Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

21 październik 2020 o 14:37

Gość napisał
Jak wprowadzić datę rozpoczęcia działalności od razu z klawiatury żeby nie trzeba było korzystać ze strzałek wstecz i przeklikiwać miesiąc po miesiącu? U mnie ta funkcja nie działa.

nie da się, trzeba wybrać z kalendarza

w jednym okienku są dni, w drugim miesiące a w trzecim lata. nie trzeba "lecieć" miesiącami przez kilka lat wstecz :) A co jest w miejscu daty skoro okienek nie ma ? nie ma możliwosci zmiany daty ? jak w nią klikniesz to co sie pojawia ? NIC? '

Da się - teraz dopiero doszłam do tego, że jak się kliknie w nazwę miesiąca to można wybrać po kolei dzień miesiąc i rok.
System doprawdy mocno "intuicyjny"
Twórców powinni nagrodzić.







F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 14:47

Czy ktoś już wysyłał sprawozdanie? Czy sama "wysyłka" odbyła się bez problemu? Obawiam się, że przy wysyłce sprawozdania coś nie zadziała, albo jakieś miejsce o którym nie wiem nie będzie wypełnione i nie uda mi się wysłać sprawozdania w terminie. Tym bardziej, że nie ja je wysyłam osobiście, tylko muszę iść do szefa firmy. Jakie macie doświadczenia? Na co uważać?

F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 14:48

Gość napisał:

Witam,

Mam pytanie odnośnie złożenia sprawozdania za 2019 r. w BDO.
Pracuję w jednym z organów administracji publicznej, w 2019 r. przekazaliśmy podmiotowi uprawnionemu do przetwarzania/zutylizowania odpady o kodach:
- 16 02 14 - 720 kg
- 16 02 16 - 68 kg
Czy składając sprawozdanie wystarczy, że podam te informacje tylko w dziale XI - informacja o wytworzonych odpadach ?

Drugie pytanie dotyczy rubryki w dziale I - "Data rozpoczęcia działalności w zakresie gospodarki odpadami" - Co ja tam mam podać jak instytucja w której pracuję ma x lat a w dokumentacji jaką posiadam pierwszą KPO mam z 2005 roku.


W zawiadomieniu data rozpoczęcia działalności rozumiana jest jako data rozpoczęcia wprowadzania produktów w opakowaniach, a nie jako data rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej w ogóle.
F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 15:05

Gość napisał:


Złożyłam sprawozdania komunalne w styczniu.  Nie było w nich działu VIII dokumenty , pełnomocnictwo.

Teraz Gminy dzwonią do mnie o uzupełnienie tego pełnomocnictwa.
Nigdzie nie mogę się dowiedzieć czy jest to konieczne.

wiąże się to przecież z opłata skarbowa , która w tym wypadku muszę zapłacić do każdego urzędu do którego składałam sprawozdanie ( nawet do tych zerowych) .
Czy ktoś zna podstawę prawną do tego działu .

Pan u którego byłam na szkoleniu powiedział ,że Gmina może jedynie poprosić o złożenie tego pełnomocnictwa , ale nie ma podstawy prawnej aby od nas żądać tej opłaty i pełnomocnictwa.

Urzad Marszałkowski też nie wie . odesłali mnie własnie do  pana który przeprowadza szkolenia :)



Ktoś wie jak ten problem rozwiazac?


Składacie pełnomocnictwa do sprawozdań komunalnych ? 




F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 15:22

Dzień dobry,


Mam pytanie do Urzędów Gmin i Miast.

Czy ktoś z Państwa ma problem z zatwierdzeniem formularza sprawozdania Wójta, Burmistrza, Prezydenta miasta z odpadów komunalnych. U mnie problem polega na tym, że po wpisaniu podmiotu sprawozdającego oraz adresów instytucji do których kierowane jest sprawozdanie tzn. UM oraz WIOŚ i uzupełnieniu pozycji o mój adres e-mail po kliknięciu "zatwierdź" pojawia się informacja na czerwono, że "zapis się nie powiódł"
Czy ktoś  z Państwa miał/ ma taki problem czy tylko ja???

Jeżeli ktoś z Państwa miał taki problem to bardzo proszę o pomoc podpowiedź jak go rozwiązać.

Dziękuję




F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 15:33

witam,
proszę o informację prowadzę sklep z komputerami i planuje na ulicy obok wynająć powierzchnię na której będzie prowadzony " magazyn" - planuje aby kurierzy dostarczali tam np. przesyłki.


czy w związku z tym muszę dodać miejsce prowadzenia działalności w której ewentualnie wytwarzałbym opakowania z papieru i tektury w związku z dostawą przesyłek ? czy można wystawiać kpo z siedziby na transport opakowań do skupu ?


F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 15:37

Odpady wytworzone w serwisie samochodowym należy traktować jako wytworzone w instalacji czy poza instalacją?
Nie do końca rozumiem tego zapisu a w decyzji z Starostwa nie ma odpowiedzi 

F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 15:48

Gość napisał:

Czy ktoś już wysyłał sprawozdanie? Czy sama "wysyłka" odbyła się bez problemu? Obawiam się, że przy wysyłce sprawozdania coś nie zadziała, albo jakieś miejsce o którym nie wiem nie będzie wypełnione i nie uda mi się wysłać sprawozdania w terminie. Tym bardziej, że nie ja je wysyłam osobiście, tylko muszę iść do szefa firmy. Jakie macie doświadczenia? Na co uważać?


Ja wysyłałam sprawozdanie poszło bez komplikacji ale co najdziwniejsze nie można go wydrukować. Aktywna jest tylko opcja pobierz UPO lub utwórz korektę 
F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 15:52

Dzień dobry,

 

W sprawozdaniu o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu
odpadami w dziale XI pojawia się pole do uzupełnienia: określenie strumienia
odpadów. W jaki sposób prawidłowo sklasyfikować kody odpadów do poszczególnych
kategorii (· komunalne grupa 20 · pochodzące ze strumienia odpadów
komunalnych (inne niż grupa 20), ·
pozostałe)? Proszę o pomoc. Dziękuję 

F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 16:40

Witam, czy ten system jest intuicyjny i w przypadku gdy zapomnimy zapisać dane będzie "krzyczał", że nie można 
wysłać sprawozdania?. Czy "puści" takie niezapisane sprawozdanie?.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter