Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

26 październik 2020 o 08:52

Gość napisał:


DAG napisał:


W


wyniku mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów o kodzie 20 03


01 w instalacji nie powstały pozostałości z sortowania o kodzie 19 12 12


tylko odpady o kodzie 15 01 02, 15 01 03, 15 01 04 ponadto jest


informacja ze odpady te poddano procesom R12, R1, R13 w którym dziale


firma powinna wpisać te kody odpadów?







Ja wstawiałam do działu VIII tab. A informacja o masie odpadów przygotowanych do ponownego użycia i poddanych recyklingowi z odpadów odebranych i zebranych z terenu gminy




Ale przecież procesy recyklingu to od R2-R9




F4odpowiedz

Gość

26 październik 2020 o 10:07

Gość napisał:


Gość napisał:




Gonia0078 napisał:



Czy w dziale XII ująć odpady z pszok i stacje przeładunkowa odpadów komunalnych? (wg mnie nie bo pszok ro ie sprawozdanie 9na ucpg a odbieram odpady komunalne i robię sprawozdanie 9n ucpg) a Państwo jak myślicie?
Czy w dziale XIII tabela 5 ujmuje odpady zebrane z pszok (gruz) który oddałam osobie fizycznej? Czy jeśli pszoku nie ujmuje w dziale 12 to w dziale 13 tab 5 też nie? 



W piatek specjalista ochrony środowiska powolał się na Art. 75 ustęp 1 ustawy o odpadach pkt 2 . Stwierdził że zwolnionym jest tylko podmiot odbierajacy i że trzeba składać sprawozdanie zgodnie z ustawą a nie zapisami przy sprawozdaniu sprzecznymi z ustawą
Podpinam się po pytanie
na infolini BDO powiedzieli że nie




F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

26 październik 2020 o 10:07

Gość napisał:


Gość napisał:




agnieszka napisał:









Witam,



w dziale XIII tabela 7- Informacja o odpadach magazynowanych – stan na koniec roku kalendarzowego  "CEL MAGAZYNOWANIA". Jest R lub D, czy chodzi o to co będzie się działo z tym odpadem u mnie ? A jeśli ten odpad będzie tylko tymczasowo magazynowany ,bo przekaże go dalej- czy powinnam zaznaczyć R13? Nie wszystkie odpady są do przetworzenia, większość mam do przekazania dalej czyli muszą być magazynowane u mnie.






mam taką samą sytuację. zaznaczyłam jako odzysk, ale może ktoś podpowie jakieś lepsze rozwiązanie 

















Nie ma innego rozwiązania. Wpisuje się odpady, które pozostały nam do odzysku/unieszkodliwienia. Nie wpisujemy odpadów ,które przekazujemy dalej. Nie można wpisać czegoś co nie jest zgodne z decyzją. Skoro mam odpady pozostałe do przekazania dalej -nie zaznaczę ,że są do przetworzenia.

F4odpowiedz

Ala291

26 październik 2020 o 10:33

Witam, czy robicie w formie papierowej zaległe sprawozdania za 2018 rok ?

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

26 październik 2020 o 10:41

Ala291 napisał:

Witam, czy robicie w formie papierowej zaległe sprawozdania za 2018 rok ?

Rok 2018 był tylko w wersji papierowej. Za 2019 obowiązuje w systemie BDO.

F4odpowiedz

Gość

26 październik 2020 o 10:42

Gość napisał:


G





Czy w dziale XII ująć odpady z pszok i stacje przeładunkowa odpadów komunalnych? (wg mnie nie bo pszok ro ie sprawozdanie 9na ucpg a odbieram odpady komunalne i robię sprawozdanie 9n ucpg) a Państwo jak myślicie?
Czy w dziale XIII tabela 5 ujmuje odpady zebrane z pszok (gruz) który oddałam osobie fizycznej? Czy jeśli pszoku nie ujmuje w dziale 12 to w dziale 13 tab 5 też nie? 




W piatek specjalista ochrony środowiska powolał się na Art. 75 ustęp 1 ustawy o odpadach pkt 2 . Stwierdził że zwolnionym jest tylko podmiot odbierajacy i że trzeba składać sprawozdanie zgodnie z ustawą a nie zapisami przy sprawozdaniu sprzecznymi z ustawą
Podpinam się po pytanie
na infolini BDO powiedzieli że nie


Przecież w tym sprawozdaniu  w dziale XII zawsze podawało sie odpady zebrane, w tym na pszoku...










F4odpowiedz

Gość

26 październik 2020 o 11:13

czy ktoś zna współczynnik Mw ptms dla woj lubuskiego ?
mam dwie wersje 380 i 361 który właściwy?

F4odpowiedz

Gość JG

26 październik 2020 o 11:33

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:





tak samo twierdzi Instytut Ochrony Środowiska

– Państwowy Instytut Badawczy, który we współpracy z Ministerstwem Klimatu

prowadzi bazę BDO, , że nie ma obowiązku składania zerowych

sprawozdań.

agnieszka napisał:








Gość napisał:















Dzień dobry,



























Czy ktoś z Państwa





składał "0" sprawozdanie o wytworzonych odpadach i gospodarowaniu





odpadami za 2019. Czy system BDO przyjmie sprawozdanie zerowe?




















Nie chce wprowadzić w błąd, ale ktoś podpowiedział,że wpisując - 0,0001 zapisze się "0"










Dziękuję za odpowiedź. Jeśli ktoś z Państwa już takie składał prosiłabym o informację.








Witam,


miałam podobne pytanie dot. produktów w opakowaniach wysyłanych za granicę, których w 2019 nie wysyłaliśmy (w poprzednich latach był eksport). Otrzymałam odpowiedź (z działu wsparcia BDO), że system NIE PRZEWIDUJE sprawozdań zerowych. Podobnie odpowiedziała osoba z organizacji odzysku, z którą współpracujemy: że nie składa się sprawozdań zerowych. Zresztą wartość 0,0001 zawsze będzie większa od 0 - sugeruje, że coś jednak było.














Ja dzisiaj na "Live Chat BDO" dostałam odpowiedź, że sprawozdań zerowych się nie składa.

F4odpowiedz

Joasia512

Liczba postów: 2

Od: 26.10.2020

26 październik 2020 o 12:00

Agnieszka1310 napisał:



Szukałam na forum ale niestety wyszukiwarka po haśle kiepsko tu działa (pokazuje mi że hasło pojawia się w tym temacie, ale nie ma informacji na której stronie, a do przekopywania jest tu sporo).

Jak to jest w końcu ze składaniem sprawozdań, kiedy firma ma siedzibę np na śląsku, a miejsca wytwarzania (oddziały firmy) są też w innych województwach? Czy z każdego MPD składam osobno sprawozdanie do UM odpowiedniego województwa?




tak oddzielnie dla każdego MPD i dodatkowo załączenie skanu pełnomocnictwa i opłaty skarbowej 17 zł 
F4odpowiedz

Agnieszka1310

Liczba postów: 8

Od: 21.10.2020

26 październik 2020 o 12:06

Dział III ("informacja o instalacjach i urządzeniach służących do odzysku lub
unieszkodliwiania odpadów, z wyłączeniem składowisk odpadów, obiektów
unieszkodliwiania odpadów wydobywczych, instalacji do termicznego
przekształcenia odpadów") -

czy daje się tu tylko instalacje należące do mojej firmy składającej sprawozdanie (o ile takowe posiada) czy również takie instalacje, które należą do firmy, której przekazuję odpad?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter