Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

19 październik 2020 o 09:26

Witam, niech mi ktoś pomoże, bo pierwszy raz w życiu muszę zrobić sprawozdanie i nie wiem jak się do tego zabrać :( Jesteśmy przedsiębiorstwem komunalnym, mamy siedzibę i 1 miejsce prowadzenia działalności (firma posiada też oczyszczalnię ścieków, ale nie dodali jeszcze tego miejsca w BDO) - odbieramy odpady od mieszkańców i firm na terenie 5 gmin, prowadzimy też PSZOK (zbieramy gabaryty, elektro, szkło, papier itp. podstawowe odpady komunalne) w MPD dla 2 z tych gmin. Składałam sprawozdanie z PSZOKu i z odbioru odpadów komunalnych. I jeszcze muszę złożyć sprawozdanie o gospodarowaniu odpadami, ale zupełnie nie wiem które działy muszę wypełnić i co w nich wpisać :( Proszę pomóżcie!

Ktoś pomoże? Proszę :(

F4odpowiedz

Gość

19 październik 2020 o 11:02

Witam, 

jeśli chodzi o kody PKD to trzeba wybrać wszystkie dot.danej Firmy, czy tylko ten kod stricte związany z wytwarzaniem odpadów niebezpiecznych we Firmie?.  Dzięki za odp.

F4odpowiedz

ala

19 październik 2020 o 11:18

Witam,
czy po wypełnieniu w rocznym sprawozdaniu  danego działu odznacza u Państwa "ptaszkiem"  pozycja uzupełniona. bo u mnie niestety nie i nie mam pojęcia co z tym zrobić , chciała bym wysłać sprawozdanie, ale wygląda tak jak by nie zawierało żadnych danych. Czy jest na to jakiś sposób niestety dział techniczny od tygodnia nie odpowiada na moje pytanie.

F4odpowiedz

Gość

19 październik 2020 o 11:48

Gość napisał:

Witam, 

jeśli chodzi o kody PKD to trzeba wybrać wszystkie dot.danej Firmy, czy tylko ten kod stricte związany z wytwarzaniem odpadów niebezpiecznych we Firmie?.  Dzięki za odp.


wszystkie
F4odpowiedz

Gość

19 październik 2020 o 11:57

Data rozpoczęcia działalności w zakresie gospodarowania odpadami- czy za taką datę można uznać datę pierwszej decyzji w zakresie gospodarowania odpadami, którą firma otrzymała? 

F4odpowiedz

Gość

19 październik 2020 o 12:15

Gość napisał:


Gość napisał:


Witam, czy od tego roku zmienił się sposób obliczenia osiągniętego poziomu recyklingu? Wypełniając sprawozdanie w BDO widzę, że nie ma już wyróżnionych odpadów z podziałem na frakcję i z tego co rozumiem, obliczam poziom recyklingu wliczając wszystkie odpady komunalne, również budowlane? Przez to poziom recyklingu jest znacznie wyższy niż jak to było w poprzednich latach. 



Podpinam się pod pytanie



F4odpowiedz

Gość

19 październik 2020 o 12:16

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:



Witam, czy od tego roku zmienił się sposób obliczenia osiągniętego poziomu recyklingu? Wypełniając sprawozdanie w BDO widzę, że nie ma już wyróżnionych odpadów z podziałem na frakcję i z tego co rozumiem, obliczam poziom recyklingu wliczając wszystkie odpady komunalne, również budowlane? Przez to poziom recyklingu jest znacznie wyższy niż jak to było w poprzednich latach.




Podpinam się pod pytanie





Mi wygląda na to, że twórcy BDO wprowadzili w dziale VI tabeli B poziomy recyklingu, o których mowa w art 3b ust. 1 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, które będą obowiązywać dopiero w 2020 roku, ale geniusze z IOŚ wprowadzili to już do sprawozdań za 2019 rok, a w ogóle nie przewidzieli miejsca na podanie poziomu recyklingu surowców wtórnych...

Art. 3b. 1. Gminy są obowiązane osiągnąć poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia odpadów komunalnych, z wyłączeniem innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych stanowiących odpady komunalne, w wysokości co najmniej:

1) 50% wagowo – za każdy rok w latach 2020–2024;

2) 55% wagowo – za każdy rok w latach 2025–2029;

3) 60% wagowo – za każdy rok w latach 2030–2034;

4) 65% wagowo – za 2035 r. i za każdy kolejny rok.



F4odpowiedz

Gość

19 październik 2020 o 12:40

Dzień dobry, czy ma ktoś może problem z ładowaniem się modułu sprawozdań o odpadach? Od piątku, gdy klikam na sprawozdanie cały czas wyświetla się komunikat "wczytywanie". Wszystko inne w BDO działa.

F4odpowiedz

Gość

19 październik 2020 o 13:03

Gość napisał:


Gość napisał:


Witam. Czy jako prowadzący skup złomu i metali kolorowych muszę składać sprawozdanie komunalne . Między innymi z kodu odpadów na 150104 puszki aluminiowe i 200140 metale? Oddawane są na podstawie kpo i poddane recyklingowi. Kody z grupy 1701 powiedziano mi, że jest wymagane tylko sprawozdanie do Urzędu Marszałkowskiego z tytułu zbierania



Witam. My też prowadzimy skup złomu i metali kolorowych a w urzędzie powiedzieli nam ze musimy składac sprawozdanie komunalne, mamy dać tam kody z grupy 15, 17 i 20 oprócz elektrośmieci. 

Witam, my też zajmujemy się skupem złomu i metali kolorowych i  takie sprawozdanie złożyliśmy po terminie( obowiązek złożenia był do 31.01.2019 r za rok 2018 a my o zaistniałym obowiązku dowiedzieliśmy się w lipcu 2019 roku i naliczyli nam 100zł  za  każdy dzień zwłoki licząc od 31 stycznia ) i wykazaliśmy kody z 15 i 20 a 17 na tamten czas była poza sprawozdaniem, ale słyszałam że też mają ją podpiąć do tego sprawozdania dla gmin 
F4odpowiedz

Gość

19 październik 2020 o 13:24

Gość napisał:

Dzień dobry, czy ma ktoś może problem z ładowaniem się modułu sprawozdań o odpadach? Od piątku, gdy klikam na sprawozdanie cały czas wyświetla się komunikat "wczytywanie". Wszystko inne w BDO działa.


Pomaga wyczyszczenie historii przeglądania.
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter