Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

23 październik 2020 o 16:43

Gość napisał:



Witam,

Pytanie do gmin - czy do sprawozdania wójta dołączacie pełnomocnictwo?? W Urzędzie Marszałkowskim nie udzielili mi odpowiedzi.




W wilekopolsce chcą. Najczeście jednak chcą w pdf b nie radza sobie z xlm

F4odpowiedz

Gość

23 październik 2020 o 17:37

Gość1 napisał:

Ponawiam pytania z wczoraj - może ktoś pomóc ?
1.Tworzę sprawozdanie o wytworzonych odpadach, jako podmiot wytwarzający odpady.W ub roku wytworzyliśmy i przekazaliśmy w niewielkich ilościach do przejmującego kody m.in 16 02 13* -( Zużyte urządzenia zawierające niebezpieczne elementy5) inne niż wymienione w 16 02 09 do 16 02 12)        oraz 16 02 14 - Zużyte urządzenia inne niż wymienione w 16 02 09 do 16 02 13


Były to ilości mniejsze niż te ,dla których powstaje obowiązek ewidencji

  w Rozporządzeniu Min.Klimatu (z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie

rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku

prowadzenia ewidencji odpadów)
 Mamy KPO na te odpady , czy należy

wykazywać je w sprawozdaniu , jeśli zostały faktycznie przekazane do

przejmującego , mimo że prowadzenie ich ewidencji nie jest wymagane (bo

wytwarzamy ich bardzo mało) ?

2.Mamy też do wypełnienia wniosek

aktualizacyjny do wpisu- dział VI tabela 5 , bo zaczęliśmy sprzedawać

produkty w opakowaniach za granicę . Czy fakt,że najpierw złożę wniosek

aktualizacyjny nie zablokuje (np.do czasu jego rozpatrzenia) możliwości złożenia sprawozdania za 2019?


Zwolnienie z z ww. Rozporządzenie obowiązuje od 01.01.2020 i dla sprawozdań za 2019  nie ma znaczenia 
F4odpowiedz

Gość

23 październik 2020 o 17:43

Gość 11 napisał:



Dzień dobry,



proszę o pomoc przy tworzeniu sprawozdania. Jesteśmy firmą przekazującą odpady z tworzyw sztucznych 15 01 01, 15 01 02 + zużytych urządzeń 16 02 14. Które działy powinniśmy uzupełnić? Dotychczas wysyłaliśmy "dane posiadacza odpadów" i zestawienie z działu 2. "zbiorcze zestawienie danych o rodzajach i ilościach odpadów" Z góry dziękuję za pomoc.




Jesteście wytwórcą to I i XI

F4odpowiedz

Gość

23 październik 2020 o 20:33


Gość napisał:

Tak jest u wszystkich. Też się zadręczałam tym faktem. Sprawozdanie na szczęście można wysłać beż tego "ptaszka" - jak mówi konsultant " osoby wypełniające sprawozdanie go nie będą widziały".  Także co się człowiek na stresuje, to jego.


Gość napisał:






Witam








Mam pytanie dlaczego w Dziale XI który mam już wypełniony , przy nazwie miejsca prowadzenia działalności nie oznacza mi się , że pozycja jest uzupełniona.Proszę o pomoc


Z góry dziękuję.











Czy ktoś z Państwa też tak ma?



F4odpowiedz

Gość

24 październik 2020 o 08:09

agnieszka napisał:



Witam,

w dziale XIII tabela 7- Informacja o odpadach magazynowanych – stan na koniec roku kalendarzowego  "CEL MAGAZYNOWANIA". Jest R lub D, czy chodzi o to co będzie się działo z tym odpadem u mnie ? A jeśli ten odpad będzie tylko tymczasowo magazynowany ,bo przekaże go dalej- czy powinnam zaznaczyć R13? Nie wszystkie odpady są do przetworzenia, większość mam do przekazania dalej czyli muszą być magazynowane u mnie.






F4odpowiedz

Gość

24 październik 2020 o 14:04

Jeśli wytwarzam odpady tylko spoza instalacji to musze w dziale XI wejśc tez w "odpady z instalacji" i zaznaczyć NIE. 
Nie zaznacza mi się pole "pozycja uzupełniona"... Tzn. jak zaznaczę NIe to to pole i tak się nie zazncza. w intrukcji jest napisane że stanie sie tak jak zostana uzupełnone wszystkie pola z pozycji OPCJE

F4odpowiedz

annahwc

Liczba postów: 1

Od: 10.01.2020

24 październik 2020 o 17:21

Witam, jesteśmy skupem złomu, skupujemy odpady od ludności i od przedsiębiorców w sprawozdaniu mam to dzielić na dwie pozycje tzn. podzielić na strumienie z których pochodzą np. 150104 skup od ludności 45ton oznaczamy w tabeli jako: Pochodzące ze strumienia odpadów komunalnych (inne niż grupa 20) a  150104 od przedsiębiorców 35 ton oznaczam jako pozostałe ?

F4odpowiedz

Gośćaaa

24 październik 2020 o 19:36

Witam. W Sprawozdaniu podmiotu odbierającego odpady od właścicieli nieruchomosci wpisywaliscie dane tylko z 2 polrocza 2019 czy z całego roku?

F4odpowiedz

Gość

24 październik 2020 o 21:47

Gość napisał:


Marcin88 napisał:



Witam , a jesli sytuacja jest analogiczna, z tym że osady równiez przekazywane są firmie? to jak wypełnić dział VII?



Dzień dobry,


Wytwarzamy na oczyszczalni ścieków odpady skratki, piasek z piaskownika oraz komunalne osady ściekowe. Czy ktoś z Państwa wie, czy dział XIII (Informację o odpadach poddanych odzyskowi, w tym recykling lub unieszkodliwianie) muszę wypełni? Osad ściekowy wytworzony na oczyszczalni zagospodarowujemy rolniczo i nie poddajemy go procesowi recyklingu.


Dziękuję za informację.


Pozdrawiam









Jeżeli skratki i piasek są odbierane przez firmę to tylko w dziale o odpadach wytworzonych. Gdyby skratki lub piasek były mieszane z osadami lub przekształcane w jakiś sposób to faktycznie trzeba by pomyśleć jakiemu procesowi ulegają oraz czy w ogóle jest decyzja w tym zakresie przetwarzania. Informacje o osadach tylko w dziale VII. Na czacie z konsultantem powiedziano mi że nawet osadów nie podawać w odpadach wytworzonych a jedynie w dziale VII.




F4odpowiedz

Gość Iwon

25 październik 2020 o 18:13

Witam pobieram sprawozdanie do korekty ale wyświetla mi się ikonka,że korekta już utworzona ale jej nie ma, macie tez takie sytuacje, jest jakaś rada na to ? pozdrawiam

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter