Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Aga0506

19 październik 2020 o 13:37

Dzień dobry,
Będę wdzięczna za odpowiedź: jesteśmy producentem metali nieżelaznych; w BDO wytwórcą, zbierającym oraz przetwarzającym odpady. Czy powinnam w wykazie odpadów wytwarzanych (Dział XI) oraz magazynowanych (Dział XIII, tabela 7) ująć również odpady z grupy 20 (20 01 01, 20 03 01, 20 01 03, 20 03 07, 20 03 99) ?


F4odpowiedz

Paulie09

19 październik 2020 o 13:39

Witam, Czy jest możliwe dokonanie korekty sprawozdania po wysłaniu? Czy będzie to możliwe przed rozpatrzeniem sprawozdania przez UM?

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

19 październik 2020 o 13:41

Gość napisał:

Data rozpoczęcia działalności w zakresie gospodarowania odpadami- czy za taką datę można uznać datę pierwszej decyzji w zakresie gospodarowania odpadami, którą firma otrzymała? 


Można uznać tą datę .
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

19 październik 2020 o 13:48

ala napisał:

Witam,
czy po wypełnieniu w rocznym sprawozdaniu  danego działu odznacza u Państwa "ptaszkiem"  pozycja uzupełniona. bo u mnie niestety nie i nie mam pojęcia co z tym zrobić , chciała bym wysłać sprawozdanie, ale wygląda tak jak by nie zawierało żadnych danych. Czy jest na to jakiś sposób niestety dział techniczny od tygodnia nie odpowiada na moje pytanie.


U nikogo się nie pokazuje . Niestety nie jest ten system do końca poprawny. Ale można wysyłać sprawozdanie i bez tego .
F4odpowiedz

Gość

19 październik 2020 o 13:53

Gość napisał:


Gość napisał:


Nie mamy się trzymać dotychczasowego sposobu wyliczenia czyli tylko odpady metali, tworzyw sztucznych, szkła, papieru.



Gość napisał:



Witam, czy od tego roku zmienił się sposób obliczenia osiągniętego poziomu recyklingu? Wypełniając sprawozdanie w BDO widzę, że nie ma już wyróżnionych odpadów z podziałem na frakcję i z tego co rozumiem, obliczam poziom recyklingu wliczając wszystkie odpady komunalne, również budowlane? Przez to poziom recyklingu jest znacznie wyższy niż jak to było w poprzednich latach. 




Podpinam się pod pytanie









F4odpowiedz

Gość

19 październik 2020 o 13:55

Gość napisał:

Dzień dobry, czy ma ktoś może problem z ładowaniem się modułu sprawozdań o odpadach? Od piątku, gdy klikam na sprawozdanie cały czas wyświetla się komunikat "wczytywanie". Wszystko inne w BDO działa.


Witam, też tak miałam i spróbowałam na innej wyszukiwarce i poszło ( na google  ciągle kręciło a na Firefox poszło)
pozdrawiam

F4odpowiedz

Gość

19 październik 2020 o 14:06

Witam, 
mam problem chciałabym złożyć sprawozdanie za 2019 r. i kompletnie nie wiem co wybrać z działu : Rodzaj podmiotu. Przekazywaliśmy ex 16 02 16 w ilości 0,025 Mg. 
Proszę o jakąkolwiek pomoc.

F4odpowiedz

Gość

19 październik 2020 o 14:19

Gość napisał:


Gość napisał:


Dzień dobry, czy ma ktoś może problem z ładowaniem się modułu sprawozdań o odpadach? Od piątku, gdy klikam na sprawozdanie cały czas wyświetla się komunikat "wczytywanie". Wszystko inne w BDO działa.



Witam, też tak miałam i spróbowałam na innej wyszukiwarce i poszło ( na google  ciągle kręciło a na Firefox poszło)
pozdrawiam


pomaga też wyczyszczenie hisori przeglądania

F4odpowiedz

Gość

19 październik 2020 o 14:25

Witam, czy ktoś pomoże??? prowadzimy oczyszczalnię ścieków, wytwarzamy odpady skratki i osady ściekowe. Osady przekazujemy do rolniczego wykorzystania, skratki do firmy zewnętrznej. Osadów wytworzyliśmy 55 ton, rolniczo wykorzystano 50 ton. Które działy w sprawozdaniu jako wytwórcy wypełniamy oprócz VII, XI?? Czy należy też wypełnić Dział XIII tab. 5 i tab. 7 (dla tych 5 ton niewykorzystanych??). Jaką datę rozpoczęcia działalności wpisać??

F4odpowiedz

Gość

19 październik 2020 o 15:34

Dzień dobry,

Jako Urząd Gminy posiadamy własną oczyszczalnię ścieków i wysypisko odpadów (obecnie prowadzona jest rekultywacja składowiska). Wytwarzamy na oczyszczalni ścieków odpady skratki, piasek oraz komunalne osady ściekowe. Skratki odpady odbierane są przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych (ZUK), natomiast osad częściowo wykorzystany był do rekultywacji składowiska (decyzja marszałka), a reszta osadu odebrana przez  ZUK. W związku z tym proszę o informacje jakie działy sprawozdania za 2019 r. należy wypełnić.


Dziękuję za informację.

Pozdrawiam
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter