Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

22 październik 2020 o 08:28

Gość napisał:


Gość napisał:




Alex napisał:



a termin nie minął 11 września ? 




a na co ?


na złożenie sprawozdań za 2019 ? normalnie było 15 marca przedłożyli chyba do 11 września z uwagi na COVID

na wytwarzanie odpadów jest do końca października
F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 08:33

Gość napisał:


Gość napisał:


Witam, czy ten system jest intuicyjny i w przypadku gdy zapomnimy zapisać dane będzie "krzyczał", że nie można 
wysłać sprawozdania?. Czy "puści" takie niezapisane sprawozdanie?.



system nie krzyczy, wysyła to co jest 

Dziękuję za odpowiedź. No to zmartwiłam się teraz, bo nie pamiętam czy na końcu zapisałam wszystkie dane czy kliknęłam od razu "Złóż sprawozdanie". System tworzony tak długi czas, a nie jest intuicyjny... Nawet nie ma możliwości podejrzenia złożonego Sprawozdania... Najwyżej odrzucą i trzeba będzie złożyć korektę. Najważniejsze, że sprawozdanie złożone jest w terminie. Domyślam się, że dużo osób będzie miało odrzucone te sprawozdania... 
F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 08:33

Witam

Mam pytanie dlaczego w Dziale XI który mam już wypełniony przy nazwie miejsca prowadzenia działalności nie oznacza mi się , że pozycja jest uzupełniona.Proszę o pomoc
Z góry dziękuję.

F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 08:43

Gość napisał:


Gość napisał:




Alex napisał:



a termin nie minął 11 września ? 




a na co ?


na złożenie sprawozdań za 2019 ? normalnie było 15 marca przedłożyli chyba do 11 września z uwagi na COVID
zależy na jakie odpady, aktualnie na forum są Ci, korzy muszą złożyć sprawozdanie do końca października :) 
F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 08:50

Gość napisał:



Witam

Jesteśmy wytwórcami 20 03 01 -niesegregowane /zmieszane/odpady komunalne , czy wpisujemy je w dziale XI tab 1? bo jest ? i pisze nie dotyczy wytwórców odpadów komunalnych oraz wytwarzających pojazdy wycofane z eksploatacji.Jeżeli nie tu to gdzie wpisać?

Proszę o podpowiedż




nigdzie, wytwórca odpadów komunalnych jest zwolniony z prowadzenia ewidencji i składania sprawozdań
F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 08:50

Dzień dobry, 
proszę o wskazówki w dużym uproszczeniu. Składając sprawozdanie z odpadów (np. świetlówki) wypełniam tylko tab. I (MDP) oraz dział XI czyli masę wytworzonych odpadów? Czy dodatkowo muszę wpisywać stan magazynowy? a jeśli go nie mam?

F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 08:57

Gość napisał:


Gość napisał:






Witam


Jesteśmy wytwórcami 20 03 01 -niesegregowane /zmieszane/odpady komunalne , czy wpisujemy je w dziale XI tab 1? bo jest ? i pisze nie dotyczy wytwórców odpadów komunalnych oraz wytwarzających pojazdy wycofane z eksploatacji.Jeżeli nie tu to gdzie wpisać?


Proszę o podpowiedż








nigdzie, wytwórca odpadów komunalnych jest zwolniony z prowadzenia ewidencji i składania sprawozdań

Dziękuję.

F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 09:02

Gość napisał:


Gość napisał:




Złomek napisał:



Prowadząc skup złomu posiadający decyzję na zbieranie . Jaki dział sprawozdania z gospodarowania odpadami powinnam wypełnić?Dział I Dział XII na pewno. A czy coś jeszcze?Jaki strumień odpadów zaznaczyć dla kodów z grupy 17 04 i 15 01 04 ? Pozostałe?
Poproszę o pomoc




Przyjmuje Pan odpady w kodzie 15 01 04 oraz 17 04 05, od firm czy także od osób fizycznych? TO jest ważne do określenia strumienia odpadów,


Podłączam się pod pytanie. Złom od firm i osób fizycznych. Od jednych i drugich z kodem z grupy 17 04 01 - 07 oraz z  grupy 12 01 01 - 03 i 15 01 04.


F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 09:14

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:



Witam, czy ten system jest intuicyjny i w przypadku gdy zapomnimy zapisać dane będzie "krzyczał", że nie można 
wysłać sprawozdania?. Czy "puści" takie niezapisane sprawozdanie?.




system nie krzyczy, wysyła to co jest 


Dziękuję za odpowiedź. No to zmartwiłam się teraz, bo nie pamiętam czy na końcu zapisałam wszystkie dane czy kliknęłam od razu "Złóż sprawozdanie". System tworzony tak długi czas, a nie jest intuicyjny... Nawet nie ma możliwości podejrzenia złożonego Sprawozdania... Najwyżej odrzucą i trzeba będzie złożyć korektę. Najważniejsze, że sprawozdanie złożone jest w terminie. Domyślam się, że dużo osób będzie miało odrzucone te sprawozdania... 
Jest sposób na podgląd tego co się zapisało w sprawozdaniu. Możesz wygenerować korektę, wtedy zobaczysz to co było wpisane, a później usunąć korektę i nie będzie po niej śladu.

F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 09:17

Gość napisał:



Witam




Mam pytanie dlaczego w Dziale XI który mam już wypełniony przy nazwie miejsca prowadzenia działalności nie oznacza mi się , że pozycja jest uzupełniona.Proszę o pomoc

Z góry dziękuję.




Proszę o podpowiedz:)

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter