Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

22 październik 2020 o 10:46

Witam, niech mi ktoś pomoże, bo pierwszy raz w życiu muszę zrobić sprawozdanie i nie wiem jak się do tego zabrać :( Jesteśmy przedsiębiorstwem komunalnym, mamy siedzibę i 1 miejsce prowadzenia działalności (firma posiada też oczyszczalnię ścieków, ale nie dodali jeszcze tego miejsca w BDO) - odbieramy odpady od mieszkańców i firm na terenie 5 gmin, prowadzimy też PSZOK (zbieramy gabaryty, elektro, szkło, papier itp. podstawowe odpady komunalne) w MPD dla 2 z tych gmin. Składałam sprawozdanie z PSZOKu i z odbioru odpadów komunalnych. I jeszcze muszę złożyć sprawozdanie o gospodarowaniu odpadami, ale zupełnie nie wiem które działy muszę wypełnić i co w nich wpisać :( Proszę pomóżcie!Ktoś pomoże? Proszę :(

F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 10:48

Witam,
mam taką sytuację że mieliśmy oddział, który wytworzył 8 ton odpadów w marcu 2019 a w kwietniu został zamkniety. Jako że wprowdzaliśmy dane w BDO jak oddział już nie istniał nie wprowadziliśmy takiego miejsca wykonywania działalności. W jaki sposób mam te odpady ująć w sprawozdaniu skoro nie mam takiego zakładu???
Poproszę o pomoc

F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 10:56

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:






Gość napisał:








Gość napisał:





Witam, czy ten system jest intuicyjny i w przypadku gdy zapomnimy zapisać dane będzie "krzyczał", że nie można 
wysłać sprawozdania?. Czy "puści" takie niezapisane sprawozdanie?.






system nie krzyczy, wysyła to co jest 




Dziękuję za odpowiedź. No to zmartwiłam się teraz, bo nie pamiętam czy na końcu zapisałam wszystkie dane czy kliknęłam od razu "Złóż sprawozdanie". System tworzony tak długi czas, a nie jest intuicyjny... Nawet nie ma możliwości podejrzenia złożonego Sprawozdania... Najwyżej odrzucą i trzeba będzie złożyć korektę. Najważniejsze, że sprawozdanie złożone jest w terminie. Domyślam się, że dużo osób będzie miało odrzucone te sprawozdania... 
Jest sposób na podgląd tego co się zapisało w sprawozdaniu. Możesz wygenerować korektę, wtedy zobaczysz to co było wpisane, a później usunąć korektę i nie będzie po niej śladu.






Na pewnie nie będzie śladu po tek korekcie?. Czy ktoś już zrobił jak wyżej napisane?.
Kolega, który już złożył sprawozdanie wygenerował korektę a później ją usunął.

F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 11:11

Co mam zrobić jeśli nie mogę wprowadzić do sprawozdania jednego MPD. Przy wprowadzaniu miejsc w pkt. I wszystkie wyskakują domyślnie, a to jedno akurat nie - podejrzewam, że mój poprzednik nie zgłosił tego jednego miejsca. Wyskakuje mi natomiast "działalność usługowa na terenie całego kraju" bo wniosek aktualizacyjny w tym zakresie złożyliśmy w tym roku (firma remontowa świadcząca usługi). W związku z tym czy mam zrobić całe sprawozdanie na siedzibę (bez konkretnych MPD) czy tylko to jedno MPD którego nie ma wprowadzić na zasadzie działalności usługowej?

Proszę o pomoc.

F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 11:34

Gość napisał:

Co mam zrobić jeśli nie mogę wprowadzić do sprawozdania jednego MPD. Przy wprowadzaniu miejsc w pkt. I wszystkie wyskakują domyślnie, a to jedno akurat nie - podejrzewam, że mój poprzednik nie zgłosił tego jednego miejsca. Wyskakuje mi natomiast "działalność usługowa na terenie całego kraju" bo wniosek aktualizacyjny w tym zakresie złożyliśmy w tym roku (firma remontowa świadcząca usługi). W związku z tym czy mam zrobić całe sprawozdanie na siedzibę (bez konkretnych MPD) czy tylko to jedno MPD którego nie ma wprowadzić na zasadzie działalności usługowej?

Proszę o pomoc.

Nikt nie pomoże?

F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 11:48

Gość napisał:


Gość napisał:


Dzień dobry, 
proszę o wskazówki w dużym uproszczeniu. Składając sprawozdanie z odpadów (np. świetlówki) wypełniam tylko tab. I (MDP) oraz dział XI czyli masę wytworzonych odpadów? Czy dodatkowo muszę wpisywać stan magazynowy? a jeśli go nie mam?



nie , stan magazynowy uzupełnia przetwarzający- jak w tytule działu


w filmiku na stronie BDO Pani mówi, że POSIADACZ odpadów musi wpisać w tab.7  ilość odpadów ,jaka nie została przekazana albo przetworzona przez niego do 31 grudnia2 019
F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 11:57

Gość napisał:

Witam. 
Rozumiem że sprawozdanie za 2019 rok jest na podstawie oświadczenia zbierającego odpady, ponieważ rejestracja w BDO byla w grudniu. Czy jest tak faktycznie... dziękuję.


jak to na postawie oświadczenia ? jakiego oświadczenia ? 
F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 12:41

Gość napisał:

Witam,
Czy ktoś juz jako Urząd Miejski zaczął wypełniać/ zapoznawać się z wypełnieniem sprawozdania (jap.bdo)?? czy da się wydrukować wysłane sprawozdania zeby łatwiej było wpisywać odane watości na swoim sprawozdaniu?
Z góry dziękuję za odpowoedź


podobno się nie da ... nie skomentuję tego systemu ;(
F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 13:09

Gość napisał:

Co mam zrobić jeśli nie mogę wprowadzić do sprawozdania jednego MPD. Przy wprowadzaniu miejsc w pkt. I wszystkie wyskakują domyślnie, a to jedno akurat nie - podejrzewam, że mój poprzednik nie zgłosił tego jednego miejsca. Wyskakuje mi natomiast "działalność usługowa na terenie całego kraju" bo wniosek aktualizacyjny w tym zakresie złożyliśmy w tym roku (firma remontowa świadcząca usługi). W związku z tym czy mam zrobić całe sprawozdanie na siedzibę (bez konkretnych MPD) czy tylko to jedno MPD którego nie ma wprowadzić na zasadzie działalności usługowej?

Proszę o pomoc.

Myślę, że problem polega na tym, że to miejsce, które nie wyskakuje w Dziale I nie jest dodane do podmiotu. Należy dodać nowe MPD a wtedy będzie widoczne w sprawozdaniu - nie musi być zgłoszone do UM, ja mam jedno niezgłoszone a mimo to jest widoczne w Dziale I.

F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 13:13

Gość napisał:


Gość napisał:


Co mam zrobić jeśli nie mogę wprowadzić do sprawozdania jednego MPD. Przy wprowadzaniu miejsc w pkt. I wszystkie wyskakują domyślnie, a to jedno akurat nie - podejrzewam, że mój poprzednik nie zgłosił tego jednego miejsca. Wyskakuje mi natomiast "działalność usługowa na terenie całego kraju" bo wniosek aktualizacyjny w tym zakresie złożyliśmy w tym roku (firma remontowa świadcząca usługi). W związku z tym czy mam zrobić całe sprawozdanie na siedzibę (bez konkretnych MPD) czy tylko to jedno MPD którego nie ma wprowadzić na zasadzie działalności usługowej?

Proszę o pomoc.

Myślę, że problem polega na tym, że to miejsce, które nie wyskakuje w Dziale I nie jest dodane do podmiotu. Należy dodać nowe MPD a wtedy będzie widoczne w sprawozdaniu - nie musi być zgłoszone do UM, ja mam jedno niezgłoszone a mimo to jest widoczne w Dziale I.


Tylko po dodaniu zapewne konieczne będzie usunięcie starego i dodanie nowego sprawozdania bo w poprzednim to miejsce nadal nie będzie widoczne. Daj znać czy miałam rację :)

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter