Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

21 październik 2020 o 18:02

Gość napisał:



Dzień dobry,






Mam pytanie do Urzędów Gmin i Miast.



Czy ktoś z Państwa ma problem z zatwierdzeniem formularza sprawozdania Wójta, Burmistrza, Prezydenta miasta z odpadów komunalnych. U mnie problem polega na tym, że po wpisaniu podmiotu sprawozdającego oraz adresów instytucji do których kierowane jest sprawozdanie tzn. UM oraz WIOŚ i uzupełnieniu pozycji o mój adres e-mail po kliknięciu "zatwierdź" pojawia się informacja na czerwono, że "zapis się nie powiódł"



Czy ktoś  z Państwa miał/ ma taki problem czy tylko ja???



Jeżeli ktoś z Państwa miał taki problem to bardzo proszę o pomoc podpowiedź jak go rozwiązać.




Dziękuję





Dzień dobry,
odnośnie zatwierdzenia formularza sprawozdania wójta burmistrza prezydenta miasta z odpadów komunalnych po wpisaniu adresatów i swojego emaila mam ten sam problem - pojawia się komunikat zapis się nie powiódł. Napisałam do nich 2 tygodnie temu, odpowiedzieli że pracują nad tym. Ponowiłam pytanie w tym tygodniu i na razie cisza. .......  




F4odpowiedz

Gonia0078

Liczba postów: 37

Od: 06.11.2018

21 październik 2020 o 18:28

Gość napisał:


Gonia0078 napisał:


Witam, Wytworzyliśmy 160 kg oleju samochodowego w roku 2019, jednak przekazaliśmy go na KPO dopiero w roku 2020. czy w dziale XI sprawozdania - odpady wytworzone za 2019 rok powinnam ując te 160 kg ?



Tak, liczy się data wytworzenia. Dodatkowo trzeba podać uzupełnić stan magazynowy na koniec roku w dziale 13. tab 7. (choć w tym temacie jest wiele dyskusji, i kontrowersji to takie jest stanowisko BDO po konsultacji z ministerstwem)

A mi Pan z bdo powiedział że tabele 7 uzupełnia podmiot jak w tytułu działu czyli przetwarzajacy
F4odpowiedz

Gonia0078

Liczba postów: 37

Od: 06.11.2018

21 październik 2020 o 18:40

Czy w dziale XII ująć odpady z pszok i stacje przeładunkowa odpadów komunalnych? (wg mnie nie bo pszok ro ie sprawozdanie 9na ucpg a odbieram odpady komunalne i robię sprawozdanie 9n ucpg) a Państwo jak myślicie?
Czy w dziale XIII tabela 5 ujmuje odpady zebrane z pszok (gruz) który oddałam osobie fizycznej? Czy jeśli pszoku nie ujmuje w dziale 12 to w dziale 13 tab 5 też nie? 

F4odpowiedz

Gosiax2019

21 październik 2020 o 20:46

Czy ktoś już wysłał sprawozdanie za 2019, bo ja nie wiem jak się za to wziąść. Bardzo proszę o pomoc

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

22 październik 2020 o 06:53

Gonia0078 napisał:


Gość napisał:




Gonia0078 napisał:



Witam, Wytworzyliśmy 160 kg oleju samochodowego w roku 2019, jednak przekazaliśmy go na KPO dopiero w roku 2020. czy w dziale XI sprawozdania - odpady wytworzone za 2019 rok powinnam ując te 160 kg ?




Tak, liczy się data wytworzenia. Dodatkowo trzeba podać uzupełnić stan magazynowy na koniec roku w dziale 13. tab 7. (choć w tym temacie jest wiele dyskusji, i kontrowersji to takie jest stanowisko BDO po konsultacji z ministerstwem)


A mi Pan z bdo powiedział że tabele 7 uzupełnia podmiot jak w tytułu działu czyli przetwarzajacy
Ja też otrzymałam info ,że dział 13 tabele 7 wypełnia przetwarzający. Jeśli mamy odpad ,który nie przetwarzamy i nie mamy decyzji na ,to to jak można wpisać odzysk/unieszkodliwienie. Dane powinny dotyczyć odpadów ,które pozostały nam do przetworzenia ,a nie stan magazynowy wszystkich odpadów.

F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 07:23

Gość napisał:


Alex napisał:


a termin nie minął 11 września ? 



a na co ?

na złożenie sprawozdań za 2019 ? normalnie było 15 marca przedłożyli chyba do 11 września z uwagi na COVID
F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 07:23

Gość napisał:


Dzień dobry,

 

W sprawozdaniu o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu

odpadami w dziale XI pojawia się pole do uzupełnienia: określenie strumienia

odpadów. W jaki sposób prawidłowo sklasyfikować kody odpadów do poszczególnych

kategorii (· komunalne grupa 20 · pochodzące ze strumienia odpadów

komunalnych (inne niż grupa 20), ·

pozostałe)? Proszę o pomoc. Dziękuję



wprawdzie jest pole do uzupełnienia: określenie strumienia
odpadów, ale to nie jest sprawozdanie z odpadów komunalnych.
F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 07:43

Gość napisał:

Witam, czy ten system jest intuicyjny i w przypadku gdy zapomnimy zapisać dane będzie "krzyczał", że nie można 
wysłać sprawozdania?. Czy "puści" takie niezapisane sprawozdanie?.


system nie krzyczy, wysyła to co jest 
F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 08:08

Gość napisał:


Gość napisał:






Dzień dobry,











Mam pytanie do Urzędów Gmin i Miast.





Czy ktoś z Państwa ma problem z zatwierdzeniem formularza sprawozdania Wójta, Burmistrza, Prezydenta miasta z odpadów komunalnych. U mnie problem polega na tym, że po wpisaniu podmiotu sprawozdającego oraz adresów instytucji do których kierowane jest sprawozdanie tzn. UM oraz WIOŚ i uzupełnieniu pozycji o mój adres e-mail po kliknięciu "zatwierdź" pojawia się informacja na czerwono, że "zapis się nie powiódł"







Czy ktoś  z Państwa miał/ ma taki problem czy tylko ja???





Jeżeli ktoś z Państwa miał taki problem to bardzo proszę o pomoc podpowiedź jak go rozwiązać.








Dziękuję









Dzień dobry,
odnośnie zatwierdzenia formularza sprawozdania wójta burmistrza prezydenta miasta z odpadów komunalnych po wpisaniu adresatów i swojego emaila mam ten sam problem - pojawia się komunikat zapis się nie powiódł. Napisałam do nich 2 tygodnie temu, odpowiedzieli że pracują nad tym. Ponowiłam pytanie w tym tygodniu i na razie cisza. .......  




A spróbujcie w innej przeglądarce. Miałam ten sam problem i na firefox mi poszło a na chrome nie zapisywało. 




F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 08:19

Witam
Jesteśmy wytwórcami 20 03 01 -niesegregowane /zmieszane/odpady komunalne , czy wpisujemy je w dziale XI tab 1? bo jest ? i pisze nie dotyczy wytwórców odpadów komunalnych oraz wytwarzających pojazdy wycofane z eksploatacji.Jeżeli nie tu to gdzie wpisać?
Proszę o podpowiedż

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter