Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

26 październik 2020 o 14:18

pwms napisał:


Witam serdecznie, mam prośbę o pomoc.
Opis sytuacji:


Gmina prowadzi samodzielnie PSZOK

zlokalizowany fizycznie na terenie oczyszczalni Gminnego

Zakładu Komunalnego. Na KPO posiadaczem odpadów jest Gmina. 


1.     

Gmina składa sprawozdanie do Marszałka o

wytworzonych odpadach? Uzupełniamy tu w związku z tym dział XII o zebranych

odpadach. Tak? 


2.     

Dodaje zatem Miejsce prowadzenia działalności

wprowadzam Adres Oczyszczalni i Nazwę PSZOK?


3.     

Czy w związku

z tym muszę również dokonywać w ciągu 30 dni wpisu aktualizacyjnego miejsca

prowadzenia działalności, który w punkcie 2 dodałam?  


4.     

Wypełniam dział XII

o zebranych odpadach - Jakieś inne działy należy wypełnić również? (Innych KPO

Gmina nie ma)



I tego nikt nie wie, teoretycznie art. 75 reguluje kto powinien złożyć roczne sprawozdanie o odpadach a objasnienia działu XII sprawozdania są kompletnie sprzeczne z ustawą. Ja jestem przedsiębiorcą prywatym prowadzącym PSZOK na podstawie zezwolenia na zbieranie odpadów i postanowiłam, że wbrew temu co mówi objaśnienie - to zgodnie z art. 75 ustawy jestem gospodarującym odpadami w zakresie zbierania odpadów i uzupełnię dział XII. ewentualnie zamieszczę pismo w zakładce "inny dokument" z wyjaśnieniami.
F4odpowiedz

Gość

26 październik 2020 o 14:42

Gość napisał:


GośćJG napisał:




Gość napisał:





Dlaczego dział XII jesli on dotyczy zebranych odpadów. Oczyszczalnia nie zbiera żadnych odpadów tylko ścieki same przypływają , nie ma żadnych kart przekazania na te ścieki. według mnie raczej dział XI który dotyczy wytwarzanych odpadów z wyłączeniem wytwórców odpadów komunalnych oraz pojazdów wycofanych z eksploatacji. Dodatkowo oczyszczalnia powinna wypełnić dział VII ( komunalne osady ściekowe stosowane u rolników, badania i parametry.) oraz według tego co każe sprawozdanie ilość osadów powstałych w 2019 należy wpisać w XI a ilość zastosowanych w dziale XIII tabela 3


Ja też tak to interpretowałam, ale spotkałam się na stronie BDO z taką odpowiedzią https://bdo.mos.gov.pl/baza-wiedzy/28-czy-w-dziale-xii-nalezy-uwzglednic-odpady-wytwarzane-z-instala...




Witam,













które działy należy wypełnić dla oczyszczalni ścieków komunalnych, na której powstają odpady skratki i osady ściekowe, dla której nie ma decyzji na wytwarzanie odpadów (wytwarzamy mniej niż 5000Mg/rok). Czy dział XI - Informacja o wytworzonych odpadach i wybrać odpady powstałe w instalacji?? czy może dział XII Informacja o zebranych odpadach.
Spotkałam się z taką interpretacją i już zgłupiałam:




"W



dziale XII wytwórca odpadów zobowiązany jest wskazać kody i rodzaje



odpadów, których wytwarzanie nie podlega obowiązkowi uzyskania



pozwolenia na wytwarzanie odpadów albo pozwolenia zintegrowanego. Kody i



rodzaje odpadów wytwarzanych w związku z eksploatacją instalacji, na



podstawie posiadanego pozwolenie, uwzględnia dział XI."






























Chyba dział XII obowiązuje w tej sprawie - bo XI jest tylko dla "pozwoleń", które de facto powinny być "z urzędu" wpisane.











F4odpowiedz

Dominika11

Liczba postów: 14

Od: 26.10.2020

26 październik 2020 o 15:28

Co zrobić jak nie widzę weryfikacji sprawozdań jako użytkownik główny?


F4odpowiedz

Gość

26 październik 2020 o 18:33

Witam,
firma posiada zezwolenie na zbieranie odpadów (skup złomu). Czy w tej sytuacji powinna posiadać także wpis w sekcji sprzedający odpady? Oraz rozliczać w sprawozdawczości rocznej sprzedaż odpadów? Z góry dziękuję.

F4odpowiedz

Gość

26 październik 2020 o 23:04

Witam,Jesteśmy firmą produkcyjną, generujemy odpady z makulatury (w wyniku cięcia arkuszy, które kupujemy, na urządzeniu typu boxmat), złom (cięcie blachy), aluminium (odpady po przycinaniu na mniejsze formaty), odpady z tworzywa sztucznego (folia ze streczowania). Czy są to odpady generowane w wyniku eksploatacji instalacji czy traktować je jako odpady poza instalacyjne? Proszę o pomoc w interpretacji.

F4odpowiedz

Gość

27 październik 2020 o 07:31

Jeżeli składam sprawozdanie z wytworzonych odpadów i rozliczam się tylko z naszych świetlówek i baterii to wpisuję, że jest to odpad wytworzony w instalacji czy poza instalacją? Jesteśmy przedsiębiorstwem gospodarki komunalnej i tylko transportujemy odpady, nic nie zbieramy i nie przetwarzamy.

F4odpowiedz

Gość

27 październik 2020 o 08:41

Dominika11 napisał:

Co zrobić jak nie widzę weryfikacji sprawozdań jako użytkownik główny?



Może spróbuj je przypisać do siebie?
F4odpowiedz

Gość

27 październik 2020 o 09:00

Witam

Wytworzyliśmy wytłoki -pestki 020280 i chcemy je  zużyć   jako dodatek do opału w naszej kotłowni  / czy jako wytwarzający możemy tak zrobić i czy musimy mieć na to pozwolenie i ewentualnie gdzie mam to  wpisać ./wytworzone -przekazane?/. Proszę o pomoc.Pozdrawiam

 

F4odpowiedz

Dominika11

Liczba postów: 14

Od: 26.10.2020

27 październik 2020 o 09:16

Gość napisał:


Dominika11 napisał:


Co zrobić jak nie widzę weryfikacji sprawozdań jako użytkownik główny?




Może spróbuj je przypisać do siebie?

W zakładce sprawozdawczość widzę tylko 3 do wyboru

1) sprawozdawczość o produktach,opakowaniach....
2) sprawozdawczość o wytwarzanych odapadach...
3) sprawozdawczość komunalna.
Nie mam czegoś takiego jak weryfikacja sprawozdań. Nic mi nie wyszukuje.





F4odpowiedz

Gość

27 październik 2020 o 09:33

Dominika11 napisał:


Gość napisał:




Dominika11 napisał:



Co zrobić jak nie widzę weryfikacji sprawozdań jako użytkownik główny?





Może spróbuj je przypisać do siebie?




W zakładce sprawozdawczość widzę tylko 3 do wyboru




1) sprawozdawczość o produktach,opakowaniach....

2) sprawozdawczość o wytwarzanych odapadach...

3) sprawozdawczość komunalna.

Nie mam czegoś takiego jak weryfikacja sprawozdań. Nic mi nie wyszukuje.




Jesteś w złym kontekscie BDO. Jesteś w module rejestr-BDO.MOS.gov.pl, a powinnaś być w jap-bdo.mos.gov.pl Rozumiem że pracownik urzędu gminy?






F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter