Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

20 październik 2020 o 14:53

Gość napisał:


Gość napisał:


Remontujemy budynek który będzie siedzibą firmy. Wytworzyliśmy odpady budowlane z tego remontu ale KPO wystawił na siebie transportujący - czyli na dokumencie jest wytwórcą i transportującym. My nie mamy żadnej KPO na siebie. Jesteśmy wpisani do BDO - czy mamy robić sprawozdanie zerowe?



nie, teraz to transportujący musi się z nich rozliczyć, a swoją drogą - po co on je na siebie wystawił? :)

Pewnie dlatego że nikt z firmy o to nie zadbał, a on chciał mieć wszystko na papierze (robi tak, jak jakaś firma nie chce KPO). W tym roku mamy BDO i już kilka KPO. Już przyszłościowo - czy jak będziemy sprawozdawać 2020 r. to nikt nie zacznie analizować przeszłości? Jeśli tak, to co wtedy - oświadczenie że wcześniej nie byliśmy wytwórcą? Rozpoczęcie gospodarowania odpadami określić jako 01.01.2020?
F4odpowiedz

Gość

20 październik 2020 o 15:10

agnieszka napisał:


Eugeniusz BDO napisał:




Gość napisał:






Gość napisał:








Gość napisał:










agnieszka napisał:












Gość napisał:







Uczestniczyłem dzisiaj w szkoleniu BDO i nadal nie wiem czy jako wytwórca odpadów ma uzupełnić w dziale XIII tabelę 7?. Na szkoleniu nie można zadawać pytań, funkcja czatu niby jest ale i tak nikt nie odpowiada na te pytania.








Dział 13 tab 7 uzupełnia się jeśli na rok 2020 pozostały odpady do przetworzenia/unieszkodliwienia. Nie stan magazynowy odpadów wszystkich ,tylko te ,które musimy przetworzyć. Jeśli jesteś tylko wytwórcą ,to nie wypełniasz ,bo przecież nie przetwarzasz odpadów.





















nawet jeśli jesteś wytwórcą a nie przekazałeś odpadów ( zostały na 2020) to tę tab. trzeba uzupełnić
















Jedni piszą uzupełnić, inni nie.... Może jest tu na forum jakiś specjalista, który udzieli konkretnej odp.
Specjaliści są, ale tutaj tylko odpowiedź ministerstwa/BDO może coś wnieść.
Argument o tym, że cały dział 13, w tym magazynowanie, wypełnia tylko przetwarzający odpady nie jest wystarczający.
Przecież dział 13 tabela 5. wypełnia też wytwórca odpadu, który przekazał go osobie fizycznej, np. palety.







Dział XIII dotyczy odpadów poddawanych odzyskowi lub unieszkodliwianiu - niekoniecznie znaczy to, że musimy być przetwarzającym te odpady. Tak jak zauważyłeś tabela 5 może dotyczyć wytwórców, więc równie dobrze 7 też. W przypisie jest napisane, że dotyczy odpadów, które nie zostały przetworzone lub przekazane innemu podmiotowi. Czyli dotyczy zbieraczy, wytwórców, przetwarzających. Na czacie z BDO powiedzieli mi, że dotyczy to wszystkich. Co prawda oni podają odpowiedzi różnej (często wątpliwej) jakości, ale tu niestety chyba się z nimi zgodzę. Jedyne co bardzo nie pasuje to ten cel magazynowania... Skąd my mamy to wiedzieć na 100%?





Specjalista ds. ochrony środowiska w tym webinarium https://www.youtube.com/watch?v=wEItQg2NtQ8 w 52 min. objaśnia dział 13 tabele 7. Mam rozumieć ,że nie wie co mówi ?


Wygląda na to, że nie wie, albo konsultant na chacie BDO nie wie. Ja dostałam odpowiedź, że mam wpisać WSZYSTKIE odpady, które zostały na koniec roku.



F4odpowiedz

Gość

20 październik 2020 o 15:18

Gość napisał:
Nie da się tak, już i tak próbowałam. Przy tworzeniu kolejnego roboczego sprawozdania wyskakuje taki komunikat - Brak możliwości utworzenia dwóch sprawozdań do wskazanego adresata w danym roku. W przypadku konieczności poprawy złożonego sprawozdania należy skorzystać z opcji "Utwórz korektę" dostępnej z poziomu przycisku "Opcje" na Liście sprawozdań.



Gość napisał:




Gość napisał:



Chciałam usunąć sprawozdanie robocze prezydenta miasta ponieważ nie wczytują mi się dane z zaakceptowanych sprawozdań z firm niestety pojawia mi się komunikat pojawia się komunikat, "że wystąpił błąd podczas wykonywania akcji" próbowałam już kilkukrotnie czy ktoś miał taki sam problem




Mam ten sam problem. Zgłosiłam przez formularz kontaktowy problem tydzień temu... do tej pora z ich strony cisza.


U mnie tak samo, również zgłosiłam przez formularz kontaktowy i cisza.... a może da się utworzyć nowe sprawozdanie i zaciągnie dane (nie usuwając tego co jest robocze)? ja nie mam jeszcze korekty jednego sprawozdania i nie mogę spróbować...


F4odpowiedz

Gość

20 październik 2020 o 15:21

Gość napisał:


Gość napisał:


Chciałam usunąć sprawozdanie robocze prezydenta miasta ponieważ nie wczytują mi się dane z zaakceptowanych sprawozdań z firm niestety pojawia mi się komunikat pojawia się komunikat, "że wystąpił błąd podczas wykonywania akcji" próbowałam już kilkukrotnie czy ktoś miał taki sam problem

tez mam ten sam problem od tygodnia, kilka razy pisałam już do bdo ale nadal nic. A czasu coraz mniej :/

Ja już się poddałam, zostawiłam już to sprawozdanie w spokoju i zaczęłam uzupełniać działy ręcznie. Tylko jest problem przy dziale VIII Tabela B. Nie wczytuje się ta tabela i nie ma szans wpisać wyliczonego poziomu recyklingu. U Was też taki problem występuje? 

F4odpowiedz

Alex

20 październik 2020 o 16:34

a termin nie minął 11 września ? 

F4odpowiedz

Gość

20 październik 2020 o 20:14

Gość napisał:

Witam, czy składa się zerowe sprawozdanie dla podmiotu wprowadzającego produkty w opakowaniach? nie było wytworzonych odpadów. 
 który dział należy wypełnić ?
Z góry dziękuję za pomoc :)


Nie składa  się sprawozdań zerowych. A sprawozdanie wprowadzającego dot. masy opakowań wprowadzonych.
F4odpowiedz

Gość

20 październik 2020 o 20:15

Gość napisał:

Proszę o pomoc!! Prowadzę mały warsztat stolarski, korzystam z usługi cięcia. Sam jedynie oklejam materiał w związku z czym mam bardzo mało odpadów i nie posiadam kart przekazania odpadów za 2019 rok.W jaki sposób mam złożyć sprawozdanie do BDO za 2019 rok?

Brak ewidencji = brak sprawozdawczości 


































































































































F4odpowiedz

Gość

20 październik 2020 o 20:16

Gość napisał:

Dzień dobry. Czy osady ściekowe wytworzone w oczyszczalni ścieków nie wykorzystywane przez nas tylko przekazywane innej firmie wykazujemy w dziale VII czy tylko w dziale XI???


W XI
F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 06:51

Gość napisał:


Gość napisał:


Po jakim czasie Państwo dostawaliście sprawozdania do korekty? Złożyłam 1.10 i nie wiem czy jeszcze może mi przyjść do poprawy czy już raczej jest zaakceptowane. Czy jakaś informacją się w ogóle pojawia?



wezwanie do korekty można dostać chyba do marca /kwietnia 2021, także spokojnie, trzeba cierpliwie czekać :) 

Urzędy Marszałkowskie nie mają jeszcze dostępu do modułu sprawozdawczości, także na dzień dzisiejszy sprawdzenie sprawozdań przez organ jest niemożliwe. Zgodnie z informacją przekazaną przez moją Panią Inspektor mają otrzymać dostęp na początku listopada.
F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 07:32

Gość napisał:

został nam z 2018 odpad 170101 Gruz betonowy - czy mam go wpisać w tabeli 7 w dziale XIII ? tylko co zaznaczyć? recycling czy odzysk jak nie mamy pozwolenia ani na jedno ani na drugie ? ( odpad w marcu 2019 został wykorzystany do zlecenia od gminy na remonty dróg))


Na infolinii BDO dowiedzialam się że dotyczy to podmiotow jak w tytule działu czyli przetwarzających
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter