Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

22 październik 2020 o 09:40

Gość napisał:



Witam




Mam pytanie dlaczego w Dziale XI który mam już wypełniony , przy nazwie miejsca prowadzenia działalności nie oznacza mi się , że pozycja jest uzupełniona.Proszę o pomoc

Z góry dziękuję.





Czy ktoś z Państwa też tak ma?
F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 09:47

Witam w strumieniu odpadów znajdują się następujące pozycje do zaznaczenia


-Komunalne (grupa 20)


-Pochodzące ze strumienia odpadów komunalnych (inne niż grupa 20)


-Pozostałe

Mam odpady typu olej, filtry ale też niewielką ilość opakowań z tworzyw sztucznych
Wiecie może czy gdzieś to jasno wyjaśnione?
W moim odczuciu powinno się to uzupełniać automatycznie po uzupełnieniu kodu produktu 
F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 09:54

Gość napisał:

Dzień dobry, 
proszę o wskazówki w dużym uproszczeniu. Składając sprawozdanie z odpadów (np. świetlówki) wypełniam tylko tab. I (MDP) oraz dział XI czyli masę wytworzonych odpadów? Czy dodatkowo muszę wpisywać stan magazynowy? a jeśli go nie mam?


nie , stan magazynowy uzupełnia przetwarzający- jak w tytule działu
F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 09:59

Gość napisał:


Gość napisał:






Witam








Mam pytanie dlaczego w Dziale XI który mam już wypełniony przy nazwie miejsca prowadzenia działalności nie oznacza mi się , że pozycja jest uzupełniona.Proszę o pomoc


Z góry dziękuję.





Proszę o podpowiedz:)



Dlatego, że ten system ciągle nie jest dopracowany. To jakieś mało istotne niedopatrzenie. Nie pojawiło się także Pani z BDO na ubiegłotygodniowym webinarium. Mi też się nie pojawiło, ale sprawozdanie przeszło bez problemu.
F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 10:03

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:






Gość napisał:




Witam, czy ten system jest intuicyjny i w przypadku gdy zapomnimy zapisać dane będzie "krzyczał", że nie można 
wysłać sprawozdania?. Czy "puści" takie niezapisane sprawozdanie?.





system nie krzyczy, wysyła to co jest 



Dziękuję za odpowiedź. No to zmartwiłam się teraz, bo nie pamiętam czy na końcu zapisałam wszystkie dane czy kliknęłam od razu "Złóż sprawozdanie". System tworzony tak długi czas, a nie jest intuicyjny... Nawet nie ma możliwości podejrzenia złożonego Sprawozdania... Najwyżej odrzucą i trzeba będzie złożyć korektę. Najważniejsze, że sprawozdanie złożone jest w terminie. Domyślam się, że dużo osób będzie miało odrzucone te sprawozdania... 
Jest sposób na podgląd tego co się zapisało w sprawozdaniu. Możesz wygenerować korektę, wtedy zobaczysz to co było wpisane, a później usunąć korektę i nie będzie po niej śladu.



Na pewnie nie będzie śladu po tek korekcie?. Czy ktoś już zrobił jak wyżej napisane?.
F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 10:04

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:









Witam













Mam pytanie dlaczego w Dziale XI który mam już wypełniony przy nazwie miejsca prowadzenia działalności nie oznacza mi się , że pozycja jest uzupełniona.Proszę o pomoc



Z góry dziękuję.










Proszę o podpowiedz:)






Dlatego, że ten system ciągle nie jest dopracowany. To jakieś mało istotne niedopatrzenie. Nie pojawiło się także Pani z BDO na ubiegłotygodniowym webinarium. Mi też się nie pojawiło, ale sprawozdanie przeszło bez problemu.

Mnie również to pole się nie odznaczyło, jednak tak jak powyżej - udało się złożyć sprawozdanie. 
F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 10:05

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:









Witam













Mam pytanie dlaczego w Dziale XI który mam już wypełniony przy nazwie miejsca prowadzenia działalności nie oznacza mi się , że pozycja jest uzupełniona.Proszę o pomoc



Z góry dziękuję.










Proszę o podpowiedz:)






Dlatego, że ten system ciągle nie jest dopracowany. To jakieś mało istotne niedopatrzenie. Nie pojawiło się także Pani z BDO na ubiegłotygodniowym webinarium. Mi też się nie pojawiło, ale sprawozdanie przeszło bez problemu.
Dziękuję.

F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 10:05

Gość napisał:


Witam w strumieniu odpadów znajdują się następujące pozycje do zaznaczenia




-Komunalne (grupa 20)







-Pochodzące ze strumienia odpadów komunalnych (inne niż grupa 20)







-Pozostałe

Mam odpady typu olej, filtry ale też niewielką ilość opakowań z tworzyw sztucznych
Wiecie może czy gdzieś to jasno wyjaśnione?
W moim odczuciu powinno się to uzupełniać automatycznie po uzupełnieniu kodu produktu 

Podpinam się wie ktoś może gdzie znaleźć informacje o tych pozycjach znajdujących się w strumieniu odpadów?

F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 10:06

Witam,
Do działu VIII nastąpiła agregacja danych z działu VIa podmiotu, natomiast znajdują się tam również odpady o kodzie 19 12 09  (minerały), 160103 (zużyte opony) , 191207 ( drewno...). Natomiast za rok 2019 należny wyliczyć poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia odpadów komunalnych papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła, więc czy te odpady zostają w dziale VIII a liczę poziom tylko do odpadów : pmts? proszę o pomoc.

F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 10:23

Witam. 
Rozumiem że sprawozdanie za 2019 rok jest na podstawie oświadczenia zbierającego odpady, ponieważ rejestracja w BDO byla w grudniu. Czy jest tak faktycznie... dziękuję.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter