Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

23 październik 2020 o 13:07

Gość napisał:


Gość napisał:


Proszę o pomoc chcę wysłać sprawozdanie a wyświetla mi się tylko edycja i usuń .Dlaczego?Nie ma złóż sprawozdanie.



Zapewne nie jesteś zalogowany jako użytkownik główny ( logowanie przez profil zaufany)

Oczywiście. Dziękuję.

F4odpowiedz

Gość

23 październik 2020 o 13:33

Gość1 napisał:


Ponawiam pytania z wczoraj - może ktoś pomóc ?
1.Tworzę sprawozdanie o wytworzonych odpadach, jako podmiot wytwarzający odpady.W ub roku wytworzyliśmy i przekazaliśmy w niewielkich ilościach do przejmującego kody m.in 16 02 13* -( Zużyte urządzenia zawierające niebezpieczne elementy5) inne niż wymienione w 16 02 09 do 16 02 12)        oraz 16 02 14 - Zużyte urządzenia inne niż wymienione w 16 02 09 do 16 02 13


Były to ilości mniejsze niż te ,dla których powstaje obowiązek ewidencji

  w Rozporządzeniu Min.Klimatu (z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie

rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku

prowadzenia ewidencji odpadów)
 Mamy KPO na te odpady , czy należy

wykazywać je w sprawozdaniu , jeśli zostały faktycznie przekazane do

przejmującego , mimo że prowadzenie ich ewidencji nie jest wymagane (bo

wytwarzamy ich bardzo mało) ?




skoro sa już KPO ja zrobiła bym spawozdanie
2.Mamy też do wypełnienia wniosek

aktualizacyjny do wpisu- dział VI tabela 5 , bo zaczęliśmy sprzedawać

produkty w opakowaniach za granicę . Czy fakt,że najpierw złożę wniosek

aktualizacyjny nie zablokuje (np.do czasu jego rozpatrzenia) możliwości złożenia sprawozdania za 2019?




F4odpowiedz

Gość

23 październik 2020 o 13:34

Gość napisał:


Gonia0078 napisał:


Czy w dziale XII ująć odpady z pszok i stacje przeładunkowa odpadów komunalnych? (wg mnie nie bo pszok ro ie sprawozdanie 9na ucpg a odbieram odpady komunalne i robię sprawozdanie 9n ucpg) a Państwo jak myślicie?
Czy w dziale XIII tabela 5 ujmuje odpady zebrane z pszok (gruz) który oddałam osobie fizycznej? Czy jeśli pszoku nie ujmuje w dziale 12 to w dziale 13 tab 5 też nie? 



Podpinam się po pytanie
na infolini BDO powiedzieli że nie

F4odpowiedz

Gość

23 październik 2020 o 13:36

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:






Gość napisał:


Serio?? Z tego co wiem te działy, które nas nie dotyczą nie uzupełniamy.









Witam,




czy należy wypełnić w dziale VIII tabelę E Informacja o osiągniętym poziomie ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania w przypadku gdy nie było odpadów o kodzie 19 12 12 ??


































Mimo wszystko trzeba uzupełnić.
Dziękuję za odpowiedź, czyli osiągnięty poziom ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, wpisujemy 0%?? I czy w związku z tym należy wypełnić dział Dział VII Tabela A. Informacja o masie

odpadów powstałych po sortowaniu odpadów selektywnie odebranych,

przekazanych do składowania, wpisując kod 19 12 12 - 0 Mg??










F4odpowiedz

Gość

23 październik 2020 o 13:37

Gość napisał:


Gość napisał:


Czy ktoś klikał "Utwórz korektę" żeby podejrzeć złożone sprawozdanie?. A potem usunął to korektę z systemu i nie było po niej śladu?.



ktoś tu pisał ,że tak robił i nie było po niej śladu 

tak, ja kilka razy usuwałam korektę
F4odpowiedz

Gość

23 październik 2020 o 13:41

ASZ napisał:

Witam, składam sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i gospodarowaniu odpadami tylko z wytworzonych przez nas świetlówek i akumulatorów. Jesteśmy przedsiębiorstwem komunalnym. Więc uzupełniłam tylko dział I i XI. Czy powinnam zaznaczyć pole "Prowadzę działalność w zakresie obiektu liniowego, o którym mowa w art. 3

pkt 3a ustawy z dnia 7 lipca 1994r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2017r.

poz. 1332, z późn. zm.), działalność w zakresie usług, o którym mowa w

art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach." ? Kto to zaznacza?

jeśli odpady powstały np. podczas budowy drogi ( obiekt liniowy) lub podczas usług typu sprzątanie, wycinka drzew ( usługi).

F4odpowiedz

Gość 11

23 październik 2020 o 13:44

Dzień dobry,

proszę o pomoc przy tworzeniu sprawozdania. Jesteśmy firmą przekazującą odpady z tworzyw sztucznych 15 01 01, 15 01 02 + zużytych urządzeń 16 02 14. Które działy powinniśmy uzupełnić? Dotychczas wysyłaliśmy "dane posiadacza odpadów" i zestawienie z działu 2. "zbiorcze zestawienie danych o rodzajach i ilościach odpadów" Z góry dziękuję za pomoc.

F4odpowiedz

Gość

23 październik 2020 o 13:47

Gość napisał:


ASZ napisał:


Witam, składam sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i gospodarowaniu odpadami tylko z wytworzonych przez nas świetlówek i akumulatorów. Jesteśmy przedsiębiorstwem komunalnym. Więc uzupełniłam tylko dział I i XI. Czy powinnam zaznaczyć pole "Prowadzę działalność w zakresie obiektu liniowego, o którym mowa w art. 3


pkt 3a ustawy z dnia 7 lipca 1994r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2017r.


poz. 1332, z późn. zm.), działalność w zakresie usług, o którym mowa w


art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach." ? Kto to zaznacza?

jeśli odpady powstały np. podczas budowy drogi ( obiekt liniowy) lub podczas usług typu sprzątanie, wycinka drzew ( usługi).


Dziekuję!!! :)

F4odpowiedz

Gość

23 październik 2020 o 14:12

Witam,
odnośnie skorygowania zapisów w sprawozdaniu roboczym, nie można było usunąć wpisów w konkretnych działach,  musiałam usunąć całe sprawozdanie robocze i wypełniać od początku.


F4odpowiedz

Gość

23 październik 2020 o 16:41

Gość1 napisał:

Ponawiam pytania z wczoraj - może ktoś pomóc ?
1.Tworzę sprawozdanie o wytworzonych odpadach, jako podmiot wytwarzający odpady.W ub roku wytworzyliśmy i przekazaliśmy w niewielkich ilościach do przejmującego kody m.in 16 02 13* -( Zużyte urządzenia zawierające niebezpieczne elementy5) inne niż wymienione w 16 02 09 do 16 02 12)        oraz 16 02 14 - Zużyte urządzenia inne niż wymienione w 16 02 09 do 16 02 13


Były to ilości mniejsze niż te ,dla których powstaje obowiązek ewidencji

  w Rozporządzeniu Min.Klimatu (z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie

rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku

prowadzenia ewidencji odpadów)
 Mamy KPO na te odpady , czy należy

wykazywać je w sprawozdaniu , jeśli zostały faktycznie przekazane do

przejmującego , mimo że prowadzenie ich ewidencji nie jest wymagane (bo

wytwarzamy ich bardzo mało) ?

2.Mamy też do wypełnienia wniosek

aktualizacyjny do wpisu- dział VI tabela 5 , bo zaczęliśmy sprzedawać

produkty w opakowaniach za granicę . Czy fakt,że najpierw złożę wniosek

aktualizacyjny nie zablokuje (np.do czasu jego rozpatrzenia) możliwości złożenia sprawozdania za 2019?

Zdaje sie, ze zwolnienei obowiazuje od 01.01.2020 a nei w roku 2019. Wystąpiłem z tym zapytaniem do Klimatu ale brak odpowedzi

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter