Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

DAG

25 październik 2020 o 21:21

W
wyniku mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów o kodzie 20 03
01 w instalacji nie powstały pozostałości z sortowania o kodzie 19 12 12
tylko odpady o kodzie 15 01 02, 15 01 03, 15 01 04 ponadto jest
informacja ze odpady te poddano procesom R12, R1, R13 w którym dziale
firma powinna wpisać te kody odpadów?

F4odpowiedz

Gość

25 październik 2020 o 23:06

Mam pytanie do określenia "odpady wytworzone w instalacji" / "poza instalacją".
Jak należy rozumieć to określenie dla usług naprawy maszyn rolniczych (jednoosobowa działalność gospodarcza)?
Czy instalacją jest konkretna maszyna, czy adres prowadzenia działalności, czy coś innego?

F4odpowiedz

Asiajasia

Liczba postów: 5

Od: 02.07.2020

26 październik 2020 o 03:16

Zgodnie z art.76 ust. 5 ustawy o odpadach
"5. Do terminu złożenia sprawozdań, o którym mowa w art. 76 ust. 1, stosuje się art. 57 § 4 i 5 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego." - czyli termin przypadający na sobotę 31.10.2020 przesuwa się na poniedziałek 02.11.2020. Tak uważam. Jednak...
MOJE PYTANIE, tak na wszelki wypadek... - Czy nie znalazł ktoś z Was przypadkiem jakiegoś przepisu, który by to zmieniał? Pytam nie bez powodu... Miałam ze 3 lata temu sytuację, że 31. lipca był w sobotę a ja sprawozdania komunalne półroczne do kilku gmin zaniosłam 02. sierpnia w poniedziałek... I jedna z gmin wszczęła postępowanie o ukaranie za złożenie sprawozdania 2 dni po terminie... Po moim piśmie, z przypomnieniem, że jest coś takiego jak KPA :) oczywiście wycofali się z ukarania. Jednak teraz w dobie BDO, dostępnego przez całą dobę każdego dnia aż kusi żeby narzucić traktowanie terminów jako nieprzekraczalne.

F4odpowiedz

Gość

26 październik 2020 o 06:58

Gośćaaa napisał:

Witam. W Sprawozdaniu podmiotu odbierającego odpady od właścicieli nieruchomosci wpisywaliscie dane tylko z 2 polrocza 2019 czy z całego roku?


Z całego roku
F4odpowiedz

Gość

26 październik 2020 o 07:28

Witam. W Sprawozdaniu podmiotu odbierającego odpady od właścicieli
nieruchomosci wpisywaliscie dane tylko z 2 polrocza 2019 czy z całego
roku?

F4odpowiedz

Gość

26 październik 2020 o 07:53

DAG napisał:

W

wyniku mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów o kodzie 20 03

01 w instalacji nie powstały pozostałości z sortowania o kodzie 19 12 12

tylko odpady o kodzie 15 01 02, 15 01 03, 15 01 04 ponadto jest

informacja ze odpady te poddano procesom R12, R1, R13 w którym dziale

firma powinna wpisać te kody odpadów?




Ja wstawiałam do działu VIII tab. A informacja o masie odpadów przygotowanych do ponownego użycia i poddanych recyklingowi z odpadów odebranych i zebranych z terenu gminy

F4odpowiedz

Gość

26 październik 2020 o 07:57

Gość napisał:


agnieszka napisał:






Witam,


w dziale XIII tabela 7- Informacja o odpadach magazynowanych – stan na koniec roku kalendarzowego  "CEL MAGAZYNOWANIA". Jest R lub D, czy chodzi o to co będzie się działo z tym odpadem u mnie ? A jeśli ten odpad będzie tylko tymczasowo magazynowany ,bo przekaże go dalej- czy powinnam zaznaczyć R13? Nie wszystkie odpady są do przetworzenia, większość mam do przekazania dalej czyli muszą być magazynowane u mnie.




mam taką samą sytuację. zaznaczyłam jako odzysk, ale może ktoś podpowie jakieś lepsze rozwiązanie 









F4odpowiedz

Agnieszka1310

Liczba postów: 8

Od: 21.10.2020

26 październik 2020 o 08:29

Szukałam na forum ale niestety wyszukiwarka po haśle kiepsko tu działa (pokazuje mi że hasło pojawia się w tym temacie, ale nie ma informacji na której stronie, a do przekopywania jest tu sporo).
Jak to jest w końcu ze składaniem sprawozdań, kiedy firma ma siedzibę np na śląsku, a miejsca wytwarzania (oddziały firmy) są też w innych województwach? Czy z każdego MPD składam osobno sprawozdanie do UM odpowiedniego województwa?

F4odpowiedz

Gość

26 październik 2020 o 08:47

Gość napisał:





Gość napisał:




Tak jest u wszystkich. Też się zadręczałam tym faktem. Sprawozdanie na szczęście można wysłać beż tego "ptaszka" - jak mówi konsultant " osoby wypełniające sprawozdanie go nie będą widziały".  Także co się człowiek na stresuje, to jego.







Gość napisał:


Ja też tak mam wiele podmiotów ma ten sam problem, ale podobno nie stanowi to problemu na obecny etapie funkcjonowania systemu.






Witam













Mam pytanie dlaczego w Dziale XI który mam już wypełniony , przy nazwie miejsca prowadzenia działalności nie oznacza mi się , że pozycja jest uzupełniona.Proszę o pomoc



Z góry dziękuję.



















Czy ktoś z Państwa też tak ma?









F4odpowiedz

Gość

26 październik 2020 o 08:52

Gość napisał:


DAG napisał:


W


wyniku mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów o kodzie 20 03


01 w instalacji nie powstały pozostałości z sortowania o kodzie 19 12 12


tylko odpady o kodzie 15 01 02, 15 01 03, 15 01 04 ponadto jest


informacja ze odpady te poddano procesom R12, R1, R13 w którym dziale


firma powinna wpisać te kody odpadów?







Ja wstawiałam do działu VIII tab. A informacja o masie odpadów przygotowanych do ponownego użycia i poddanych recyklingowi z odpadów odebranych i zebranych z terenu gminy




Ale przecież procesy recyklingu to od R2-R9




F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter