 2020 o 19:13

SG napisał:


Dzień dobry,

mam pytanie bardzo prosiłabym o pomoc

Chciałabym złożyć sprawozdanie dotyczące opakowań za 2019 rok Dział VI tabela 7

jednakże sprawozdawczość w systemie BDO nie działa - jak to zrobić?

Ponadto w 2020 nie prowadzę już działalności dotyczącej tego działu czy mogę wykreślić więc swój rejestr w BDO?

Co wówczas ze sprawozdaniem ?


Za 2019 trzeba jeszcze złożyć https://bdo.mos.gov.pl/ . Działa tylko trzeba zalogować się przez profil zaufany .

F4odpowiedz

Aśka

28 kwiecień 2020 o 21:16

Mam pytanie. Robię sprawozdanie podmiotu zbierającego odpady komunalne (jako osoba zbierająca _skup złomu ) czy w dziale III informacja o sposobie zagospodarowania wpisuje się podmiot do którego przekazało się dany odpad na podstawie KPO, czy odbiorcę końcowego który jest na samym końcu tego łańcuszka. Ponadto czy odpad, który pozostał na stanie na nowy rok czyli stan magazynowy wpisuje się dziale IV? A co z odpadem, który podczas remanentu stanowi stratę ? Czy gdzieś go się ujmuje czy odejmuje od jakiejś ilości. To sprawozdanie dla mnie jest bardzo nieczytelne i w.g mnie nie zostało w sposób zrozumiały opisane. Prosze o podpowiedź. Pozdrawiam

F4odpowiedz

Mara004

Liczba postów: 39

Od: 22.04.2020

05 maj 2020 o 14:03

Z tymi sprawozdaniami jeszcze poczekamy, wszystko wskazuje, że terminy zostaną przesunięte. Projekt jest u prezydenta do podpisania.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter