Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

16 październik 2020 o 17:42

Gość napisał:

Siedziba i 2 pozostałe miejsca prowadzenia działalności są zlokalizowane w tym samym województwie. W każdym z tych miejsc wytwarzane są odpady. Ile trzeba złożyć sprawozdań?. 1 z rozbiciem na MPD, czy osobno dla każdego MPD czyli 3?. Dziękuję za odpowiedź. 

1 województwo = 1 sprawozdanie 
F4odpowiedz

Gość

17 październik 2020 o 15:58

Witam. Jakie odpady należy ująć w dziale XII? Pisze ze tych że sprawozdań do gminy odpadów nie należy ujowac czyli np odpady z pszok. to dlaczego jest możliwość zaznaczenia odpadów komunalnych? 

F4odpowiedz

Gość

17 październik 2020 o 17:50

Sprawozdanie komunalne dział V jeśli w 2019 r zostały przesortowane odpady które zostałe magazynowane z 2018 r i zebrane z 2019 roku czy w sprawozdaniu wykazuję balast 19 12 12 tylko dla odpadów zebranych w 2019 r. czy ze wszystkich przesortowanych odpadów z 2018 i 2019??

F4odpowiedz

Gość

19 październik 2020 o 07:18

Gość napisał:

Witam. Jakie odpady należy ująć w dziale XII? Pisze ze tych że sprawozdań do gminy odpadów nie należy ujowac czyli np odpady z pszok. to dlaczego jest możliwość zaznaczenia odpadów komunalnych? 


Odpady komunalne mogą być również zbierane poza PSZOKIem, jeżeli gmina nie ujęła w PSZOKu podmiotów gospodarczych a taki przywiezie komunalkę.
F4odpowiedz

GośćMarta

19 październik 2020 o 07:25

Witam,
Mam pytanie czy jak nowo założona firma (koniec 2018 roku) zajmująca się wyłącznie transportem odpadów komunalnych czyli odbiera odpady komunalne z firmy i transportuje je bezpośrednio na RIPOK, firma nie ma pozwolenia na wytwarzanie i zbieranie i nie wytworzyła żadnych odpadów w 2019 czy składa się sprawozdanie zerowe do Marszałka? Chodzi o sprawozdanie o wytwarzanych odpadach, bo te komunalne do gmin oczywiście złożyliśmy. Składa się sprawozdanie zerowe z wytwarzanych do Marszałka czy też nie?

F4odpowiedz

Gość

19 październik 2020 o 08:06

Proszę o pomoc. Prowadzę małe usługi wulkanizacyjne w niewielkie miejscowości /działalność dodatkowa/. Wpisałem się do BDO. w roku 2019 nie mam kart przekazywania odpadów czy musze robić jakie sprawozdanie.



F4odpowiedz

Gość

19 październik 2020 o 08:19

Witam, może mi ktoś udzielić odpowiedzi  czy w dziale VI należy ująć te same odpady co w dziale II? Gmina prowadzi PSZOK i nie wiem czy w dziale VI również te odpady z PSZOKu należy ująć czy też nie.

F4odpowiedz

Gość

19 październik 2020 o 08:27

Dział V Tabela D. Informacja o zebranych i magazynowanych odpadach komunalnych. Czy w tej tabeli adres punktu należy wpisać jako adres PSZOKu czy adres magazynowania odpadów?


F4odpowiedz

MS

19 październik 2020 o 09:17

Witam,
jestem zbierającym odpady, w tym baterie przenośne, które przyjmuję od wytwarzających odpady (firmy, uczelnie itp.). Baterie przenośne przekazuję następnie do zakładu przetwarzania zużytych baterii. Nie mam natomiast podpisanej umowy- ani z wprowadzającymi na rynek baterie/ akumulatory przenośne, ani też z podmiotami pośredniczącymi. Jak mam wypełnić sprawozdanie w BDO (Dział X) skoro są tam do wyboru jedynie 2 opcje zbierających: posiadających umowę z wprowadzającymi  baterie/akumulatory przenośne bądź posiadających umowę z jakimś podmiotem pośredniczącym. Nie ma możliwości wpisania mas dla zwykłego zbierającego nieposiadającego ww. umów.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

19 październik 2020 o 09:17

Gość napisał:

Proszę o pomoc. Prowadzę małe usługi wulkanizacyjne w niewielkie miejscowości /działalność dodatkowa/. Wpisałem się do BDO. w roku 2019 nie mam kart przekazywania odpadów czy musze robić jakie sprawozdanie.



Jeśli w 2019 roku nie były wytwarzane/przekazywane odpady ,to nie robi się sprawozdania.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter