Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

22 październik 2020 o 13:30

Gość napisał:


Gość napisał:


Co mam zrobić jeśli nie mogę wprowadzić do sprawozdania jednego MPD. Przy wprowadzaniu miejsc w pkt. I wszystkie wyskakują domyślnie, a to jedno akurat nie - podejrzewam, że mój poprzednik nie zgłosił tego jednego miejsca. Wyskakuje mi natomiast "działalność usługowa na terenie całego kraju" bo wniosek aktualizacyjny w tym zakresie złożyliśmy w tym roku (firma remontowa świadcząca usługi). W związku z tym czy mam zrobić całe sprawozdanie na siedzibę (bez konkretnych MPD) czy tylko to jedno MPD którego nie ma wprowadzić na zasadzie działalności usługowej?

Proszę o pomoc.

Myślę, że problem polega na tym, że to miejsce, które nie wyskakuje w Dziale I nie jest dodane do podmiotu. Należy dodać nowe MPD a wtedy będzie widoczne w sprawozdaniu - nie musi być zgłoszone do UM, ja mam jedno niezgłoszone a mimo to jest widoczne w Dziale I.



Tak, tylko wtedy muszę złożyć nowy wniosek aktualizacyjny (z tym nowym miejscem).
A ja już złożyłam wniosek że świadczymy działalność usługową na terenie całego kraju - czyli 1 siedziba i jedno MPD "działalność usługowa". Więc to byłby jakby powrót do starego rozwiązania. 
F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 13:41

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:



Co mam zrobić jeśli nie mogę wprowadzić do sprawozdania jednego MPD. Przy wprowadzaniu miejsc w pkt. I wszystkie wyskakują domyślnie, a to jedno akurat nie - podejrzewam, że mój poprzednik nie zgłosił tego jednego miejsca. Wyskakuje mi natomiast "działalność usługowa na terenie całego kraju" bo wniosek aktualizacyjny w tym zakresie złożyliśmy w tym roku (firma remontowa świadcząca usługi). W związku z tym czy mam zrobić całe sprawozdanie na siedzibę (bez konkretnych MPD) czy tylko to jedno MPD którego nie ma wprowadzić na zasadzie działalności usługowej?

Proszę o pomoc.

Myślę, że problem polega na tym, że to miejsce, które nie wyskakuje w Dziale I nie jest dodane do podmiotu. Należy dodać nowe MPD a wtedy będzie widoczne w sprawozdaniu - nie musi być zgłoszone do UM, ja mam jedno niezgłoszone a mimo to jest widoczne w Dziale I.






Tak, tylko wtedy muszę złożyć nowy wniosek aktualizacyjny (z tym nowym miejscem).
A ja już złożyłam wniosek że świadczymy działalność usługową na terenie całego kraju - czyli 1 siedziba i jedno MPD "działalność usługowa". Więc to byłby jakby powrót do starego rozwiązania. 

Dodałam miejsce zgodnie z radą. Jest widoczne w Dziale I w sprawozdaniu roboczym - nie musiałam tworzyć nowego. Dziękuję.
F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 14:04

Witam,
czy należy wypełnić w dziale VIII tabelę E Informacja o osiągniętym poziomie ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania w przypadku gdy nie było odpadów o kodzie 19 12 12 ??


F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 14:16

Gość napisał:


Gość napisał:




Marcin88 napisał:









Dzień dobry,



Wytwarzamy na oczyszczalni ścieków odpady skratki, piasek z piaskownika oraz komunalne osady ściekowe. Czy ktoś z Państwa wie, czy dział XIII (Informację o odpadach poddanych odzyskowi, w tym recykling lub unieszkodliwianie) muszę wypełni? Osad ściekowy wytworzony na oczyszczalni zagospodarowujemy rolniczo i nie poddajemy go procesowi recyklingu.



Dziękuję za informację.



Pozdrawiam



jak rolniczo to dział VII

My również na oczyszczalniach ściekó wytwarzamy piasek, skratki i osad ,ale przekazujemy je firmie, która wykorzystuje je na okrywę  rekultywacyjną. W takim przypadku konsultant nie potrafił doradzić jaki dział wypełnić i kazał skonsultować się z Urzędem Marszałkowskim. Doradzał dzial VII ,ale ten dział dotyczy wykorzystania rolniczego.












Jeżeli skratki i piasek są odbierane przez firmę to tylko w dziale o odpadach wytworzonych. Gdyby skratki lub piasek były mieszane z osadami lub przekształcane w jakiś sposób to faktycznie trzeba by pomyśleć jakiemu procesowi ulegają oraz czy w ogóle jest decyzja w tym zakresie przetwarzania. Informacje o osadach tylko w dziale VII. Na czacie z konsultantem powiedziano mi że nawet osadów nie podawać w odpadach wytworzonych a jedynie w dziale VII.






To trochę dziwne jeżeli konsultant BDO podaje inne informacje niż są w systemie... W przypisach w Dziale VII (KOŚ) jest podane, że ilość wytworzonych osadów należy wpisać do działu XI, a ilość stosowanych odpadów podać w dziale XIII tabela 3 (co nomen omen jest i tak błędne chyba).


F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 14:18

Co mam wpisać do sprawozdania jeśli na papierowej KPO ktoś w miejscu masy przekazanych odpadów wpisał 482 m3 (dot. odpadu 17 01 07)?
Mam szacunkowo przeliczyć na Mg?

F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 14:29

Gość napisał: również podpinam się do pytania.


Gość napisał:




Witam w strumieniu odpadów znajdują się następujące pozycje do zaznaczenia






-Komunalne (grupa 20)













-Pochodzące ze strumienia odpadów komunalnych (inne niż grupa 20)













-Pozostałe

Mam odpady typu olej, filtry ale też niewielką ilość opakowań z tworzyw sztucznych
Wiecie może czy gdzieś to jasno wyjaśnione?
W moim odczuciu powinno się to uzupełniać automatycznie po uzupełnieniu kodu produktu 



Podpinam się wie ktoś może gdzie znaleźć informacje o tych pozycjach znajdujących się w strumieniu odpadów?




F4odpowiedz

Gość1

22 październik 2020 o 14:34

Witam, proszę o pomoc
1.Tworzę sprawozdanie o wytworzonych odpadach, jako podmiot wytwarzający odpady.
W ub roku wytworzyliśmy i przekazaliśmy w niewielkich ilościach do przejmującego kody m.in
16 02 13* -( Zużyte urządzenia zawierające niebezpieczne elementy5) inne niż wymienione w 16 02 09 do 16 02 12)        
oraz 16 02 14 - Zużyte urządzenia inne niż wymienione w 16 02 09 do 16 02 13
Były to ilości mniejsze niż te ,dla których powstaje obowiązek ewidencji   w Rozporządzeniu Min.Klimatu (z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów)
 Mamy KPO na te odpady , czy należy wykazywać je w sprawozdaniu , jeśli zostały faktycznie przekazane do przejmującego , mimo że prowadzenie ich ewidencji nie jest wymagane (bo wytwarzamy ich bardzo mało) ?
2.Mamy też do wypełnienia wniosek aktualizacyjny do wpisu- dział VI tabela 5 , bo zaczęliśmy sprzedawać produkty w opakowaniach za granicę . Czy fakt,że najpierw złożę wniosek aktualizacyjny nie zablokuje (np.do czasu jego rozpatrzenia)
możliwości złożenia sprawozdania za 2019?

F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 15:19

Gość napisał:



Witam,

czy należy wypełnić w dziale VIII tabelę E Informacja o osiągniętym poziomie ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania w przypadku gdy nie było odpadów o kodzie 19 12 12 ??







Mimo wszystko trzeba uzupełnić.
F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 15:33

Gość napisał:  


Gość napisał:




Witam w strumieniu odpadów znajdują się następujące pozycje do zaznaczenia






-Komunalne (grupa 20)













-Pochodzące ze strumienia odpadów komunalnych (inne niż grupa 20)













-Pozostałe

Mam odpady typu olej, filtry ale też niewielką ilość opakowań z tworzyw sztucznych
Wiecie może czy gdzieś to jasno wyjaśnione?
W moim odczuciu powinno się to uzupełniać automatycznie po uzupełnieniu kodu produktu 



Podpinam się wie ktoś może gdzie znaleźć informacje o tych pozycjach znajdujących się w strumieniu odpadów?


Jeżeli dotyczy to odpadów np. 15 01 05, 17 04 05, 15 01 02, 12 01 03 itd. ro trzeba zaznaczyć pozostałe- taką informację uzyskałam od UM 


F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 16:10

Czy ktoś klikał "Utwórz korektę" żeby podejrzeć złożone sprawozdanie?. A potem usunął to korektę z systemu i nie było po niej śladu?.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter