Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

16 kwiecień 2020 o 12:43

Dzień dobry,
próbuję złożyć sprawozdanie dot. odpadów komunalnych, wypełniane prawidłowo, i ciągle wyskakujący błąd zapisu i pojawiający się Komunikat Suma z pól "Łączna masa zebranych odpadów komunalnych z wyłączeniem odpadów budowlanych i rozbiórkowych" i "Łączna masa zebranych odpadów budowlanych i rozbiórkowych" musi być równa tej sumie.Mimo, że wszystko się zgadza. Może miał ktoś ten sam problem? Nie jest to wina ani systemu ani przeglądarki.
Przykład

suma =100
komunalne bez budowlanych= 95
pobudowlane = 5



F4odpowiedz

Gość

16 kwiecień 2020 o 13:01

Witam, mam pytanie. Nasza firma ma podpisaną umowę z firmą, która odbiera od nas odpady komunalne. Pani z tejże firmy poinformowała mnie,że żadnych kart przekazania odpadów nie musimy robić bo to tylko komunalne są. Niech mi ktoś jasno wyjaśni o co chodzi z tym całym BDO i rocznym sprawozdaniem. bo w tamtym roku koleżanki sprawozdanie wysyłały pocztą tradycyjną a w tym roku zupełnie nie mam pojęcia jak to zrobić to, że internetowo to wiem ale gdzie ? na stronie bdo nic takiego nie ma żeby móc cokolwiek uzupełnić i wysłać. 

F4odpowiedz

Gość

17 kwiecień 2020 o 09:07

Gość napisał:

Witam, mam pytanie. Nasza firma ma podpisaną umowę z firmą, która odbiera od nas odpady komunalne. Pani z tejże firmy poinformowała mnie,że żadnych kart przekazania odpadów nie musimy robić bo to tylko komunalne są. Niech mi ktoś jasno wyjaśni o co chodzi z tym całym BDO i rocznym sprawozdaniem. bo w tamtym roku koleżanki sprawozdanie wysyłały pocztą tradycyjną a w tym roku zupełnie nie mam pojęcia jak to zrobić to, że internetowo to wiem ale gdzie ? na stronie bdo nic takiego nie ma żeby móc cokolwiek uzupełnić i wysłać. 


Państwa firma nie musi wystawiać KPOK w BDO na wytwarzane przez siebie odpady komunalne. Robi to firma odbierająca te odpady, a następnie sprawozdaje się do gminy poprzez BDO z tytułu odebranych odpadów.
F4odpowiedz

Anq

20 kwiecień 2020 o 09:52

Wita. Mam pytanie odnośnie sprawozdawczości za rok 2019. Prowadzę Skup złomu i muszę zrobić sprawozdanie do Marszałka o zebranych odpadach, a w programie BDO jest tylko że można sprawozdanie zrobić z odpadów komunalnych. czy ja nie tu patrzę? Czy to sprawozdanie jest gdzieś indziej? Z góry dziękuję za odpowiedzi

F4odpowiedz

Gość

20 kwiecień 2020 o 11:08

Ponoć moduły sprawozdawcze mają się pojawić w maju. Ciekawi mnie natomiast kwestia sprawozdań przez podmioty, które czekają od 2019 roku na wpis do BDO.... Od wybuchu pandemii wiele UM ogłaszało, że wpisy potrwają do maja, max czerwiec. Tyle że wpisów było dziennie 3-4 tys. a od wybuchu pandemii 1-1,5 tys. dziennie, a przez sporą część marca było tylko po kilkaset wpisów dziennie. Przy obecnym tempie nadawanie numerów BDO potrwa rok?

F4odpowiedz

SG

Liczba postów: 3

Od: 01.04.2020

20 kwiecień 2020 o 15:12

Dzień dobry,

mam pytanie bardzo prosiłabym o pomoc

Chciałabym złożyć sprawozdanie dotyczące opakowań za 2019 rok Dział VI tabela 7
jednakże sprawozdawczość w systemie BDO nie działa - jak to zrobić?

Ponadto w 2020 nie prowadzę już działalności dotyczącej tego działu czy mogę wykreślić więc swój rejestr w BDO?

Co wówczas ze sprawozdaniem ?

F4odpowiedz

Gość

20 kwiecień 2020 o 15:32

SG napisał:


Dzień dobry,

mam pytanie bardzo prosiłabym o pomoc

Chciałabym złożyć sprawozdanie dotyczące opakowań za 2019 rok Dział VI tabela 7

jednakże sprawozdawczość w systemie BDO nie działa - jak to zrobić?

Ponadto w 2020 nie prowadzę już działalności dotyczącej tego działu czy mogę wykreślić więc swój rejestr w BDO?

Co wówczas ze sprawozdaniem ?



sprawozdawczość ma działać w maju
F4odpowiedz

Gość

21 kwiecień 2020 o 13:21

Gość napisał:

Ponoć moduły sprawozdawcze mają się pojawić w maju. Ciekawi mnie natomiast kwestia sprawozdań przez podmioty, które czekają od 2019 roku na wpis do BDO.... Od wybuchu pandemii wiele UM ogłaszało, że wpisy potrwają do maja, max czerwiec. Tyle że wpisów było dziennie 3-4 tys. a od wybuchu pandemii 1-1,5 tys. dziennie, a przez sporą część marca było tylko po kilkaset wpisów dziennie. Przy obecnym tempie nadawanie numerów BDO potrwa rok?


Na Dolnym Śląsku mam podmioty dalej nie zarejestrowane (złożony wniosek w listopadzie 2019 r.),  jak tak dalej pójdzie, to nie złożę sprawozdania przez BDO. Jeżeli przesunęli termin, że korzystać można z papierowej ewidencji do końca br, to coś muszą zrobić ze sprawozdaniami. Szkoda gadać
F4odpowiedz

Darkmenyo

26 kwiecień 2020 o 08:21

Witam, chciałem złożyć sprawozdanie roczne zerowe, ale w adresacie nie mogę wybrać Urzędu Marszałkowskiego woj. Ślaskiego tylko mogę Urząd miasta gdzie jest działalność- to gdzie sie to w końcu wysyła?🤔    

F4odpowiedz

Gość

27 kwiecień 2020 o 08:30

Anq napisał:

Wita. Mam pytanie odnośnie sprawozdawczości za rok 2019. Prowadzę Skup złomu i muszę zrobić sprawozdanie do Marszałka o zebranych odpadach, a w programie BDO jest tylko że można sprawozdanie zrobić z odpadów komunalnych. czy ja nie tu patrzę? Czy to sprawozdanie jest gdzieś indziej? Z góry dziękuję za odpowiedzi


Na chwilę obecna w module sprawozdawczym BDO dostępne są tylko sprawozdania dot. odpadów komunalnych. Chociaż biorąc pod uwagę to, że prowadzisz skup złomu, czyli prawdopodobnie zbierasz również złom od osób fizycznych, dotyczy Cię sprawozdanie podmiotu zbierającego odpady komunalne do urzędu gminy.

Prace nad innymi sprawozdaniami nadal trwają. Termin, do którego zostały przesunięty obowiązek sprawozdania to 30 czerwca.


F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter